Лютий 15, 2019

Анонс музейних заходів з 16 по 23 лютого 2019 року

Заходи

16 лютого о 16:00 відбудеться творчий вечір народного артиста України кобзаря Тараса Компаніченка з нагоди номінування його на здобуття Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Тарас Компаніченко – відомий кобзар, бандурист, лірник, історик музики, лідер гурту «Хорея Козацька», культурний діяч. Його унікальний репертуар складають  твори різних епох: середньовіччя, бароко, класицизму, романтизму, часів української революції 1918 – 1922 років, народні пісні й кобзарсько-лірницькі, пісні на слова українських поетів та авторські твори. Модератор заходу – Іван Малкович.

 Шаблон Компаниченко2

 

18 лютого о 16:00 Національний музей літератури України та Київське міське об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка запрошують спільно відзначити День рідної мови на п’ятому засіданні мандрівного дискусійного клубу «КИЇВСЬКЕ КОЛО». Тема – «Священні знаки мови». У програмі заходу виступи експертів-лекторів: Md Mominul Hoque (Республіка Бангладеш): «Таємниця народження свята»; Георгій Філіпчук, доктор педагогічних наук: «Універсалії українськості»; Василь Чебаник, член-кореспондент НАМУ: «Графіка рідної мови». У концертній програмі братимуть участь:Павло Лисий (фортеп’яно), Кирило Стеценко (скрипка), Тарас Силенко (кобзар).

Київське коло_новый размер

 

 

23 лютого о 12:00 відбудеться презентація всеукраїнської виставки картин-оповідань «Зима в моєму місті». Ця виставка-конкурс  має на меті  підтримку обдарованих дітей та молоді віком від 5 до 16 років, на стимулювання їх творчої активності, на художньо-естетичне виховання учнівської молоді, на підтримку таланту, а також на розкриття здібностей писати та презентувати свої роботи.

 афиша 2

 

23 лютого о 15:00 відбудеться перша поетична зустріч в рамках спільного проекту Національного музею літератури України та Національної спілки письменників України «Нова доба: Поезія з фідбеком». На зустріч із поціновувачами поетичного слова прийдуть київська поетеса Надія Маслікова, чернігівський поет Олексій Маслов та поет із Коломиї Олександр Яворський. Кожен із них презентуватиме власну творчость та відповість на запитання слухачів. 

 ND-V

 

Виставки

Експонуються:

  • виставка «П’ять років тому: Революція Гідності», яка присвячена Небесній сотні та Революції Гідності. На ній представлено роботи вихованців Державної художньої середньої школи імені Т.Г.Шевченка. Зимовий день 20 лютого навічно закарбувався у нашій пам’яті як день вшанування великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє України. На виставці представлено 41 картину, на яких зображено буремні події Майдану та портрети героїв Небесної сотні, які мужньо захищали український народ і віддали свої життя за Україну. Юним творцям цих картин, які повертають нас до історії Євромайдану, від 13 до 17 років, але їх роботи сповнені глибоких почуттів і професіоналізму. Звичайно це стало можливим завдяки досвідченим викладачам школи, які гідно продовжують багаторічні традиції, гармонійно поєднуючи їх із сучасними методиками. Адже школа розпочала свою діяльність ще в кін. ХІХ – поч. ХХ ст. і була пов’язана з іменами таких видатних митців України як В.М. Ніколаєв, М.К. Пимоненко, Ф.Г. Кричевський, О.О. Мурашко та багато інших. Тому не дивно, що випускники школи стають відомими живописцями, графіками, скульпторами, архітекторами, та отримують високі звання лауреатів державних премій, заслужених діячів мистецтв України, народних художників.

афіша vystavka web(1)_новый размер

  • виставка «У передчутті свята. Новорічно-різдвяні свята у петриківському та самчиківському розписах».. На виставці представлені роботи майстрів: Ольги Машевської, Олени Іващенко, Юлії Рожкової, Яни Власенко-Бернацької, Ангеліни Пан, Вікторії Радочиної, Анастасії Кілессо. Також у виставці беруть участь вихованці Арт студіі “Мальовничий коктейль” під керівництвом Ольги Машевської (Сабіна Машевська, Карина Машевська, Катерина Голуб, Марія Семеног).

Шаблон для Анонсів увелич (слайдер)В передчутті

 

  • виставка живопису талановитої художниці з Донецької області Дар’ї Кузнецової «У пошуках відповідей…». Живопис вивчала в художніх студіях майстрів Донеччини, пізніше Києва. Член народного творчого об’єднання «Вернісаж» (м. Макіївка). Учасник багатьох міських, регіональних і національних виставок. Деякі роботи Д.Кузнецової знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Хорватії та Італії. Ця виставка – спроба художниці поділитись своїми роздумами про те, що є життя, в чому його сенс, у чому призначення людини в цьому світі.

 Афіша Виставка Кузнецової лютий 2019_новый размер

 

  • книжкова виставка «Видавництву «Криниця» – 20 років».
    Видавництво за 20 років свого існування видало 154 книги різного спрямування. Це – художня, науково-популярна, довідкова література, навчальні посібники, словники, книги для дітей, книги з історії і теорії мистецтва, історії України, альбоми та ін. На виставці представлені ілюстровані альбоми-каталоги «На спомин рідного краю. Україна у старій листівці», «Мистецькі роди України. Кричевські і українська художня культура. Василь Кричевський» В.В.Рубана-Кравченко, «Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури, 1890-1940 рр.» В.М.Яцюка та інші. Відвідувачі познайомляться із знаковими виданнями «Криниці» – В.Сосюра «Всім серцем любіть Україну…», твори А.Малишка, П.Воронька, В.Базилевського, Д.Луценка, повісті Б.Жолдака «Музичні війни, або Талан Віктора Гуцала», книги «Переяславський скарб Михайла Сікорського» М.Махінчука та «Іду за Сковородою» В.Стадниченка. Також представлені наступні видання: «Антологія українських поетів ХІХ-ХХст. «Книга про матір», «Розповіді про батька Ю.Стефаника», «Пісенний вінок. Українські народні пісні», книги для дітей Т.Майданович «Калиновий птах: Пісні і поезії з нотами», дитячі твори українською та англійською мовами «Театр вдома» та казки серії «Мої найперші книжечки» ілюстровані Костем Лавром та багато інших книг видавництва.

Афіша в-во Криниця 

  • виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої академії мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» із мистецької серії «Літературна еліта України», у яку ввійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S