Травень 14, 2013

Анонс заходів з 13 по 18 травня 2013 року у Національному музеї літератури України

15 травня о 12.00 – відбудеться вручення літературної премії імені Наталі Забіли. Премію започатковано шомісячним журналом для дошкільнят та учнів початкової школи «Малятко» з метою привернути увагу суспільства до проблем літератури саме для найменших читачів, для пожвавлення творчого і видавничого процесу, окреслення ціннісних орієнтирів дитячого книговидання.

Цьогорічний лауреат премії – відомий український письменник Борис Чіп.

Премію вручають щорічно у Національному музеї літератури України у травні місяці.

15 травня о 14.00 – відбудеться презентація книги прози Лілії Черен (Чорна) «Обійми сукуба» ( вид. «Дуліби», 2012). Перша книжка письменниці присвячена проблемам сучасної молоді – передчуттю кохання, пошукам сенсу життя, магії відносин чоловіка і жінки. Новели молодої письменниці містять елементи містики, фантастики, тонкого психологізму.

В обговоренні візьмуть участь студенти Інституту філології Національного університету імені Т. Шевченка, які спеціалізуються на літературній творчості.

З приємністю повідомляємо, що авторка згаданої книжки – провідний науковий працівник нашого музею, кандидат історичних наук Лілія Чорна, яку відвідувачі Національного музею літератури України вже знають з багатьох сучасних музейних заходів – квестів, інтерактивних екскурсій тощо.

16 травня об 11.00 – до свята матері і родини відбудеться літературно-мистецький захід «Подарунок мамі» – творча зустріч маленьких читачів із відомою українською поетесою Тамарою Коломієць, яка вміє налагодити теплий контакт з дитячою аудиторією, розбурхати малят своїми дотепними, веселими поетичними рядками.

У творчому доробку письменниці – понад 30 збірок оригінальних казок, віршів, небилиць, лічилок, смішилок тощо.

16 травня о 17.00 – відбудеться презентація поетичної збірки Миколи Ткача «У володіннях Волоса» ( вид. «Український письменник», 2013). Домінантою творчості поета й етнолога є земля, оповита давніми легендами, поетичне пізнання Всесвіту та розкриття таїни міфологічної символіки. Тихе і прозоре слово письменника сприймається органічно і надовго лишається у пам’яті читача.

В обговоренні візьмуть участь письменники, науковці, студенти київських вишів.

17 травня об 11.00 – до свята матері і родини відбудеться майстер-клас учнів київських шкіл із журналісткою Мар’яною Ангеловою, головою Нової профспілки працівників НТКУ.

Майстер-клас від М. Ангелової – це «Українські традиції квітчання». Майстриня вчитиме дітей виготовляти квіти  та вітальні листівки для мами.