Лютий 22, 2019

Анонс музейних заходів з 25 лютог по 02 березня 2019 року

Заходи

26 лютого о 15.00 у Національному музеї літератури України відбудеться музейний колоквіум «Видавничі проєкти «Словникова спадщина України» й «Українська граматична класика»: відживляння питоменної української мови». До обговорення запрошені відомі науковці та письменники: Леся Богуславська, Павло Гриценко, Віктор Бріцин, Ніна Горголюк, Оксана Тищенко, Ростислав Воронезький, Анатолій Мойсієнко, Юрій Ковалів, Дмитро Бураго.

Афіша Словники

 

27 лютого о 15:00 відбудеться круглий стіл «Павло Чубинський. Велетень української культури», присвячений 180-річчю від дня народження визначного поета і ученого, автора Державного Гімну України. До участі запрошені письменники, учені провідних наукових закладів України. Микола Горбаль, Ігор Гирич, Володимир Милько, Сергій Цушко, Любов Боса, Віталій Іванчишин та інші. У заході звучатимуть пісні у виконанні Хору семінаристів Київської православної духовної академії (керівник – о. Юрій Мигаль).

 27.02.2019 Афіша Павло Чубинський 180р

28 лютого о 17:00 в рамках спільного проекту Національного музею літератури України та НСПУ «Майстри слова» відбудеться зустріч з Сергієм Татчиним – відомим українським поетом і художником.  Ви зможете послухати поезію у виконанні автора, задати питання, поспілкуватися, придбати книгу з автографом. Модератором виступить Ігор Астапенко. Сергій Татчин народився в м. Вінниця. Закінчив Московський державний текстильний університет ім. Косигіна, факультет вжиткового мистецтва. Бере участь у виставках з 1989 року. Автор 9 збірок лірики, численних публікацій у колективних виданнях, періодиці та мережі інтернет. Лауреат премій «Кришталева вишня» (2014), М. Стельмаха (2016), М. Коцюбинського (2017), А.Бортняка (2018). Учасник низки літературних фестивалів та видавничих форумів.

52051086_1762434373858725_8175375999173656576_o 

01 березня об 11:00 відбудеться ювілейна творча зустріч з видатним українським письменником Анатолієм Камінчуком. У програмі – відкритий урок з письменником. До участі запрошені колеги по перу, видавці, художники. Модеруватиме Голова творчого об’єднання дитячих письменників НСПУ Марія Морозенко.

 

01 березня о 15:00 відбудеться презентація проекту «Княгиня Ольга. Мальована стрічка». Перша свята жінка Київської Русі. Хто вона, ця мудра державна діячка, жінка, яка змогла потіснити владолюбних мужів, підступних варягів і сісти на древньому київському престолі? На ці та інші питання шукає відповіді для себе і своїх читачів відома українська письменниця Марія Морозенко у своїй історичній поемі «Княгиня Ольга». У ювілейний рік улюбленої письменниці запрошуємо на презентацію графічного коміксу створеного за цією поемою та виставку живописних творів на тему ролі жінки в суспільстві давнього та сучасного світу.

52516537_610301089415898_7789109378128281600_n 

02 березня о 14:00 у рамках «Клубу вихідного дня» Національний музей літератури України запрошує на концертну програму до 205-річчя Тараса Шевченка «Священна земля Кобзаря», де звучатимуть пісні на слова великого Кобзаря у виконанні лауреатів Всеукраїнських конкурсів та фестивалів хорового мистецтва Народного хору української народної пісні «Надія» ЦК «Святошин» (художній керівник – Надія Гладишевська).

 02.03,2019 КВД Надія

Виставки

Експонуються:

  • виставка «П’ять років тому: Революція Гідності», яка присвячена Небесній сотні та Революції Гідності. На ній представлено роботи вихованців Державної художньої середньої школи імені Т.Г. Шевченка. Зимовий день 20 лютого навічно закарбувався у нашій пам’яті як день вшанування великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє України. На виставці представлено 41 картину, на яких зображено буремні події Майдану та портрети героїв Небесної сотні, які мужньо захищали український народ і віддали свої життя за Україну. Юним творцям цих картин, які повертають нас до історії Євромайдану, від 13 до 17 років, але їх роботи сповнені глибоких почуттів і професіоналізму. Звичайно це стало можливим завдяки досвідченим викладачам школи, які гідно продовжують багаторічні традиції, гармонійно поєднуючи їх із сучасними методиками. Адже школа розпочала свою діяльність ще в кін. ХІХ – поч. ХХ ст. і була пов’язана з іменами таких видатних митців України як В.М. Ніколаєв, М.К. Пимоненко, Ф.Г. Кричевський, О.О. Мурашко та багато інших. Тому не дивно, що випускники школи стають відомими живописцями, графіками, скульпторами, архітекторами, та отримують високі звання лауреатів державних премій, заслужених діячів мистецтв України, народних художників. 

Виставка 5 років

  • виставка «У передчутті свята. Новорічно-різдвяні свята у петриківському та самчиківському розписах».. На виставці представлені роботи майстрів: Ольги Машевської, Олени Іващенко, Юлії Рожкової, Яни Власенко-Бернацької, Ангеліни Пан, Вікторії Радочиної, Анастасії Кілессо. Також у виставці беруть участь вихованці Арт студіі “Мальовничий коктейль” під керівництвом Ольги Машевської (Сабіна Машевська, Карина Машевська, Катерина Голуб, Марія Семеног).

 Афіша В передчутті свята

  • виставка живопису талановитої художниці з Донецької області Дар’ї Кузнецової «У пошуках відповідей…». Живопис вивчала в художніх студіях майстрів Донеччини, пізніше Києва. Член народного творчого об’єднання «Вернісаж» (м. Макіївка). Учасник багатьох міських, регіональних і національних виставок. Деякі роботи Д.Кузнецової знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Хорватії та Італії. Ця виставка – спроба художниці поділитись своїми роздумами про те, що є життя, в чому його сенс, у чому призначення людини в цьому світі.

 Афіша Виставка Кузнецової лютий 2019_новый размер

 

  • книжкова виставка «Видавництву «Криниця» – 20 років».
    Видавництво за 20 років свого існування видало 154 книги різного спрямування. Це – художня, науково-популярна, довідкова література, навчальні посібники, словники, книги для дітей, книги з історії і теорії мистецтва, історії України, альбоми та ін. На виставці представлені ілюстровані альбоми-каталоги «На спомин рідного краю. Україна у старій листівці», «Мистецькі роди України. Кричевські і українська художня культура. Василь Кричевський» В.В.Рубана-Кравченко, «Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури, 1890-1940 рр.» В.М.Яцюка та інші. Відвідувачі познайомляться із знаковими виданнями «Криниці» – В.Сосюра «Всім серцем любіть Україну…», твори А.Малишка, П.Воронька, В.Базилевського, Д.Луценка, повісті Б.Жолдака «Музичні війни, або Талан Віктора Гуцала», книги «Переяславський скарб Михайла Сікорського» М.Махінчука та «Іду за Сковородою» В.Стадниченка. Також представлені наступні видання: «Антологія українських поетів ХІХ-ХХст. «Книга про матір», «Розповіді про батька Ю.Стефаника», «Пісенний вінок. Українські народні пісні», книги для дітей Т.Майданович «Калиновий птах: Пісні і поезії з нотами», дитячі твори українською та англійською мовами «Театр вдома» та казки серії «Мої найперші книжечки» ілюстровані Костем Лавром та багато інших книг видавництва.

 Афіша в-во Криниця

  • виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої академії мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» із мистецької серії «Літературна еліта України», у яку ввійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S