Лютий 28, 2019

Круглий стіл «Павло Чубинський. Велетень української культури»

27 лютого у Національному музеї літератури України відбувся круглий стіл «Павло Чубинський. Велетень української культури» з нагоди 180-річчя від дня народження етнографа, поета і громадського діяча. У роботі круглого столу брали участь науковці провідних академічних установ, музейні працівники.

IMG_7518 IMG_7520

Ігор Гирич, кандидат історичних наук (Інститут української археографії НАНУ ім. М.Грушевського) розповів про історико-культурну ситуацію у другій половині ХІХ століття в Україні та про діяльність Павла Чубинського в українських осередках культури, зокрема в Київській Старій громаді та в Південно- Західному Відділі Російського Географічного товариства.

IMG_7612

Про особисту долю Павла Чубинського та про переслідування імперською владою великого науковця наголосив у своєму виступі Володимир Милько, кандидат історичних наук (Інститут історії НАНУ).

IMG_7648

Про роль Національного Гімну «Ще не вмерла України…» на слова Павла Чубинського в самоусвідомленні українців йшлося у виступі композитора і поета, учасника Руху опору 60-80-х років ХХ століття Миколи Горбаля. Він також розповів присутнім про автора музики Гімну  Михайла Вербицького.

IMG_7541

Про актуальність праць Павла Чубинського з народної української культури йшлося у виступах  Любові Босої та Віталія Іванчишина науковців Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАНУ ім. М.Рильського.

IMG_7699IMG_7698

Про вшанування пам’яті великого земляка розповіли Людмила Тоцька, науковий працівник Бориспільського державного історичного музею та Лариса Гук, учитель ліцею «Дизайн-освіта» імені Павла Чубинського м. Борисполя.

IMG_7710 IMG_7712

Модератор круглого столу Галина Болотова, завідувач науково-методичного відділу наголосила на актуальності ідей Павла Чубинського в сучасних націєтворчих процесах в Україні, а також  розповіла про творчі взаємини вченого із Григорієм Галаганом та викладачами Колегії Павла Галагана, де нині діє Національний музей літератури України.

IMG_7532

Камертоном до роботи круглого столу стало виконання Національного гімну хором семінаристів Київської православної духовної академії під керівництвом отця Юрія Мигаля.

IMG_7598

Участь у роботі круглого столу взяли студенти та викладачі Національного авіаційного університету та Європейського університету.

IMG_7519 IMG_7526 IMG_7529 IMG_7530 IMG_7562 IMG_7544 IMG_7566 IMG_7569 IMG_7592 IMG_7600 IMG_7602 IMG_7603 IMG_7655 IMG_7693IMG_7715 IMG_7718