Березень 1, 2019

Анонс музейних заходів з 02 по 10 березня 2019 рок

Заходи
Програма «Нас єднає Шевченкове слово»
до 205-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка

Слайдер 2ф_новый размер 

2 березня о 14:00
«Священна земля Кобзаря»
Виступ аматорського народного хору «Надія» (керівник Надія Гладишевська).
У рамках Клубу вихідного дня.

4 березня о 12:30 та 14:00
«Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…»
Життя і творчість Тараса Шевченка. Відкрита інтерактивна екскурсія.

6 березня о 13:00
«І оживе добра слава, слава України»
Літературно-мистецька композиція за творами Тараса Шевченка. Читають студенти навчальних закладів м.Києва (Оптико-механічний коледж Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, Київський національний університет кіно, театру і телебачення ім. І. Карпенка-Карого).

6 березня о 15:00
Круглий стіл. Презентація наукового збірника «Слідчо-наглядові справи Тараса Шевченка. Корпус текстів (1847-1859). Метаграфовані тексти».
Упорядники: Геннадій Боряк, Людмила Демченко, Валентина Шандра. Відповідальний редактор Валерій Смолій.
Учасники: Інститут історії НАНУ, Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка НАНУ, Центральний державний історичний архів України (м.Київ), Національний музей Тараса Шевченка.

7 березня
Відкриття виставки «Квіти мої, діти!»
Виставка творчих робіт вихованців Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» м. Києва.

9 березня об 11:00
«Нас єднає Шевченкове слово»
Традиційні всеукраїнські безперервні читання творів Тараса Шевченка.
На скайп-зв’язку: музеї, бібліотеки, навчальні заклади.

9 березня о 13:00
«Слово і образ Кобзаря у вишивці»
Відкриття виставки вишитих робіт майстринь з Полтавщини та Канева за розробками Григорія Кисіля (керівник проекту Катерина Калініченко).

9 березня о 14:00
«Україна Тараса Шевченка»
Літературно-музична композиція від студентів Київського національного університету кіно, театру і телебачення ім. І. Карпенка-Карого (викладач Олена Огороднічук-Обанюк, професор Любов Підлісна).

10 березня о 12:00
«Діла добрих оновляться…»
Кураторська екскурсія на літературній виставці ілюстрованих «Кобзарів» з музейної колекції.

Афіша 205 років ШЕВЧЕНКА2_новый размер

______________________________

07 березня о 16.00 Національний музей літератури та видавництво «Ярославів Вал» запрошують на презентацію книжки Миколи Кагарлицького «Україна, батьку, в нас одна». Якби нині були живі Оксана Петрусенко, Михайло Донець, Іван Козловський, Катерина Білокур, Дмитро Гнатюк, то всі вони неодмінно прийшли б на презентацію цієї книжки. Адже Микола Кагарлицький доклав багато зусиль, щоб їхні зоряні імена розлунювали не тільки по всій Україні. Він не лише писав про них яскраві статті, популяризував, обороняв від інсинуацій та наклепів – він жив їхнім життям, йому належать оригінальні книги про них. Хтось із класиків назвав перекладачів поштовими кіньми освіти. Перефразовуючи це, можна сказати, що Микола Кагарлицький був поштовим конем національної культури та освіти. Його незабутній образ відтворюють ті, кому пощастило знати цього унікального чоловіка.
До участі запрошені: Дмитро Павличко, Ніна Матвієнко, Ігор Борко, Василь Перевальський, Олександр Шугай, Емма Бабчук, Віра Березюк, Ольга Кагарлицька.
Ведучий: Михайло Слабошпицький.

Кагарлицьк_сп-и_РЕКЛАМА_новый размер

Виставки

Експонуються:

  • виставка «Діла добрих оновляться…» (Ілюстровані «Кобзарі») до 205-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Кращі художники 160 років ілюструють книгу книг українського народу. Бували часи, коли «Кобзарі» розходились мільйонними тиражами, і нація постійно відчувала потребу у нових виданнях – «Кобзарів» не вистачало. Ціла плеяда геніальних художників інтерпретувала Шевченківські тексти, відкриваючи незглибимі пласти національного буття в слові. З першого «Кобзаря» 1840  і до сьогодні видавці йшли різними шляхами в ілюструванні: одні репродукували в поетичній збірці малярські твори самого Шевченка і цим внесли свою лепту у справу вивчення розпорошеної довгий час його малярської спадщини. Інші  видання  Шевченкової поезії оздоблювали ілюстраціями кращих художників. Так з’явились «Гайдамаки» О. Сластьона, «Козар» В.Седляра, В.Касіяна, М.Дерегуса, І.Їжакевича, О.Данченка, С.Караффи-Корбут, В.Куткіна, В.Лопати, І.Марчука, О.Івахненка, М.Стороженка, В.Гарбуза, В. та Л.Лободи, ін.Відвідувачі зможуть через ілюстрацію відчути огром Шевченкового духу, оприявленого в слові і пластичному мистецтві. Найошатніші «Кобзарі» почали виходити в незалежній Україні. Сучасна поліграфія дає можливість більш точного репродукування  малярської спадщини Шевченка. Але не завжди вдається відтворити небесне дихання, прозорість його акварелей, колористику його живопису. Недопустиме фрагментування малярського твору Шевченка, якщо в книзі не вміщений твір повністю. Щоб максимально точно відтворити оригінал, потрібна скрупульозна праця і мистецьке чуття, і любов до нашого Шевченка. Ви зможете насолоджуватись мистецтвом книги протягом березня і згадувати добрим словом художників, що пов’язали свою творчість і свою долю з Шевченковим словом.

06.03.2019 Афіша виставки Кобзарів_новый размер

  • виставка «Княгиня Ольга. Мальована стрічка». Перша свята жінка Київської Русі. Хто вона, ця мудра державна діячка, жінка, яка змогла потіснити владолюбних мужів, підступних варягів і сісти на древньому київському престолі? На виставці представлено графічний комікс створений за історичною поемою Марії Морозенко «Княгиня Ольга» та живописні твори на тему ролі жінки в суспільстві давнього та сучасного світу.

52516537_610301089415898_7789109378128281600_n

  • виставка «Весняне пробудження». Гаптування атласними стрічками. Давиденко Лариса Дмитрівна – киянка, залюблена у чарівний світ вишивки. В юності багато подорожувала Україною і далеко за її межами. Окрім історичних та архітектурних пам’яток під час подорожей активно відвідувала музеї, виставки, крамнички із творами ручної роботи: вишуканими вишитими рушниками, скатертинами, серветками, сюжетними картинами. Та із особливим захопленням пані Лариса вдивлялася в казкову колористику квітів, гаптованих яскравими атласними стрічками. Із часом відчула, як дивовижно впливають своєю красою та енергетикою квіткові картини Катерини Білокур. Саме вони спонукали Ларису Дмитрівну до самостійної творчості, зображаючи квіти голкою, ниткою, стрічкою… Своїми квітами майстриня вітає всіх з Весною! Назви вишитих полотен підкреслюють витонченість внутрішнього світу автора: «Ніжність» (2015 р.), «Чаруюча мить» (2019 р.), «Переплетіння почуттів» (2016 р.), «Квітковий потік» (2018 р.), «З Україною в серці» (2015 р.). Увесь доробок вишивальниці поки що складає 13 робіт. Роботи Лариси Давиденко – це живе втілення прекрасного від побаченого, пережитого, пізнаного через глибинні почуття. На виставці заплановано майстер-класи від майстрині.

04.03.2019 Афіша виставки Весняне пробудження (Давиденко Л.Д.)2_новый размер

  • традиційна весняна виставка ікебани. Протягом тижня кияни та гості міста зможуть побачити понад 60 композицій, створених в рамках Ікенобо – найдавнішої школи ікебани у світі. Виставка присвячена японському святу дівчаток – святу цвітіння персика. Будуть представлені роботи як традиційних форм ікебани, так і композиції у вільному стилі. Окрім композицій з живих рослин, відвідувачі зможуть побачити японські ляльки у традиційному вбранні. Захід організовує Філія Інституту ікебани Ікенобо у країнах Східної Європи та Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського за сприяння Посольства Японії в Україні.

Ікебана S