Березень 7, 2019

Анонс музейних заходів з 11 по 16 березня 2019

Заходи

11 березня о 15.00 у Національному музеї літератури України відбудеться презентація 6 тому авторської 10 томної Історії української літератури кінця XIX – початку XXI століття під назвою «На розламах міжвоєнного двадцятиліття» (ВЦ«Академія»). Її автор Юрій Іванович Ковалів – доктор філології, поет, професор кафедри новітньої літератури Інституту філології Київського університету імені Тараса Шевченка. За жанром «Історія…» є підручником-монографією, цікавою як для професійних філологів, так і ширшого кола читачів-інтелектуалів. Тож запрошуємо на зустріч-презентацію для професійної, інтелектуальної й цікавої розмови.

13 березня о 14:00 відбудеться презентація виставки майстрині Лариси Давиденко «Весняне пробудження» (гаптування атласними стрічками). Давиденко Лариса Дмитрівна – киянка, залюблена у чарівний світ вишивки. Своїми квітами майстриня вітає всіх із Весною! Назви вишитих полотен підкреслюють витонченість внутрішнього світу автора: «Ніжність» (2015 р.), «Чаруюча мить» (2019 р.), «Переплетіння почуттів» (2016 р.), «Квітковий потік» (2018 р.), «З Україною в серці» (2015 р.). Увесь доробок вишивальниці поки що складає 13 робіт. Роботи Лариси Давиденко – це живе втілення прекрасного від побаченого, пережитого, пізнаного через глибинні почуття. На презентації заплановано майстер-клас від майстрині.

14 березня о 15:00 у рамках ХVIII Міжнародного Джазового фестивалю «Єдність» відбудеться круглий стіл «Джаз і література». До участі запрошено джазмен, літератор Сегрій Грабар, літератор Володимир Єшкілєв, музикант, композитор Володимир Соляник, літератор, видавець Дмитро Бураго, музикант, композитор, літератор Володимир Тарасов, музикант Джордж Геслем, культуролог Ярослав Александров. У програмі – джазочитання.

15 березня о 16:00 відбудеться поетично-пісенна зустріч «Народила мене мати навесні…» (до ювілею письменниці Марії Морозенко). До участі запрошено письменників, видавців, художників, співаків, композиторів, бібліотекарів, молодь та вихованців літературної студії «Поетична вітальня».

Афіша Морозенко 15.03.19. ФБ

 

Виставки

Експонуються:

  • виставка «Діла добрих оновляться…» (Ілюстровані «Кобзарі») до 205-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Кращі художники 160 років ілюструють книгу книг українського народу. Бували часи, коли «Кобзарі» розходились мільйонними тиражами, і нація постійно відчувала потребу у нових виданнях – «Кобзарів» не вистачало. Ціла плеяда геніальних художників інтерпретувала Шевченківські тексти, відкриваючи незглибимі пласти національного буття в слові. З першого «Кобзаря» 1840  і до сьогодні видавці йшли різними шляхами в ілюструванні: одні репродукували в поетичній збірці малярські твори самого Шевченка і цим внесли свою лепту у справу вивчення розпорошеної довгий час його малярської спадщини. Інші  видання  Шевченкової поезії оздоблювали ілюстраціями кращих художників. Так з’явились «Гайдамаки» О. Сластьона, «Козар» В.Седляра, В.Касіяна, М.Дерегуса, І.Їжакевича, О.Данченка, С.Караффи-Корбут, В.Куткіна, В.Лопати, І.Марчука, О.Івахненка, М.Стороженка, В.Гарбуза, В. та Л.Лободи, ін.Відвідувачі зможуть через ілюстрацію відчути огром Шевченкового духу, оприявленого в слові і пластичному мистецтві. Найошатніші «Кобзарі» почали виходити в незалежній Україні. Сучасна поліграфія дає можливість більш точного репродукування  малярської спадщини Шевченка. Але не завжди вдається відтворити небесне дихання, прозорість його акварелей, колористику його живопису. Недопустиме фрагментування малярського твору Шевченка, якщо в книзі не вміщений твір повністю. Щоб максимально точно відтворити оригінал, потрібна скрупульозна праця і мистецьке чуття, і любов до нашого Шевченка. Ви зможете насолоджуватись мистецтвом книги протягом березня і згадувати добрим словом художників, що пов’язали свою творчість і свою долю з Шевченковим словом.

06.03.2019 Афіша виставки Кобзарів_новый размер

  • виставка «Княгиня Ольга. Мальована стрічка». Перша свята жінка Київської Русі. Хто вона, ця мудра державна діячка, жінка, яка змогла потіснити владолюбних мужів, підступних варягів і сісти на древньому київському престолі? На виставці представлено графічний комікс створений за історичною поемою Марії Морозенко «Княгиня Ольга» та живописні твори на тему ролі жінки в суспільстві давнього та сучасного світу.

52516537_610301089415898_7789109378128281600_n

  • виставка «Весняне пробудження». Гаптування атласними стрічками. Давиденко Лариса Дмитрівна – киянка, залюблена у чарівний світ вишивки. В юності багато подорожувала Україною і далеко за її межами. Окрім історичних та архітектурних пам’яток під час подорожей активно відвідувала музеї, виставки, крамнички із творами ручної роботи: вишуканими вишитими рушниками, скатертинами, серветками, сюжетними картинами. Та із особливим захопленням пані Лариса вдивлялася в казкову колористику квітів, гаптованих яскравими атласними стрічками. Із часом відчула, як дивовижно впливають своєю красою та енергетикою квіткові картини Катерини Білокур. Саме вони спонукали Ларису Дмитрівну до самостійної творчості, зображаючи квіти голкою, ниткою, стрічкою… Своїми квітами майстриня вітає всіх з Весною! Назви вишитих полотен підкреслюють витонченість внутрішнього світу автора: «Ніжність» (2015 р.), «Чаруюча мить» (2019 р.), «Переплетіння почуттів» (2016 р.), «Квітковий потік» (2018 р.), «З Україною в серці» (2015 р.). Увесь доробок вишивальниці поки що складає 13 робіт. Роботи Лариси Давиденко – це живе втілення прекрасного від побаченого, пережитого, пізнаного через глибинні почуття. На виставці заплановано майстер-класи від майстрині.

04.03.2019 Афіша виставки Весняне пробудження (Давиденко Л.Д.)2_новый размер

  •  у літературно-меморіальному музей-квартирі М. Бажана розгорнуто виставку «Книги з автографом» присвячену до 205-річниці від дня народження Великого Кобзаря. Дослідження видатних літературознавців про життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка. Виставка сформована з фондової колекції музею М. Бажана. Виставка буде відкрита з 9 до 20 березня 2019р.