Березень 13, 2019

Щорічні всеукраїнські Шевченківські читання в музеї літератури

Тарас Шевченко не просто поет, письменник чи художник. Для нас, українців, він давно вже став національним символом нашої Батьківщини. 9 березня ми відзначили 205 річницю від дня народження Кобзаря, і пошанували відомого Поета всією нашою країною, згуртованою його Словом.

IMG_0001 IMG_0003

Щорічні всеукраїнські традиційні читання творів Тараса Шевченка «Нас єднає Шевченкове слово» відкрили голова Творчого об’єднання дитячих письменників Київського об’єднання НСПУ, лауреат премії імені Лесі Українки Марія Морозенко та народний художник України, лауреат Шевченківської премії Валерій Франчук. Марія Морозенко прочитала вірш «Садок вишневий коло хати», який в дитинстві читала їй мама, а Валерій Франчук обрав вірш під настрій – «Ликері».

IMG_0008

IMG_0009

До цьогорічних уже традиційних читань завдяки скайп-зв’язку долучилася вся Україна: Київська обласна бібліотека для юнацтва та Львівська державна обласна бібліотека для юнацтва ім. Р. Іваничука; музеї: Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка», Національний історико-культурний заповідник «Чигирин», а також Тужилівський навчально-виховний комплекс та Чернігівський театр ляльок ім. О. Довженка.

IMG_0011 IMG_0013

Шевченкове слово лунало і з-за кордону: Олесь Ільченко, український поет, прозаїк, сценарист, вітав із Швейцарії, а Веселіна Белей, студентка Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка – з Болгарії.

У наш час молоді виконавці продовжують переспівувати та популяризувати твори Шевченка. Тож на заході звучало музичне вітання від вокального ансамблю «Ангельорус» Київської дитячої музичної школи № 23. Керівник – Тетяна Стефанишин.

IMG_0002 IMG_0004

До читань приєдналися учні 303 ліцею суспільно-природничого профілю, студентка Національного університету «Києво-Могилянська академія» факультету гуманітарних наук Анастасія Федорченко та учениця 3-го класу Гімназії імені Лесі Українки міста Києва № 117 Христина Слюсаревська.

Серед запрошених гостей були: Наталія Осьмак – громадська діячка,  біограф і дослідниця життя і діяльності Кирила Осьмака; Лариса Костенко – вишивальниця, «золота голка України», авторка вишитого портрета Тараса Шевченка, представленого на мистецькому заході; Алла Кендзера – голова Секретаріату Товариства «Україна-світ» та Наталія Столяренко від спілки політв’язнів «Соловецьке братство».

IMG_0025

Приємною несподіванкою був виступ іноземця Геннадія Рощупкіна, який наважився вперше прочитати українською мовою «Реве та стогне Дніпр широкий» (уривок з поеми «Причинна»). Подолати хвилювання гостю допомогла аудиторія, яка одразу підхопила знайомі Поета рядки і тим самим підтримала виконавця.

Дякуємо всім учасникам, які долучилися до всеукраїнських традиційних читань творів Тараса Шевченка «Нас єднає Шевченкове слово»!

IMG_0006 IMG_0009 IMG_0005 IMG_0014 IMG_0015 IMG_0016 IMG_0017 IMG_0019 IMG_0020

IMG_0030

IMG_0021 IMG_0022 IMG_0023 IMG_0026 IMG_0027 IMG_0028 IMG_0029 IMG_0031 IMG_0032 IMG_0033 IMG_0035 IMG_0036