Березень 15, 2019

Анонс музейних заходів з 18 по 23 березня 2019 року

19 березня о 17:00 відбудеться презентація книги лауреата премії ім. В.Мисика, ім. К.Гордієнка та Гран-прі “Січеславна”, члена НСПУ  та НСЖУ Леоніда Томи «Оповіді небесного чоловіка». Леонід Тома автор збірок поезій: “Ранок”, “Поклик зорі”, “Таємниця дороги”, “Народженяістини”, “Двіприроди”, “Терен і лавр”, “Преображення”, “Терновий трансформер”; п’єс “Нестор Махно”, “Тарас Бульба”, “Бродячі ангели”, книг прози “Сагайдачний”, “Микола Гоголь”, “Балаклійщина. Арсенал. Історія”, “Небо на землі зникає”. В «Оповідях Небесного Чоловіка» читач знайде романи й пові­сті, де минуле проектується в сучасність, а сучасність виступає в ролі збільшувального скла, крізь яке прозирає майбутнє. Легендарна по­стать українського просвітителя Юрія Котермака, таємниці Чорно­бильської Зони, химерні лики харківської мистецької богеми, любов, як ключ до відкриття повноти життя — з усім цим читач зустрінеться на сторінках нової книги харківського майстра слова.

Афіша Томи 19.03.19. ФБ

20 березня о 13:00
до Всесвітнього дня Театру  представляємо літературно-мистецьку програму “Акторські силуети”. Актриса Національного Центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса Галина Стефанова розповість про неповторний внутрішній світ актора,  пошук індивідуальної системи, творчу робітню, що захована за ролями. Ви побачите візуалізовану розповідь про яскраві постаті акторів сучасного українського театру – Вікторію Авдєєнко, Валерію Чайковську, Олега Стефана, Ярослава Чорненького. Театральна сторінка із життя незабутного Леся Танюка.

21 березня о 15:00 відбудеться фінальний етап XVІ Міського фестивалю-конкурсу юних поетів «Поетична весна». До участі в ньому запрошені переможці районних етапів конкурсу, який проводить Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА, Національний музей літератури України, Національна спілка письменників України та Центр творчості дітей та юнацтва «Шевченківець».

21 березня о 16:00 відбудеться відкриття літературної виставки Юрія Мушкетика «Синьої весни Золотаве сонце попливе над нами», присвяченої 90-річчю письменника. У програмі виступи академіка М.Жулинського, письменників М.Сидоржевського, П.Перебийноса, поезія Юрія Мушкетика у виконанні Галини Стефанової, спів бандуриста Ярослава Чорногуза.

21.03.2019 Афіша Відкриття виставки Ю. Мушкетика_новый размер

23 березня о 14:00 до Дня незалежності Греції Міністерство культури України, Національний музей літератури України, ГО “Ліга грецьких митців “Галатея”, Еллінське братство  “ЕНОТІТА” запрошують на виставку «Свобода – наша релігія», на якій представлено твори художників-греків та виставку книжкових видань про історію українських греків, прозу та поезію румейських та урумських літераторів.

Виставка Свобода..._новый размер

Експонуються:

• виставка «Княгиня Ольга. Мальована стрічка». Перша свята жінка Київської Русі. Хто вона, ця мудра державна діячка, жінка, яка змогла потіснити владолюбних мужів, підступних варягів і сісти на древньому київському престолі? На виставці представлено графічний комікс створений за історичною поемою Марії Морозенко «Княгиня Ольга» та живописні твори на тему роль жінки в суспільстві давнього та сучасного світу.

52516537_610301089415898_7789109378128281600_n

• виставка творчих робіт вихованців Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» м.Києва – «Діти мої, квіти…», організована до 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. До цієї виставки із своїми роботами до творів Т.Шевченка долучились і діти з Луганщини (Золотівська філія Попаснянської ДШМ. Викладач – Олена Вінокурова)

• у літературно-меморіальному музеї-квартирі М. Бажана розгорнуто виставку «Книги з автографом» присвячену 205-річниці від дня народження великого Кобзаря. Дослідження видатних літературознавців про життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка. Виставка сформована з фондової колекції музею М. Бажана. Виставка буде відкрита з 9 до 20 березня 2019р.

Афіша Книга з автографом