Березень 19, 2019

Виставка творів художників-греків та книжкова виставка

Громадська організація «Ліга грецьких митців Донеччини «Галатея» створена 1 квітня 2006 року установчими зборами представників  різних організацій – суб’єктів Федерації грецьких товариств України та зареєстровано в управлінні юстиції Донецької облдержадміністрації  4 грудня 2006 р.
   Ліга об’єднує представників творчих професій, а також людей, які в своєму житті не байдужі щодо історії та культури свого народу. Сьогодні у складі «Галатеї»  є професійні  художники, музиканти, співаки, хореографи, поети, журналісти, а також митці-аматори – майстри народної творчості, краєзнавці, учасники самодіяльних колективів.
   За 13 років існування активістами Ліги організовано та проведено багато виставок творів членів «Галатеї» (членів Національних Спілок художників та народних майстрів України, майстрів декоративно-прикладного мистецтва). Перша виставка відбулася у 2007 році у м. Слов’янськ до 15-річчя Слов’янського міського  товариства греків.
   У 2007, 2009, 2011 та 2013 рр.  «Галатея» брала участь з  виставками на Всеукраїнському фестивалі грецької культури «Мега юрти» ім. Д. Патричі у с. Старомлинівка Великоновоселківського району, с. Гранітне Тельманівського району, смт Сартана м. Маріуполя та смт Старобешеве.
   У жовтні-грудні 2007 р. проведено персональні виставки творів членів «Галатеї», членів Національної Спілки художників України Сергія Аленгоза та Юрія Цикури в Донецькому обласному художньому музеї та в Маріупольському міському центрі сучасного мистецтва ім. А. Куїнджі.
   Було сформовано колекцію творів художників – греків із мм. Донецьк, Маріуполь, Макіївка, Артемівськ, Слов’янськ, Нікополь, яка отримала назву «Палітра натхнення» і, таким чином, було розпочато пересувну виставку по музеях Донеччини.
   Перший музей, який прийняв у себе цю колекцію, був   музей історії м. Харцизька. З легкої руки директора цього музею Бікмуліної Ірини Вікторівни ця виставка мандрувала по області і з успіхом експонувалася у музеї Паші Ангеліної смт. Старобешеве, Володарському районному краєзнавчому музеї, художньому музеї м. Краматорська, Горлівському художньому музеї, Артемівському, Слов’янському краєзнавчих  музеях. Майже на кожному вернісажі були присутніми автори, члени Національної Спілки художників України  Юрій Цикура, Георгій Беро, Сергій Аленгоз.
   З великим успіхом у червні 2006 р. пройшла зустріч поета-фронтовика Анастаса Георгійовича Кічіка з земляками в палаці культури  с. Гранітне.
   Виставку творів художника з грецьким корінням з м. Хмельницького Олександра Куркчі було організовано та проведено в Донецькому обласному художньому музеї, Артемівському краєзнавчому та Краматорському художніх музеях, в Донецькій торгово-промисловій палаті.
   Творча зустріч з поетами Анастасом Кічіком та Валентиною Любченко було проведено в Донецькому обласному краєзнавчому музеї.
   Своє 5-річчя «Галатея» відзначила творчим звітом в Донецькому обласному художньому музеї, де були присутні як члени Ліги, так і гості, представники грецьких організацій мм. Маріуполя, Горлівки, Макіївки, Харцизька, Великоновоселківського та Старобешівського районів. Міні-виставка творів художників-греків, грецькі народні та сучасні пісні,  вірші та оповідання 5-ма мовами (новогрецькою, урумською, румейською, українською та російською) нікого не залишили байдужими.
   Одним з найцікавіших заходів Ліги стала виставка творів голови Спілки художників України м. Ізмаїла Тетяни Мітакі «Простір і час», яка з великим успіхом пройшла в музеях Донеччини.
Виникнення воєнних дій у 2014 р. та  часткова окупація території Донецької області значно обмежила  діяльность.  Але навіть за таких умов вдалось організувати виставки “Палітра  натхнення” та зустрічі з художниками Сергієм Аленгозом, Георгієм Беро, творчими діячами грецької культури, заслуженими працівниками культури України Костянтином  Хайтуловим  і  Галиною Чумак, поетами Валентиною Кателло та Валентиною Любченко до Дня ОХІ в обласній бібліотеці ім. Крупської у жовтні 2015 р. та до Дня незалежності Греції у березні 2016 р. в обласній бібліотеці для юнацтва.
   Після перереєстрації  влітку 2017 року у Міністерстві юстиції України  громадська організація отримала  і оновлену назву – «ЛІГА ГРЕЦЬКИХ МИТЦІВ «ГАЛАТЕЯ».
   У листопаді 2017 р. у Музеї книги та друкарства України, що розташований на території Києво-Печерської лаври, до національного свята Греції «ОХІ» було проведено художню виставку Наталії Журавльової та Євгена Мануїлова, на відкритті якої виступали представники творчої інтелігенції.
   25  березня греки усього світу відзначатимуть 188-му річницю незалежності Греції. Але мало кому відомо, що визвольний рух греків  народився саме в Україні. Міста Одеса та Київ навічно увійшли в історію боротьби за незалежність Греції.
   З 15 березня в Національному музеї літератури України «ЛІГА ГРЕЦЬКИХ МИТЦІВ «ГАЛАТЕЯ» представляє виставку творів художників грецького походження та книжкову виставку щодо історії греків України та їх творчого набутку.
   Представлені художні твори – це, з одного боку, колекція «Галатеї», яку зібрано головним чином з дарунків   художників Донеччини -  Володимира Зарбі,  Володимира Донченка, Миколи Шамлі (на жаль, їх вже нема з нами) Георгія Беро, Сергія Аленгоза,  з  іншого, твори сучасних київських художників грецького походження – Ольги Бублик, Наталії Журавльової, Олександри Макарської, Костянтина Аврамова та Євгена Мануїлова. Живописні, графічні та керамічні твори відрізняються різноманітними  темами, творчою манерою, сюжетом та композицією.
   А  23 березня запрошуємо усіх до Національного музею літератури України, де  з 13-30 розпочнуться заходи з нагоди Дня незалежності Греції.