Березень 22, 2019

Анонс музейних заходів з 25 по 31 березня 2019 року

26 березня о 17:00 в рамках проекту “Майстри слова” відбудеться зустріч з Анатолієм Кичинським — українським поетом і художником, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка (2006). Модератор заходу — Іван Малкович. Шевченківські лауреати презентуватимуть книгу Анатолія Кичинського «Жива і скошена тече в мені трава», яка минулого року побачила світ у видавництві А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. Також глядачі зможуть ознайомитися з проектом «Словом та пензлем» — почути вірші у супроводі відеоряду з картин Анатолія Кичинського, поговорити про мистецтво, поставити питання про живопис та поезію. Зустріч відбудеться у форматі невимушеного спілкування, де всі бажаючі зможуть долучитися до розмови, висловити свої думки, сфотографуватися разом з гостями заходу, взяти автограф, придбати книгу.

29 березня об 11:00 розпочнеться свято гумору «Язик до Києва доведе…». Цього року гумор розширює кордони. Крім відомих київських письменників-гумористів Анатолія Качана, Василя Довжика, Василя Василашка, Гриця Гайового, Валерія Демченка, Валентини Козак та Михайла Прудника  до заходу долучаться вінничанин Микола Пасічник і гумористи на чолі з Володимиром Рутківським із столиці гумору Одеси. Поруч із досвідченими письменниками і авторами, виступатимуть і юні учасники з Сумщини, студенти Київського національного університету театру, кіно та телебачення імені Івана Карпенка-Карого, учні гімназії № 19 «Межигірська». Гумористичними вокальними та танцювальними номерами порадують Народний театр-студія «Мрія», хореографічний ансамбль «Самоцвіти» Київської дитячої музичної школи імені Л. Ревуцького та Вокально-театральна студія «Нота» Національної бібліотеки для дітей. Запрошений гість заходу – майстер художнього слова, лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка Анатолій Паламаренко. Організатори свята: Національний музей літератури України, Національна Спілка письменників України та Всеукраїнське товариство імені Т.Г. Шевченка «Просвіта».

Афіша день сміху 2019_новый размер

30 березня о 12:30 в Національному музеї літератури України за підтримки Посольства Республіки Польща відбудеться презентація книги польського письменника, перекладача і громадського діяча Ярослава Івашкевича “Вежі” в перекладі українського поета, Героя України, лауреата Шевченківської премії Дмитра Павличка. Передмову до книги написав  директор Музею Івашкевичів у Ставіску Маріуш Ольбромський.  Видання було здійснене у 2018 році за підтримки Посольствa РП у польському видавництві BOSZ. На презентації  будуть присутні перекладачі, письменники, літературознавці, громадські діячі.

Шаблон ФБ Івашкевич

Експонуються:

• виставка «Княгиня Ольга. Мальована стрічка». Перша свята жінка Київської Русі. Хто вона, ця мудра державна діячка, жінка, яка змогла потіснити владолюбних мужів, підступних варягів і сісти на древньому київському престолі? На виставці представлено графічний комікс створений за історичною поемою Марії Морозенко «Княгиня Ольга» та живописні твори на тему ролі жінки в суспільстві давнього та сучасного світу.

• до Дня незалежності Греції Міністерство культури України, Національний музей літератури України, ГО “Ліга грецьких митців “Галатея”, Еллінське братство  “ЕНОТІТА” презентують виставку «Свобода – наша релігія», на якій представлено твори художників-греків та виставку книжкових видань про історію українських греків, прозу та поезію румейських та урумських літераторів.

• літературна виставка «Синьої весни Золотаве сонце попливе над нами», присвяченої 90-річчю від дня народження письменника Юрія Мушкетика. На ній представлені першодруки збірок оповідань, повістей, поезій, романи уславленого майстра історичної, психологічно-реалістичної прози з дарчими написами письменника, його рукописи, особисті речі та унікальні фотографії. Також літературна критика на твори Юрія Мушкетика. Завершується показ найновішими виданнями: новий роман «Торнадо» (видавництво «Український пріоритет», 2019) та перевидання романів «Плацдарм» та «Жорстоке милосердя» (видавництво «Фолія», 2019).