Березень 28, 2019

Анонс музейних заходів з 01 по 07 квітня 2019 року

Заходи

Тиждень дитячої та юнацької книги
«Книга відкриває світ»
01 – 05 квітня

1 квітня

Гасло дня: «За крок до казки»

12:00 – Зустріч із письменницею Дзвінкою Матіяш і презентація її книги «Казки П’ятинки».

 

2 квітня

Гасло дня: «Знайомі  книги  на новий  лад»

11:00 – Зустріч із художником-мультиплікатором Анатолієм Лавренішиним, автором дитячої інтерактивної книжки «Люба Жужжа».

13:00 – До дня народження дитячого письменника Г.Х. Андерсена зустріч із Іваном Малковичем – директором видавництва «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га» та презентація інтерактивної книги «Снігова королева».

 

3 квітня

Гасло дня: «Пізнаємо світ книги разом»

12:00 – Зустріч із письменником і художником Віталієм Кириченком, автором дитячих книжок «Багато великих історій», «Я казки намалював».

14:00 – Розважальна програма від дитячого журналу «Пізнайко».

 

4 квітня

Гасло дня: «Мандрівка зі Старим Левом та Малюком Котею»

9:30 – Презентація дитячих книг «Видавництво Старого Лева».  Модерує Саломе  Енгибарян.

10:00 – Зустріч із письменницею Іриною Лазуткіною та презентація її дитячої книги «Єнотик Бо і повітряна куля».

12:00 – Розважальна програма від дитячого журналу «Малюк Котя».

 

5 квітня

Гасло дня: «Дорогою до власної книжки»

12:00 – Зустріч із відомим казкарем Сашком Лірником.

14:00 – Зустріч із письменницею Ольгою Купріян та презентація її приквелу «Щоденник Лоли» – окрема книжка про одну із героїнь серіалу «Школа».

15:00 – «Література у сучасному світі: як стають письменником у будь-якому віці та які книжки залишаються у серцях читачів». Спікер – Катерина Котвіцька, бренд-менеджер видавництва #книголав.

 Афіша Тиждень Дит Книжки_новый размер

02 квітня о 16:00 відбудеться відкриття виставки картин пам’яті видатного українського живописця, майстра пейзажу Матвія Когана-Шаца. На виставці буде представлено більш ніж 30 робіт художника, які знаходяться у приватних колекціях. Ініціатором виставки виступила ВГО «Спілка християнських письменників України».

виставка Шац

 

06 квітня о 14:00 у рамках «Клубу вихідного дня» Національний музей літератури України запрошує на концертну програму «Хай у кожному серці заспіває веселка» за участі колективів художньої самодіяльності села Пашківка Макарівського району Київської області: Ансамбль “Горлиця” (художній керівник Валентин Шаменко), ансамблі “Полісяночка”і “Козачата” (художній керівник Ганна Маковська), солісти Лілія Каштан, Юлія Стельмах та ін.

 КВД Пашківка 06.04.19._новый размер

 

Виставки

Експонуються:

  • літературна виставка «Синьої весни Золотаве сонце попливе над нами», присвяченої  90-річчю від дня народження письменника Юрія Мушкетика. На ній представлені першодруки збірок оповідань, повістей, поезій, романи уславленого майстра історичної, психологічно-реалістичної прози з дарчими написами письменника, його рукописи, особисті речі та унікальні фотографії. Також літературна критика на твори Юрія Мушкетика. Завершується показ найновішими виданнями: новий роман «Торнадо» (видавництво «Український пріоритет», 2019) та перевидання романів «Плацдарм» та «Жорстоке милосердя» (видавництво «Фоліо», 2019).

 Мушкетик s

  • виставка картин пам’яті видатного українського живописця радянського періоду, майстра пейзажу Матвія Когана-Шаца. Матвій Борисович Коган-Шац народився у 1911 році у Могилів-Подільському і помер у Києві у віці 78 років, де і писав свої неперевершені пейзажі, за які ледь не постраждав, бо вони не зображували індустріально-господарську дійсність радянської держави і не оспівували її. Написані у реалістичному стилі, спокійні та урівноважені, вони передавали красу оточуючого, зовсім не екзотичного, але такого привабливого українського ландшафту. Без жодного перебільшення Матвія Когана-Шаца можна віднести до плеяди художників, твори яких заслуговують уваги, у чому ми запрошуємо переконатися, відвідавши виставку. На виставці буде представлено більш ніж 30 найкращих робіт художника, які знаходяться у приватних колекціях. Роботи Матвія Когана-Шаца представлені також у Національному художньому музеї України, Національному музеї Тараса Шевченка, Бердянському, Миколаївському, Полтавському художніх обласних музеях та Алупкінському палаці-музеї. Ініціатором виставки виступила ВГО «Спілка християнських письменників України». Виставка експонується з 02 по 21 квітня.

 виставка Шац

  • виставка «Княгиня Ольга. Мальована стрічка». Перша свята жінка Київської Русі. Хто вона, ця мудра державна діячка, жінка, яка змогла витіснити владолюбних мужів, підступних варягів і сісти на древньому київському престолі? На виставці представлено графічний комікс створений за історичною поемою Марії Морозенко «Княгиня Ольга» та живописні твори на тему ролі жінки в суспільстві давнього та сучасного світу.

 52516537_610301089415898_7789109378128281600_n

  • виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої академії мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» із мистецької серії «Літературна еліта України», у яку ввійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Художник працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко-S3

  • виставка переможців Всеукраїнського конкурсу-вистави дитячих малюнків «Сторінками книг Чингіза Айтматова»Національна бібліотека України для дітей спільно з Посольством Киргизької Республіки в Україні до 90-річчя видатного киргизького письменника, великого гуманіста Чингіза Айтматова провели Всеукраїнський конкурс-виставку дитячого малюнку «Сторінками книг Чингіза Айтматова». Майже чотири тисячі дітей  віком від  6 до 17 років із різних куточків України передавали у малюнках свої враження від прочитаних творів. Переможців  конкурсу визначало журі, до складу якого ввійшли відомі  українські  художники: Кость Лавро, Світлана Рудікова та Катерина Дудник. Різні малюнки — наївні та глибокі, виконані несміливою рукою малечі та  впевненим  пензлем майбутнього художника — всі  вони мають  глибоку цінність  для нас, тих, хто возвеличує книгу та автора, тих хто вірить, що справжня література виховує справжніх  людей. Творчість Чингіз Айтматов  відома на увесь світ. Його необхідно читати і дітям, і дорослим. Читати проникливо, відтворюючи в уяві та закарбовуючи в серці такі  прості  та  неоднозначні реалії людського життя — це потрібно нашим дітям. Змінюються  часи  та ніколи не втрачають актуальності  людяність, щирість, чесність, мужність, боротьба  між  світлом та темрявою.

 cover_aitmatov.indd