Квітень 3, 2019

З книжкової полиці: книги Івана Андрусяка

Це вже третя виставка у рамках літературно-мистецького проекту «З книжкової полиці», який має на меті популяризувати сучасну українську літературу для дітей.

Виставка експонується на Дитячому майданчику, який обладнано  за сприяння друга музею Леоніда Соколова та Благодійного фонду «Серце до серця».

IMG_2463

Нашими партнерами стали видавництво «Фонтан казок» та Центральна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка м.Києва.

Іван Андрусяк – один із улюблених письменників української дітвори, цьогорічний лауреат премії імені Лесі Українки за книги «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг».

На виставці представлено  книги, які відзначені найвищою державною нагородою в галузі дитячої літератури, а також інші книги видавництва «Фонтан казок»: «28 днів із життя Бурундука», «Стефа і Чакалка», «М’яке і пухнасте», «Чупакабра та інші зайчики», «Усе солодший сад» та книги інших видавництв («Навчальна книга – Богдан» (м.Тернопіль), «Грані – Т» (м.Київ).

Для відвідувачів книги оживають завдяки ілюстраціям художників: Оксани Липки (до книги «Магазин невидимих речей»), Ольги Кузнецової (до книг «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг»), Юлії Пилипчатіної (до книги «Зайчикове Різдво»), Марти Кошулінської (до книги «Усе солодший сад»// «Чупакабра та інші зайчики»).

IMG_2473

Портрет улюбленого письменника намалювала Софія Димитрова (14 років) (читачка Центральної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка м.Києва).

Тож книги можна гортати і читати, роздивлятися, а ще можна і слухати. Мультмимедійний розділ виставки організовано спільно із Всеукраїнським інтеграційним рухом «Вір в Україну» та Національною бібліотекою України для дітей . Уривок казки Івана Андрусяка “Третій сніг” озвучили та оформили музично волонтери соціального проекту “Книги, що говорять”. Цей проект є ініціативою громадської організації “Вір в Україну” та має на меті – озвучення творів шкільної програми для незрячих дітей. Саме цю казку озвучив відомий актор, співак і дубляжер Паша Лі, а музично оформив професійний звукорежисер студії “Музвар” Юрій Гриценко. Волонтерів проекту “Книги, що говорять” об’єднало одне спільне велике бажання: допомогти незрячим школярам освоювати шкільну програму української та зарубіжної літератури із задоволенням.

А бібліотекар, режисер дитячого театру-студії “Вподобайка” Євген Грабовський дарує нам “Казочку про зайчикову знахідку» (з медіапроекту Національної бібліотеки України для дітей “Візок добрих казок”). “Казочка про зайчикову знахідку” Івана Андрусяка – пілотний випуск проекту – записана у школі екранних мистецтв «Screen School». Авторська обробка казки та музика – Євген Грабовський.

Невід’ємним розділом виставки є інтерактивні зони для гри та відпочинку наших маленьких гостей. Як завжди, дітей чекає куточок художника, де вони мають змогу відтворити свої дитячі рефлексії від побаченого і почутого. Часом у цьому їм допомагають художники, чиї роботи представлені на виставці.

Новинкою цієї виставки є розділ «Книжкова полиця для батьків», яка надає можливість батькам пізнати Івана Андрусяка не тільки як автора прекрасних творів для дітей, про якого кажуть: «справжнісінький дитячий письменник; розбишацький і позитивний, веселий і кумедний; він любить дітей і пише для них…», та видавця книг для малечі (як головний редактор видавництва «Фонтан казок»), а й як знаного поета, прозаїка, перекладача та літературного критика.

Виставка триватиме впродовж квітня-травня цього року.