Квітень 5, 2019

Анонс музейних заходів з 08 по 14 квітня 2019 року

Заходи

09 квітня о 15:00 відбудеться зустріч київських школярів із відомим дитячим письменником Іваном Андрусяком, цьогорічним лауреатом премії імені Лесі Українки. Зустрінуться читачі з автором на музейному Дитячому майданчику, де розташована літературно-мистецька виставка «З книжкової полиці: книги Івана Андрусяка». Тож діти зможуть і погортати книги улюбленого автора, і насолодитися прекрасними ілюстраціями до них Ольги Кузнецової, Юлії Пилипчатіної, Марти Кошулинської та Оксани Липки, а найменші – послухати твори директора видавництва “Фонтан казок”, автора численних книг Івана Андрусяка. Юні читачі матимуть змогу поспілкуватись з автором, поставити йому свої запитання, побачити «живі» ілюстрації до його книжок.

Шаблон ФБ КАндрусяк 

13 квітня об 11:00 запрошуємо до музею на Родинну суботу. Цього разу говоритимемо про традиції рідного народу. Як українці зустрічають весну, які традиції ідуть до нас з весною, а ще про найбільші весняні свята нам розкаже етнолог Ярослава Музиченко. Фольклорний ансамбль «Первоцвіт» Київської дитячої школи мистецтв №2 ім. М.Вериківського (худ керівник Юлія Герштун) підготував програму «Діти дітям: Весняні забави».  Вони співатимуть веснянки та гаївки, проілюструють давні дитячі ігри та забави і будуть навчати цьому всіх присутніх.

Афіша Род. суб. 13.04.2019_новый размер

 

Виставки

Експонуються:

 • літературна виставка «Синьої весни Золотаве сонце попливе над нами», присвяченої 90-річчю від дня народження письменника Юрія Мушкетика. На ній представлені першодруки збірок оповідань, повістей, поезій, романи уславленого майстра історичної, психологічно-реалістичної прози з дарчими написами письменника, його рукописи, особисті речі та унікальні фотографії. Також літературна критика на твори Юрія Мушкетика. Завершується показ найновішими виданнями: новий роман «Торнадо» (видавництво «Український пріоритет», 2019) та перевидання романів «Плацдарм» та «Жорстоке милосердя» (видавництво «Фолія», 2019). 

Мушкетик s

 • виставка «З книжкової полиці: книги Івана Андрусяка». Це вже третя виставка у рамках літературно-мистецького проекту «З книжкової полиці», який має на меті популяризувати сучасну українську літературу для дітей. Іван Андрусяк – один із улюблених письменників української дітвори, цьогорічний лауреат премії імені Лесі Українки за книги «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг». На виставці представлено  книги, які відзначені найвищою державною нагородою в галузі дитячої літератури, а також інші книги видавництва «Фонтан казок»: «28 днів із життя Бурундука», «Стефа і Чакалка», «М’яке і пухнасте», «Чупакабра та інші зайчики», «Усе солодший сад» та книги інших видавництв («Навчальна книга – Богдан» (м.Тернопіль), «Грані-Т» (м.Київ). Для відвідувачів книги оживають завдяки ілюстраціям художників: Оксани Липки (до книги «Магазин невидимих речей»), Ольги Кузнецової (до книг «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг»), Юлії Пилипчатіної (до книги «Зайчикове Різдво»), Марти Кошулінської (до книги «Усе солодший сад»// «Чупакабра та інші зайчики»). Нашими партнерами стали видавництво «Фонтан казок» та Центральна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка м.Києва. Невід’ємним розділом виставки є інтерактивні зони для гри та відпочинку наших маленьких гостей. Як завжди, дітей чекає куточок художника, де вони мають змогу відтворити свої дитячі рефлексії від побаченого і почутого. Новинкою цієї виставки є розділ «Книжкова полиця для батьків», яка надає можливість батькам пізнати Івана Андрусяка не тільки як автора прекрасних творів для дітей, про якого кажуть: «справжнісінький дитячий письменник; розбишацький і позитивний, веселий і кумедний; він любить дітей і пише для них…», та видавця книг для малечі (як головний редактор видавництва «Фонтан казок»), а й як знаного поета, прозаїка, перекладача та літературного критика.
  Виставка експонується на Дитячому майданчику, який обладнано  за сприяння друга музею Леоніда Соколова та Благодійного фонду «Серце до серця».
  Виставка триватиме впродовж квітня-травня цього року.

Афіша Андрусяк

 • виставка картин пам’яті видатного українського живописця радянського періоду, майстра пейзажу Матвія Когана-Шаца. Матвій Борисович Коган-Шац народився у 1911 році у Могилів-Подільському і помер у Києві у віці 78 років, де і писав свої неперевершені пейзажі, за які ледь не постраждав, бо вони не зображали індустріально-господарську дійсність радянської держави і не оспівували її. Написані у реалістичному стилі, спокійні та урівноважені, вони передавали красу оточуючого, зовсім не екзотичного, але такого привабливого українського ландшафту. Без жодного перебільшення Матвія Когана-Шаца можна віднести до плеяди художників, твори яких заслуговують уваги, у чому ми запрошуємо переконатися, відвідавши виставку. На виставці буде представлено більше ніж 30 найкращих робіт художника, які знаходяться у приватних колекціях. Роботи Матвія Когана-Шаца представлені також у Національному художньому музеї України, Національному музеї Тараса Шевченка, Бердянському, Миколаївському, Полтавському художніх обласних музеях та Алупкінському палаці-музеї. Ініціатором виставки виступила ВГО «Спілка християнських письменників України». Виставка експонується з 02 по 21 квітня.

IMG_1887a

 

 • виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої академії мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» із мистецької серії «Літературна еліта України», у яку ввійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко-S3

 

 • виставка робіт переможців Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків «Сторінками книг Чингіза Айтматова». Національна бібліотека України для дітей спільно з Посольством Киргизької Республіки в Україні до 90-річчя видатного киргизького письменника, великого гуманіста Чингіза Айтматова провели Всеукраїнський конкурс-виставку дитячого малюнку «Сторінками книг Чингіза Айтматова». Майже чотири тисячі дітей віком від 6 до 17 років із різних куточків України передавали у малюнках свої враження від прочитаних творів. Переможців  конкурсу визначало журі, до складу якого ввійшли відомі  українські  художники: Кость Лавро, Світлана Рудікова та Катерина Дудник. Різні малюнки — наївні та глибокі, виконані несміливою рукою малечі та  впевненим  пензлем майбутнього художника — всі вони мають глибоку цінність для нас, тих, хто возвеличує книгу та автора, тих хто вірить, що справжня література виховує справжніх  людей. Творчість Чингіза Айтматова відома на увесь світ. Його необхідно читати і дітям, і дорослим. Читати проникливо, відтворюючи в уяві та закарбовуючи в серці такі прості та неоднозначні реалії людського життя – це потрібно нашим дітям. Змінюються часи та ніколи не втрачають актуальності людяність, щирість, чесність, мужність, боротьба між світлом та темрявою.

cover_aitmatov.indd

 

 • виставка творчих робіт «Без коріння саду не цвісти», присвячена 70-річчю Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу, одного з найстаріших навчальних закладів професійної освіти Києва, який був заснований в 1949 році на базі Дарницького шовкового комбінату, як школа фабрично-заводського навчання. На виставці училище представляє творчі надбання своїх учнів у різних напрямках, бо головною метою училища є утвердження всебічного розвитку особистості, як в професійному так і в творчому напрямках. Освітній процес орієнтований на навчання та виховання цілісної особистості та спирається на здібності, інтереси, ціннісні орієнтації та життєвий досвід учня, надає йому можливості розвиватись та реалізувати себе в різних сферах творчої діяльності. На виконання Державної програми збереження, відродження і розвитку народних художніх промислів в училищі працює проект «Краса врятує світ», метою якого є впровадження кращих традицій створення народного костюму в сучасних моделях. Для більш повного та різнобічного творчого розвитку в училищі також працює декор-студія «Натхнення», де учні знайомляться з особливостями декоративно-прикладного мистецтва, а саме роботою зі шкірою. Панно, прикраси, а також жилети – все це створено руками учнів, як доповнення до їх основних професійних навичок.
  Виставка експонуватиметься до 15 квітня.