Квітень 19, 2019

Анонс музейних заходів з 22 по 28 квітня 2019 року

Заходи

23 квітня о 16:00 в рамках музейної програми «Читаємо світову класику» в Національному музеї літератури України відбудеться традиційна акція, яка проходить в десятках країн Європи – читання найвідомішого роману іспанського письменника Мігеля де Сервантеса Сааведри «Дон Кіхот», присвячена Міжнародному дню книги та Міжнародному дню іспанської мови. Традиція читання «Дон Кіхота» в Національному музеї літератури України має тривалу історію. Цього року захід буде присвячений Сервантесу і перекладачеві його безсмертного роману Миколі Лукашу, оскільки цьогоріч відзначається 100-а річниця від дня його народження. У читанні братимуть участь співробітники Посольства Іспанії, члени Асоціації іспаністів України, а також актори Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського з міста Біла Церква.
Тема читань: «Дон Кіхот – театральний роман». На захід запрошуються всі шанувальники іспанської мови та літератури: студенти, школярі, письменники, журналісти.
Захід проводиться спільно з Посольством Іспанії в Україні, Асоціацією іспаністів України та музеєм.

 Шаблон ФБ Дон Кіхот

23 квітня о 17:00 в рамках спільного проекту Національного музею літератури України та НСПУ «Майстри слова» відбудеться зустріч із Мирославом Дочинцем – відомим українським письменником із Закарпаття, лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка. Мирослав Дочинець – це великий автор, творами якого зачитуються багато людей. Працює в філософсько-психологічному напрямку. Його книги стають бестселерами не тільки в Україні, але й за кордоном, оскільки письменник вміє показати читачеві живу людську душу в усій її красі та щирості. Його творчість чіпляє за живе будь-якого читача, бо кожен в якомусь із героїв пізнає самого себе або до болю знайому ситуацію. Модератор зустрічі – голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

MDO4-V

 

24 квітня о 15:00 відбудеться презентація освітньо-культурологічного проекту «Музейна педагогіка: в освітньо-культурному просторі Києва: проблеми, сьогодення та перспективи», започаткованого Київською Малою академією учнівської молоді за підтримки Київської міської державної адміністрації. Мета проекту – ефективно впливати засобами музейної педагогіки на освітньо-виховний процес, активізувати творчі здібності учнівської молоді, формувати в умовах музейного середовища світоглядні цінності, національну свідомість, зміцнювати традицію входження молодого покоління в музейний простір.

 

Виставки

Експонуються:

  • літературно-мистецька виставка «Наш Микола Гоголь», з нагоди 210-річчя з дня народження Миколи Гоголя. Виставка має на меті показати раритетні видання, зібрані музеєм упродовж багатьох років. Експозиція презентує прижиттєві видання Миколи Гоголя, першодруки його творів, рідкісні видання. Окрасою й душею виставки є автографи Миколи Гоголя з фондів Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, зокрема фольклорні записи, виписки із журналу «Про зміст восьми слів преосвященного Інокентія про гріх», листи до батьків 1820-1825 рр. Широко представлено твори Миколи Гоголя, видані в роки незалежності України, у яких він залишив нам у спадок оповитий легендами та повір’ями поетичний образ України.

 04.2019 Афіша виставки Наш Микола Гоголь

 

  • виставка «З книжкової полиці: книги Івана Андрусяка». Це вже третя виставка у рамках літературно-мистецького проекту «З книжкової полиці», який має на меті популяризувати сучасну українську літературу для дітей. Іван Андрусяк – один із улюблених письменників української дітвори, цьогорічний лауреат премії імені Лесі Українки за книги «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг». На виставці представлено  книги, які відзначені найвищою державною нагородою в галузі дитячої літератури, а також інші книги видавництва «Фонтан казок»: «28 днів із життя Бурундука», «Стефа і Чакалка», «М’яке і пухнасте», «Чупакабра та інші зайчики», «Усе солодший сад» та книги інших видавництв («Навчальна книга – Богдан» (м.Тернопіль), «Грані-Т» (м.Київ). Для відвідувачів книги оживають завдяки ілюстраціям художників: Оксани Липки (до книги «Магазин невидимих речей»), Ольги Кузнецової (до книг «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг»), Юлії Пилипчатіної (до книги «Зайчикове Різдво»), Марти Кошулінської (до книги «Усе солодший сад»// «Чупакабра та інші зайчики»). Нашими партнерами стали видавництво «Фонтан казок» та Центральна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка м.Києва. Невід’ємним розділом виставки є інтерактивні зони для гри та відпочинку наших маленьких гостей. Як завжди, дітей чекає куточок художника, де вони мають змогу відтворити свої дитячі рефлексії від побаченого і почутого. Новинкою цієї виставки є розділ «Книжкова полиця для батьків», яка надає можливість батькам пізнати Івана Андрусяка не тільки як автора прекрасних творів для дітей, про якого кажуть: «справжнісінький дитячий письменник; розбишацький і позитивний, веселий і кумедний; він любить дітей і пише для них…», та видавця книг для малечі (як головний редактор видавництва «Фонтан казок»), а й як знаного поета, прозаїка, перекладача та літературного критика.
    Виставка експонується на Дитячому майданчику, який обладнано  за сприяння друга музею Леоніда Соколова та Благодійного фонду «Серце до серця».
    Виставка триватиме впродовж квітня-травня цього року.

Афіша Андрусяк

  • виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої академії мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» із мистецької серії «Літературна еліта України», у яку ввійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко-S3