Квітень 26, 2019

«Заспівали дзвони Великодні»

До світлого й радісного свята Воскресіння Христового в Національному музеї літератури України відкрито виставку вишитих бісером ікон Оксани Іваночко та ікон із фондів музею.

Оксана Іваночко – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Майстриня є активною учасницею обласних та всеукраїнських художніх виставок із 1992 року і в Україні, і поза її межами. Окремі її роботи зберігаються в Музеї етнографії та художнього промислу у Львові та Музеї Ватикану. Львівська майстриня є однією з послідовниць творчості священика-вишивальника Дмитра Блажейовського, роботи якого представлені в Музеї вишиваних ікон та образів у Львові.

IMG_7270

Захопившись вишиванням ікон з бісеру, майстриня поєднує щоразу нові композиційні елементи, виконані в різних техніках: мальовані частини (лики святих та руки), виткані на кроснах й апліковані на площину, викладені мозаїкою, вишиті кількома способами в прикріп, нанизуванням, плетінням чи тканням. У такий спосіб мисткиня інтерпретує давні українські пам’ятки іконописного мистецтва. Цим мистецтвом Оксана Іваночко займається вже понад 25 років. Окрім ікон, вона творить і традиційні українські прикраси: ґердани, силянки та ін. Деякі з них представлені на виставці.

Окремим розділом виставки представлено ікони з фондів Національного музею літератури України, які були зібрані науковцями впродовж 30 років. Серед них є давні: «Свята Варвара» (ІІ пол. XVIII ст. – І пол. XIX ст.), «Богоматір Знамення» (сер. ХІХ ст.), «Воскресіння Христове зі святами» (ХІХ ст.) та сучасні: «Святий Миколай» Олександра Ковальчука, «Достойно єсть» Юрія Нікітіна, «Матерям Чорнобиля» Ольги Федорук та ін.

Виставка експонуватиметься до 14 травня 2019 році