Квітень 26, 2019

«Юрій Гладченко: сучаний іконопис Чернігівщини»

До світлого свята Великодня в Національному музеї літератури України відкрито персональну виставку ікон Юрія Гладченка – земляка Григорія Галагана.

IMG_7278 IMG_7281

Відомо, що історія народу і держави складається з життя конкретних людей, родин, династій. До таких родин, оповитих легендами і переказами, прославлених добрими вчинками, належить і славний рід Галаганів із Чернігівщини.

У серпні 2019 року ми будемо відзначати 200 років з дня народження Григорія Павловича Галагана, видатного українського державного та громадського діяча, мецената та патріота, представника відомого козацько-старшинського роду, чиє ім’я вписане в історію української культури.

Григорій Галаган, родом із Сокиринців (сьогодні це Срібнянський район), протягом усього життя збирав навколо себе людей, наділених Божою іскрою мистецтва: поети, кобзарі, лірники, художники й артисти…

Край Галаганівський і нині славиться людьми творчими, щедрими на працю, талановитими. Тож, напевно, досить знаковим є наше знайомство сьогодні з роботами Юрія Гладченка, художника-іконописця з Чернігівщини.

Юрій Анатолійович народився в селі Довгалівка Талалаївського району Чернігівської області в 1968 році. Проявляти любов до прекрасного майбутній митець почав уже з самого дитинства: прикрашав малюнками і стіни в хаті, і паркани у дворі. Тож не дивно, що після закінчення сільської школи Юрія запросили до Київського культурно-мистецького центру «Оберіг» на експрес-навчання. Так, талановитий юнак зміг опанувати чотирирічний курс навчання за два роки.

Повернувшись до рідного дому, Юрій Гладченко продовжив малювати. Тож тепер його роботами прикрашено навколишні храми, зали та холи шкіл, дитячих садочків Срібнянського й Талалаївського р-нів. А багато іконописів, зроблених рукою майстра, роз’їхалися в різні куточки України й за кордон.

Виставка триватиме до 14 травня 2019 року.