Квітень 26, 2019

Анонс музейних заходів з 29 квітня по 05 травня 2019 року

Експонуються:

• літературно-мистецька виставка «Наш Микола Гоголь» з нагоди 210-річчя від дня народження Миколи Гоголя. Виставка має на меті показати раритетні видання, зібрані музеєм упродовж багатьох років. Експозиція презентує прижиттєві видання Миколи Гоголя, першодруки його творів, рідкісні видання. Окрасою й душею виставки є автографи Миколи Гоголя з фондів Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, зокрема фольклорні записи, виписки із журналу «Про зміст восьми слів преосвященного Інокентія про гріх», листи до батьків 1820-1825 рр. Широко представлено твори Миколи Гоголя, видані в роки незалежності України, у яких він залишив нам у спадок оповитий легендами та повір’ями поетичний образ України.

04.2019 Афіша виставки Наш Микола Гоголь

• виставка «З книжкової полиці: книги Івана Андрусяка». Це вже третя виставка у рамках літературно-мистецького проекту «З книжкової полиці», який має на меті популяризувати сучасну українську літературу для дітей. Іван Андрусяк – один із улюблених письменників української дітвори, цьогорічний лауреат премії імені Лесі Українки за книги «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг». На виставці представлено  книги, які відзначені найвищою державною нагородою в галузі дитячої літератури, а також інші книги видавництва «Фонтан казок»: «28 днів із життя Бурундука», «Стефа і Чакалка», «М’яке і пухнасте», «Чупакабра та інші зайчики», «Усе солодший сад» та книги інших видавництв («Навчальна книга – Богдан» (м.Тернопіль), «Грані-Т» (м.Київ). Для відвідувачів книги оживають завдяки ілюстраціям художників: Оксани Липки (до книги «Магазин невидимих речей»), Ольги Кузнецової (до книг «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг»), Юлії Пилипчатіної (до книги «Зайчикове Різдво»), Марти Кошулінської (до книги «Усе солодший сад»// «Чупакабра та інші зайчики»). Нашими партнерами стали видавництво «Фонтан казок» та Центральна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка м.Києва. Невід’ємним розділом виставки є інтерактивні зони для гри та відпочинку наших маленьких гостей. Як завжди, дітей чекає куточок художника, де вони мають змогу відтворити свої дитячі рефлексії від побаченого і почутого. Новинкою цієї виставки є розділ «Книжкова полиця для батьків», який надає можливість батькам пізнати Івана Андрусяка не тільки як автора прекрасних творів для дітей, про якого кажуть: «справжнісінький дитячий письменник; розбишацький і позитивний, веселий і кумедний; він любить дітей і пише для них…» та видавця книг для малечі (як головний редактор видавництва «Фонтан казок»), а й як знаного поета, прозаїка, перекладача та літературного критика.
    Виставка експонується на Дитячому майданчику, який обладнано  за сприяння друга музею Леоніда Соколова та Благодійного фонду «Серце до серця».
    Виставка триватиме впродовж квітня-травня 2019 року.

Афіша Андрусяк

• Персональна виставка ікон представника галаганівського краю, художника-іконописця Юрія Гладченка з с. Довгалівка Талалаївського району Чернігівської області. Юрій Анатолійович відомий як художник дитячих книг «Таємниці старого парку» та «Малюнок на вікні» дитячої письменниці Надії Перепаді. Багато іконописів Ю.Гладченка роз’їхалися в різні куточки України. Його творіння можна зустріти і в Італії. Милувалися авторськими іконами мешканці Срібнянського і Талалаївського районів, де були організовані виставки митця. Навколишні храми, школи та дитячі садочки прикрашені роботами талановитого митця.
    Виставка експонується у рамках музейного проекту до 200-річчя від дня народження Григорія Галагана.
    Виставка триватиме до 14 травня 2019 року.

Шаблон для Анонсів увелич ікони Гладченко_новый размер

• виставка «Квіти Великодня», на якій представлені роботи вихованців студії «Мальовничий коктейль» Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району м. Києва (діти від 7 до 16 років) та їх керівника Ольги Машевської, яка вивчає Самчиківський розпис понад 2 роки та викладає його своїм учням. Також представлені роботи видатних майстрів Самчиківського розпису.
  • Афіша Дит Великдень.19
  • виставка вишиваних бісером ікон львівської майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Оксани Іваночко та ікон з фондів музею «Заспівали дзвони Великодні». У бісерних іконах поєднано композиційні елементи, виконані у різних техніках: мальовані частини (лики та руки) виткані на кроснах й апліковані на площину, викладені мозаїкою, вишиті кількома способами в прикріп, нанизуванням, плетінням, тканням. Окремим розділом виставки представлено ікони з фондів Національного музею літератури України, які були зібрані науковцями впродовж 30 років. Серед них є давні: «Свята Варвара» (ІІ пол. XVIII ст. – І пол. XIX ст.), «Богоматір Знамення» (сер. ХІХ ст.), «Воскресіння Христове зі святами» (ХІХ ст.) та сучасні: «Святий Миколай» Олександра Ковальчука, «Достойно єсть» Юрія Нікітіна, «Матерям Чорнобиля» Ольги Федорук та ін.
    Виставка експонуватиметься до 14 травня 2019 році

Шаблон для Анонсів ікони Іваночко_новый размер