Травень 10, 2019

Анонс музейних заходів з 13 по 19 травня 2019 року

Заходи

14 травня о 12:00 відбудеться щорічне традиційне вручення премії імені Наталі Забіли. Премію започатковано 1988 року щомісячним періодичним журналом для дошкільнят та учнів початкової школи «Малятко» з метою привернути увагу до проблем літератури саме для найменших читачів. Нею щороку відзначають найкращий літературний твір та найвдаліші ілюстрування у відомому дитячому журналі. Свого часу її лауреатами стали Павло Глазовий, Василь Чухліб, Анатолій Григорук, Вадим Скомаровський, Тамара Коломієць, Наталка Поклад, Анатолій Камінчук, Зірка Мензатюк, Оксана Кротюк… Цього року естафету передаватиме Олена Полянська.

59938215_927687174068225_6065645543202226176_n 

14 травня о 14:00 відбудеться урочисте закриття Персональної виставка ікон представника галаганівського краю, художника-іконописця Юрія Гладченка. Юрій Анатолійович відомий як художник дитячих книг «Таємниці старого парку» та «Малюнок на вікні» дитячої письменниці Надії Перепаді. Багато іконописів Ю.Гладченка роз’їхалися в різні куточки України. Його творіння можна зустріти і в Італії. Милувалися авторськими іконами мешканці Срібнянського і Талалаївського районів, де були організовані виставки митця. Навколишні храми, школи та дитячі садочки прикрашені роботами талановитого митця.

 

Виставки

Експонуються:

 • літературно-мистецька виставка «Наш Микола Гоголь» з нагоди 210-річчя від дня народження Миколи Гоголя. Виставка має на меті показати раритетні видання, зібрані музеєм упродовж багатьох років. Експозиція презентує прижиттєві видання Миколи Гоголя, першодруки його творів, рідкісні видання. Окрасою й душею виставки є автографи Миколи Гоголя з фондів Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, зокрема фольклорні записи, виписки із журналу «Про зміст восьми слів преосвященного Інокентія про гріх», листи до батьків 1820-1825 рр. Широко представлено твори Миколи Гоголя, видані в роки незалежності України, у яких він залишив нам у спадок оповитий легендами та повір’ями поетичний образ України.

 04.2019 Афіша виставки Наш Микола Гоголь

 

 • виставка «З книжкової полиці: книги Івана Андрусяка». Це вже третя виставка у рамках літературно-мистецького проекту «З книжкової полиці», який має на меті популяризувати сучасну українську літературу для дітей. Іван Андрусяк – один із улюблених письменників української дітвори, цьогорічний лауреат премії імені Лесі Українки за книги «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг». На виставці представлено  книги, які відзначені найвищою державною нагородою в галузі дитячої літератури, а також інші книги видавництва «Фонтан казок»: «28 днів із життя Бурундука», «Стефа і Чакалка», «М’яке і пухнасте», «Чупакабра та інші зайчики», «Усе солодший сад» та книги інших видавництв («Навчальна книга – Богдан» (м.Тернопіль), «Грані-Т» (м.Київ). Для відвідувачів книги оживають завдяки ілюстраціям художників: Оксани Липки (до книги «Магазин невидимих речей»), Ольги Кузнецової (до книг «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг»), Юлії Пилипчатіної (до книги «Зайчикове Різдво»), Марти Кошулінської (до книги «Усе солодший сад»// «Чупакабра та інші зайчики»). Нашими партнерами стали видавництво «Фонтан казок» та Центральна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка м.Києва. Невід’ємним розділом виставки є інтерактивні зони для гри та відпочинку наших маленьких гостей. Як завжди, дітей чекає куточок художника, де вони мають змогу відтворити свої дитячі рефлексії від побаченого і почутого. Новинкою цієї виставки є розділ «Книжкова полиця для батьків», який надає можливість батькам пізнати Івана Андрусяка не тільки як автора прекрасних творів для дітей, про якого кажуть: «справжнісінький дитячий письменник; розбишацький і позитивний, веселий і кумедний; він любить дітей і пише для них…» та видавця книг для малечі (як головний редактор видавництва «Фонтан казок»), а й як знаного поета, прозаїка, перекладача та літературного критика.
  Виставка експонується на Дитячому майданчику, який обладнано  за сприяння друга музею Леоніда Соколова та Благодійного фонду «Серце до серця».
  Виставка триватиме впродовж квітня-травня 2019 року.

 Афіша Андрусяк

 • Персональна виставка ікон представника галаганівського краю, художника-іконописця Юрія Гладченка з с. Довгалівка Талалаївського району Чернігівської області. Юрій Анатолійович відомий як художник дитячих книг «Таємниці старого парку» та «Малюнок на вікні» дитячої письменниці Надії Перепаді. Багато іконописів Ю.Гладченка роз’їхалися в різні куточки України. Його творіння можна зустріти і в Італії. Милувалися авторськими іконами мешканці Срібнянського і Талалаївського районів, де були організовані виставки митця. Навколишні храми, школи та дитячі садочки прикрашені роботами талановитого митця.
  Виставка експонується у рамках музейного проекту до 200-річчя від дня народження Григорія Галагана.
  Виставка триватиме до 14 травня 2019 року.

 Шаблон для Анонсів увелич ікони Гладченко

 • виставка вишиваних бісером ікон львівської майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Оксани Іваночко та ікон з фондів музею «Заспівали дзвони Великодні». У бісерних іконах поєднано композиційні елементи, виконані у різних техніках: мальовані частини (лики та руки) виткані на кроснах й апліковані на площину, викладені мозаїкою, вишиті кількома способами в прикріп, нанизуванням, плетінням, тканням. Окремим розділом виставки представлено ікони з фондів Національного музею літератури України, які були зібрані науковцями впродовж 30 років. Серед них є давні: «Свята Варвара» (ІІ пол. XVIII ст. – І пол. XIX ст.), «Богоматір Знамення» (сер. ХІХ ст.), «Воскресіння Христове зі святами» (ХІХ ст.) та сучасні: «Святий Миколай» Олександра Ковальчука, «Достойно єсть» Юрія Нікітіна, «Матерям Чорнобиля» Ольги Федорук та ін.
  Виставка експонуватиметься до 14 травня 2019 році

 Шаблон для Анонсів ікони Іваночко_новый размер

 • виставка «Квіти Великодня», на якій представлені роботи вихованців студії «Мальовничий коктейль» Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району м. Києва (діти від 7 до 16 років) та їх керівника Ольги Машевської, яка вивчає Самчиківський розпис понад 2 роки та викладає його своїм учням. Також представлені роботи видатних майстрів Самчиківського розпису.

Афіша Дит Великдень.19