Травень 18, 2019

Анонс музейних заходів з 20 по 26 травня 2019 року

Заходи

20 травня о 17:00 відбудеться презентація книжки Володимира Панченка «Літературний ланшафт України. ХХ століття» (50 «слайдів»). «Від Франка до Андруховича» — так могла називатися ця книжка про літературний ландшафт України ХХ століття. Автор пропонує читачам подорож у країну книг, що протягом десятиліть живуть своїм життям, ставши літературною класикою. 50 «слайдів» – це оригінальні, вільні від квазінаукового стилю, інтерпретації знакових художніх творів, полеміка, цікаві – а часом і драматичні – історії, зіперті на нові архівні матеріали, мемуарні сюжети, інтерв’ю з Павлом Загребельним, Іваном Дзюбою, Іваном Драчем, Анатолієм Макаровим, Сергієм Тримбачем… Це унікальне видання адресоване не лише філологічній аудиторії: «слайди» розраховані на активний діалог із кожним, хто має смак до художньої літератури.
До участі запрошені: В’ячеслав Брюховецький, Сергій Тримбач, Любов Голота, Лукаш Скупейко, Наталя Кучер. Ведучий: Михайло Слабошпицький.

60395466_330660330914789_7332511842977185792_n

 

21 травня о 17:00 відбудеться презентація поетичної збірки Олега Здорика «Передчуття». Книга писалася довго, понад десять років, тому вона вийшла такою розмаїтою і за тематикою, і за ритмікою, і за настроєм. Автору хотілося, щоб збірка «Передчуття» стала ще й своєрідним передбаченням як у долі України, так і в особистому житті, адже провіденціальної функції літератури ще ніхто не скасовував. Тож кожен читач знайде у ній щось своє, близьке йому за духом.

dnipro-zdoryk

 

22 травня о 15:00  пройде презентація та виставка «Світ книжок на кінчиках пальців» – дитячих  книг, адаптованих за принципами  універсального дизайну соціальним підприємством ПОГ «СоцІнтел». Метою заходу є популяризація сучасної української дитячої літератури для дітей з важкими порушеннями зору. Презентація організована ГО «Харківський центр молодих інвалідів та членів їх сімей», ГО «Бачити серцем»,  ВГО «Асоціація тифлопедагогів України», БФ «Школа майбутнього». Учасниками презентації будуть незрячі та слабозорі діти, педагоги, працівники бібліотек (30  осіб).

22 травня о 17:00 відбудеться презентація книжки спогадів британської українки, учасниці боротьби за волю України, багаторічної полонянки радянської та польської каральних систем Іванни Мащак «Дорогами минулого».  Книга охоплює період української історії 30-40-50-х років трагічного ХХ століття: українське підпілля у Польщі, операція “Вісла”, переповнені українцями табори ГУЛАГу на Колимі – все це авторка пережила особисто.

Афіша_Дорогами минулого_новый размер

23 травня об 11:30 у рамках святкування Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій» в Національному музеї літератури буде проведено багато різноманітних культурно-просвітницьких заходів, в яких візьмуть участь письменники з усієї України, артисти, почесні міжнародні гості та представники різних національних спільнот України.
У програмі:
-         літературно-мистецька виставка «Людям дав я «Кобзаря» (шлях до повного видання творів Тараса Шевченка);
-         авторська віршована і театралізована екскурсія «Літературні мандри: герої поруч»;
-         інтерактивна екскурсія «Учітесь, читайте…» Життя і творчість Тараса Шевченка;
-         уривок із драми Тараса Шевченка «Назар Стодоля», у рамках музейної театральної вітальні.

60331543_409328056288662_1367014899779108864_o

23 травня о 16:00 в рамках року австрійської культури в Україні відбудеться мистецький захід «Україна-Австрія: діалог культур».  На гостей свята чекають: презентація, присвячена австрійським традиціям; інформація про історію, традиції та культуру федеральних земель Австрії; показ колекції суконь, створених спеціально для дебютанток Українського балу у Відні 2019 від бренду Maruna by Maria; виступ Студії народної пісні Національного Університету Технологій і Дизайну “Червона калина”, під керівництвом лауреата українських та міжнародних конкурсів, співачки Тетяни Кисляк; народні австрійські пісні та танці. Учасники дійства: Товариство “Україна-Світ”, етномайстерня Валерії Левківської, Студія  народної пісні Національного Університету Технологій і Дизайну “Червона калина” під керівництвом лауреата українських та міжнародних конкурсів співачки Тетяни Кисляк, бренд Maruna by Maria, етноклуб “Коло”(школа11, м.Київ)

Афіша Україна-Австрія final

Виставки

Експонуються:

  • літературно-мистецька виставка «Наш Микола Гоголь» з нагоди 210-річчя від дня народження Миколи Гоголя. Виставка має на меті показати раритетні видання, зібрані музеєм упродовж багатьох років. Експозиція презентує прижиттєві видання Миколи Гоголя, першодруки його творів, рідкісні видання. Окрасою й душею виставки є автографи Миколи Гоголя з фондів Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, зокрема фольклорні записи, виписки із журналу «Про зміст восьми слів преосвященного Інокентія про гріх», листи до батьків 1820-1825 рр. Широко представлено твори Миколи Гоголя, видані в роки незалежності України, у яких він залишив нам у спадок оповитий легендами та повір’ями поетичний образ України.

 04.2019 Афіша виставки Наш Микола Гоголь

  • мистецька виставка «Майбутнє твоє, Україно!» до Міжнародного дня музеїв, на якій представлено творчі роботи дітей співробітників музею. Учасниками стали 26 дітей віком від 4 до 17 років. Роботи юних митців вражають розмаїттям тем та технікою виконання: живопис, графіка, аплікація, бісероплетіння, писанкарство, паперова пластика, орігамі, керамічні роботи, вишивка та ін. Такі виставки мають на меті відкривати дитячі таланти, повсякчас розвивати їх та популяризувати дитячу творчість у музейному просторі.
    Виставка триває до 27 травня 2019 року.

 Афіша Діти 16.05.19._новый размер

  • художня виставка «Радість повсякдення». До Міжнародного дня музеїв представить свої роботи науковець музею Наталя Кучер, яка відкрила талант художника в зрілому віці. Пейзажі, портрети, натюрморти пронизані гострим відчуттям причетності до світу краси, замилуванням кожною миттю життя.

 Радість повсякдення Афіша 2_новый размер

  • персональна фотовиставка журналіста, фоторепортера, науковця музею Віталія Приходька «На рідних роздолах». Відвідувачі матимуть змогу долучитися до магії фотографії, побачити світ очами талановитого фотохудожника та полюбити нашу рідну квітучу, співучу, найкращу на планеті країну так щиро, так сильно, як любить її автор виставки Віталій Приходько. 

 Фотовиставка_новый размер

  • виставка «Квіти Великодня», на якій представлені роботи вихованців студії «Мальовничий коктейль» Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району м. Києва (діти від 7 до 16 років) та їх керівника Ольги Машевської, яка вивчає Самчиківський розпис понад 2 роки та викладає його своїм учням. Також представлені роботи видатних майстрів Самчиківського розпису.

 Афіша Дит Великдень.19