Травень 24, 2019

Анонс музейних заходів з 27 травня по 02 червня 2019 року

28 травня об 11:00 відбудеться творча зустріч з одним із найкращих сучасних українських дитячих письменників сьогодення, поетом, прозаїком, літературним критиком, перекладачем, лауреатом премії імені Лесі Українки, директором видавництва «Фонтан казок» Іваном Андрусяком.

28 травня о 16:00 відбудеться презентація збірки поезій «Служити Богу й Україні…» знаної поетеси, громадсько-політичної діячки, засновниці та директора видавництва «Духовна Вісь» Тетяни Домашенко. Основу цього видання складають твори духовно-пат­ріотичного спрямування з двох попередніх поетичних збірок “Небесна Сотня воїнів Майдану” (2014) та “Ан­гели-охоронці” (2016), доповнені новими поезіями. Духовно-патріотичний зміст цієї збірки підсилюється розділом “Небесна сотня йде в віки”. Це короткі біографічні довідки зі світлинами героїв Небесної Сотні. Уся книга насичена віршами з присвятами патріотам різних поколінь, що творили і творять гідну історію свого народу. Творчість Тетяни Домашенко відома багатьом поціновувачам громадянської лірики не тільки в Україні, але за її межами. У доробку – не одна збірка високохудожньої, духовної та патріотичної поезії.

lher_новый размер

28 травня о 17:00  у рамках спільного проекту «Майстри слова», започаткованого Національною спілкою письменників України та Національним музеєм літератури України відбудеться зустріч із Віталієм та Дмитром Капрановими — українськими письменниками, видавцями, публіцистами, громадськими діячами. Глядачі матимуть змогу поставити запитання, поспілкуватися з письменниками, а після заходу — сфотографуватися з гостями і взяти у них автограф.

60225536_1885895641512597_4180297647791276032_n

30 травня о 09:00 відбудеться творча зустріч із дитячим письменником, літературним редактором дитячого журналу «Стежка», автором книг  «Чудове чудовисько», «Маляка. Принцеса Драконії», «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська», «Король буків, або таємниця Смарагдової книги» Сашком Дерманським.

Експонуються:

• літературно-мистецька виставка «Людям дав я «Кобзаря» присвячена 158-й річниці від дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні. На ній представлені справжні шевченківські раритети з фондів Національного музею літератури України: «Кобзар» 1860, зредагований П.Кулішем і виданий в його друкарні на гроші Платона Симиренка, альманах «Хата», перший номер журналу «Основа» 1861 р., редагований Шевченком і Кулішем, унікальні женевські видання, здійснені М.Драгомановим та Ф.Вовком, два томи празького видання «Кобзаря» з передмовами Микешина та Костомарова, Тургенєва і Полонського, видані коштом Київської (Старої) громади, квітневий номер «Основи» 1861р. Єдине видання, яке поет видав за власні гроші (все життя перебуваючи у матеріальній скруті), – поема «Гайдамаки» 1841 р. Окремий розділ виставки демонструє пізніші унікальні видання «Гайдамак» з ілюстраціями О.Сластьона та передмовою і примітками Д.Яворницького, видання 1911 року. «Кобзарі» з науковими коментарями і передмовами кращих шевченкознавців, яких репресували в 20-ті-30-ті роки, а видані ними книги знищили чи заборонили. На виставці представлені альбоми Мате 1911 та 1914 років, до кожного з яких видруковано  по 30 аркушів з малярськими творами Шевченка. Одразу після їх виходу тиражем 50 примірників ці альбоми стали раритетними. Виключно на оригіналах збудовано й розділ «Шістдесятники – і відновлення істинних смислів Слова Шевченка». Завершується виставка розділом «Видання Тараса Шевченка в незалежній Україні».

21.05.2019 Афіша виставки Людям дав я Кобзаря_новый размер

• мистецька виставка «Майбутнє твоє, Україно!» до Міжнародного дня музеїв, на якій представлено творчі роботи дітей співробітників музею. Учасниками стали 26 дітей віком від 4 до 17 років. Роботи юних митців вражають розмаїттям тем та технікою виконання: живопис, графіка, аплікація, бісероплетіння, писанкарство, паперова пластика, орігамі, керамічні роботи, вишивка та ін. Такі виставки мають на меті відкривати дитячі таланти, повсякчас розвивати їх та популяризувати дитячу творчість у музейному просторі.
    Виставка триває до 27 травня 2019 року.

Афіша Діти 16.05.19._новый размер

• художня виставка «Радість повсякдення». До Міжнародного дня музеїв представить свої роботи науковець музею Наталя Кучер, яка відкрила талант художника в зрілому віці. Пейзажі, портрети, натюрморти пронизані гострим відчуттям причетності до світу краси, замилуванням кожною миттю життя.

Радість повсякдення Афіша 2_новый размер

• персональна фотовиставка журналіста, фоторепортера, науковця музею Віталія Приходька «На рідних роздолах». Відвідувачі матимуть змогу долучитися до магії фотографії, побачити світ очами талановитого фотохудожника та полюбити нашу рідну, квітучу, співучу, найкращу на планеті країну так щиро, так сильно, як любить її автор виставки Віталій Приходько.

Фотовиставка_новый размер

• виставка «Квіти Великодня», на якій представлені роботи вихованців студії «Мальовничий коктейль» Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району м. Києва (діти від 7 до 16 років) та їх керівника Ольги Машевської, яка вивчає Самчиківський розпис понад 2 роки та викладає його своїм учням. Також представлені роботи видатних майстрів Самчиківського розпису.

Афіша Дит Великдень.19