Червень 7, 2019

Анонс музейних заходів з 10 по 16 червня 2019 року

10 червня о 10:30 у рамках програми заходів для літніх шкільних таборів «Літній bookпарад» відбудуться «Печерні забави з Кіплінгом» –  зустріч з автором-перекладачем дитячої прози з англійської мови Володимиром Чернишенком.

10 червня об 11:00 у рамках програми заходів для літніх шкільних таборів «Літній bookпарад» відбудеться зустріч із із дитячою письменницею, талановитою київською поетесою Світланою Дідух-Романенко.

11 червня об 11:00 у рамках програми заходів для літніх шкільних таборів «Літній bookпарад» відбудеться зустріч із дитячою письменницею Валею Захабурою, авторкою книги «Ой, лише, або З чим їдять вундеркіндів».

12 червня об 11:00 у рамках програми заходів для літніх шкільних таборів «Літній bookпарад» відбудеться зустріч із дитячою письменницею Тетяною Винник, авторкою книги «Добрик і його пригоди».

Експонуються:

• літературно-мистецька виставка «Людям дав я «Кобзаря» присвячена 158-й річниці від дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні. На ній представлені справжні шевченківські раритети з фондів Національного музею літератури України: «Кобзар» 1860, зредагований П.Кулішем і виданий в його друкарні на гроші Платона Симиренка, альманах «Хата», перший номер журналу «Основа» 1861 р., редагований Шевченком і Кулішем, унікальні женевські видання, здійснені М.Драгомановим та Ф.Вовком, два томи празького видання «Кобзаря» з передмовами Микешина та Костомарова, Тургенєва і Полонського, видані коштом Київської (Старої) громади, квітневий номер «Основи» 1861р. Єдине видання, яке поет видав за власні гроші (все життя перебуваючи у матеріальній скруті), – поема «Гайдамаки» 1841 р. Окремий розділ виставки демонструє пізніші унікальні видання «Гайдамаків» з ілюстраціями О.Сластьона та передмовою і примітками Д.Яворницького, видання 1911 року. «Кобзарі» з науковими коментарями і передмовами кращих шевченкознавців, яких репресували в 20-ті-30-ті роки, а видані ними книги знищили чи заборонили. На виставці представлені альбоми Мате 1911 та 1914 років, до кожного з яких видруковано  по 30 аркушів з малярськими творами Шевченка. Одразу після їх виходу тиражем 50 примірників ці альбоми стали раритетними. Виключно на оригіналах збудовано й розділ «Шістдесятники – і відновлення істинних смислів Слова Шевченка». Завершується виставка розділом «Видання Тараса Шевченка в незалежній Україні».

21.05.2019 Афіша виставки Людям дав я Кобзаря_новый размер

• виставка приватної колекції моделей автомобілів “Автопарк дитячих мрій” Олексія Рахуби, маленького, але досвідченого колекціонера. До вашої уваги потужна колекція: понад 200 моделей авто. Завдяки цій виставці ви познайомитесь із різними видами автомобілів – це пожежні, поштові, поліцейські машини, машини швидкої допомоги, різний громадський транспорт (автобуси, таксі), сільськогосподарська техніка, а також вантажні, легкові автомобілі (седани, кабріолети, пікапи, купе), ретро-автомобілі, гоночні автомобілі, мотоцикли та колекції “Hot Wheels” та “Mattel Cars”. Колекцію супроводжує виставка оригінальних робіт художника-шаржиста Віктора Зінченка “Машинки з усмішкою”, яка неодмінно підійме настрій та змусить полюбити світ авто ще більше!

Афіша Машинки червень 2019._новый размер

• виставка «Світ дитячих захоплень» до Міжнародного дня захисту дітей. Світ дитячих захоплень – незбагненний! Дитячі бажання намагатимемось вгадати разом з Леонідом Соколовим Головою правління Громадської організації «БФ «Серце до серця». Ляльки-клоуни, порцелянові ляльки, музейні книжки об’єдналися в єдину композицію світу дитинства. Колекція ляльок і клоунів Леоніда Соколова унікальна, адже зібрана ним впродовж багатьох років з різних країн світу.

Афіша Ляльки2019._новый размер

• персональна фотовиставка журналіста, фоторепортера, науковця музею Віталія Приходька «На рідних роздолах». Відвідувачі матимуть змогу долучитися до магії фотографії, побачити світ очами талановитого фотохудожника та полюбити нашу рідну, квітучу, співучу, найкращу на планеті країну так щиро, так сильно, як любить її автор виставки Віталій Приходько.

Фотовиставка_новый размер

• виставка «Квітуча моя Україна», на якій представлені роботи вихованців студії «Мальовничий коктейль» Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району м. Києва (діти від 7 до 16 років) та їх керівника Ольги Машевської, яка вивчає Самчиківський розпис понад 2 роки та викладає його своїм учням. Також представлені роботи видатних майстрів Самчиківського розпису.

Афіша Дит Квітуча Україна.19_новый размер