Червень 11, 2019

Світ на кінчиках пальців

Раді поділитися з вами унікальною подією, яка днями відбулася в нашому музеї: презентація та виставка дитячих книг, адаптованих за принципами універсального дизайну соціальним підприємством ПОГ «СоцІнтел» (м.Харків). Модерувала захід Валентина Бутенко, яка познайомила всіх присутніх із новими виданнями, а також наголосила на необхідності читання книг шрифтом Брайля, адже саме це підвищує мозкову активність та сприяє кращому розвитку пам’яті, уваги та інтелекту.

IMG_3011 IMG_3012 IMG_3016

На зустріч із маленькими читачами завітав письменник та громадський діяч Володимир Вакуленко-К. зі своєю збіркою дитячих віршів «Лелечині ключі», яка виконана за принципами універсального дизайну й зорієнтована для читання дітьми молодшого шкільного віку з важкими порушеннями зору. Володимир є автором багатьох дитячих книг, зокрема «Сонечкова сім’я», «Татусева книга», «Ukrainian Fairy Tales for Little Patriots» та ін., а також він є ілюстратором книги «МараКава». На зустріч завітала й художниця Мара Забашта, яка проілюструвала цю книгу.

IMG_3039 IMG_3044

Запрошені діти, учні Спеціалізованої школи-інтернату № 5, мали змогу поспілкуватися із авторами та почитати шрифтом Брайля не тільки тексти нових віршів, але й відчути ілюстрації на дотик за допомогою універсального дизайну. Усі охочі мали можливість поставити автору свої запитання про те, чи складно писати, про що можна писати, а найактивніша учасниця отримала в подарунок від Володимира окремий примірник із авторським підписом! Хай читання приносить тільки задоволення та натхнення на здійснення заповітних мрій!
Продовженням теплої зустрічі стала презентація літературно-художнього видання незрячого письменника-символіста, педагога незрячих та невтомного мандрівника Василя Єрошенка «Цветок совершенства» (переклад із японської Сергія Анікєєва), яке було адаптоване та надруковане з урахуванням стандартів універсального дизайну крупним шрифтом та рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Василь Єрошенко надзвичайний тим, що, народившись у слободі Обухівка Курської губернії, спромігся навчатися в Москві, Лондоні та Токіо, а згодом викладати в місіонерській школі для сліпих у Моулмейні (Британська Бірма), в Інституті мов народів світу (Шанхай), у Пекінському університеті та у Комуністичному університеті трудящих народів Сходу (м. Москва), і до того ж повсякчас власним прикладом надихати інших на підкорення нових вершин.

IMG_3122 IMG_3137

Деякі таємниці та загадки тексту Василя Єрошенка “Risouka” («Квітка Досконалості») розкрила дослідниця-єрошенкознавиця Юлія Патлань, провідний науковий співробітник відділу архівів фондової збірки НЦНК «Музей Івана Гончара», яка упорядкувала та здійснила науковий коментар до видання.
Найціннішою подією для музею стала передача примірників книг із виставки в дарунок у фондову колекцію Національного музею літератури України. Ми безмежно дякуємо ГО «Харківський центр молодих інвалідів та членів їх сімей», ГО «Бачити серцем» та БФ «Школа майбутнього», які долучилися до організації цього заходу. Особливу вдячність висловлюємо соціальному підприємству ПОГ «СоцІнтел» (м.Харків), зокрема Валентині Бутенко та Юлії Патлань, які стали ініціаторами та співорганізаторами такого унікального проекту.
Хай Ваша праця благословляється, а посіяні зернятка проростають у душах людей та повертаються до Вас сторицею у вигляді рясних плодів!