Червень 14, 2019

У двох світах – 25німецьких історій

12 червня в Національному музеї літератури України за участі представників Посольства Федеративної Республіки Німеччина та Міністерства культури України відбулось урочисте відкриття Мобільної виставки „У двох світах – 25німецьких історій. Німецькі меншини представляють себе“. Виставка розроблена і реалізована Робочою групою німецьких меншин (AGDM) при Федералістській спілці європейських національних меншин (FUEN) та за підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ Німеччини. А організували показ цієї виставки Рада німців України та Центр німецької культури “Відерштраль”.

IMG_0557 IMG_0544

Сьогодні понад 1 млн. представників німецької меншини проживає в країнах центральної та східної Європи, в тому числі і на теренах України, які для них стали другою домівкою.

Виставка представляє німецькі меншини з 25 країн, їх роль у будівництві „міжкультурних мостів“, а також розглядає історичні теми і особисті історії. На виставці  йдеться про німецькі меншини з усіх куточків Європи та розповідається про історію, культуру про схожість і відмінність між ними. Головна мета виставки – показати діяльність німецьких переселенців в економічному, політичному і культурному житті країн Європи.

Як зазначила у своєму вітальному слові директор музею Галина Сорока, така виставка стане помітною подією в культурному житті нашої столиці, адже німецькі громади своєю працею роблять великий внесок в економіку, культуру, освіту, науку нашої держави. Це вже не перша виставка, яку музей проводить разом із Радою німців, очолюваною паном Володимиром Лейсле, і всі вони користувались попитом і мали великий успіх у відвідувачів.

IMG_0558 IMG_0569

Керівник відділу культури, освіти та національних меншин Посольства Федеративної Республіки Німеччина пан Себастьян Ґроміґ висловив сподівання, що ця виставка буде дуже корисною для наших громадян, адже вони дізнаються багато нового і цікавого про німців у Європі, про різноплановість і різноманітність цих громад.

IMG_0587

В Національному музеї літератури України виставка експонуватиметься  по 28 червня 2019 року. Потім її зможуть побачити в Чернівцях і Одесі.

IMG_0534 IMG_0541 IMG_0554 IMG_0577 IMG_0583 IMG_0589 IMG_0616 IMG_0625 IMG_0642 IMG_0650 IMG_0661 IMG_0664 IMG_0670 IMG_0672 IMG_0677 IMG_0684 IMG_0691 IMG_0696