Червень 21, 2019

Анонс музейних заходів з 24 по 30 червня 2019 року

Заходи

25 червня об 11:00 у рамках програми заходів для літніх шкільних таборів відбудеться закриття «Літнього bookпараду» із Малюком Котею: майстер-класи, ігри та конкурси від дитячого журнальчика.

 

25 червня о 17:00 в рамках спільного проекту Національного музею літератури України та НСПУ «Майстри слова» відбудеться зустріч із Ірен Роздобудько – українською письменницею, ілюстраторкою та сценаристкою, авторкою більше ніж 30 романів. Ірен Роздобудько – лауреатка і переможець “Коронації слова”, фіналістка Шевченківської премії в номінації “Література”, має відзнаку “Золотий письменник України” (2012). Авторка ілюстрацій до книг Лариси Масенко, Елеонори Соловей, Леся Танюка. Модератор зустрічі – Микола Кравченко.

 64674321_1940493169386177_3966870140053618688_o_новый размер

26 червня об 11:00 у рамках програми заходів для літніх шкільних таборів «Літній bookпарад» відбудуться «Печерні забави з Кіплінгом» –  зустріч з автором-перекладачем дитячої прози з англійської мови Володимиром Чернишенком.

 

26 червня о 17:00 у рамках музейної програми «Поезія з присмаком кави…» запрошуємо на дружню зустріч із київською поетесою Лілією Батюк-НечипоренкоСміх метеликів. Пані Лілія – лауреатка Фестивалю «Мі–Сі–Соль» 2014 р. у номінації «Найкращий вірш», дипломантка 20–го Міжнародного фестивалю бардівської (авторської) пісні «Славутич–2015» в номінації «автор віршів». У 2015 році отримала першу премію VIII Всеукраїнського фестивалю поезії «Підкова Пегаса» (2015). Дипломантка XXVIII міжнародного фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Булат» 2016 р. в номінації «поет». У 2017 році отримала диплом І–го ступеню музично–поетичного фестивалю «Ірпінський Парнас» у номінації «Релігійна лірика».

 Афиша Кава Нечипоренко_новый размер

27 червня о 16:00 відбудеться ювілейний творчий вечір знаного українського поета, Заслуженого журналіста України, громадського діяча, лауреата премії Лесі Українки Василя Федоровича Василашка “З людьми я завжди говоритиму…” Привітати ювіляра завітають колеги по перу, художники, композитори, співаки, діячі культури.

27.06,2019 ТВ Василашка_новый размер

29 червня о 17:00 відбудеться концертна програма шансоньє Люцини Хворост “Мій фестиваль”. У програмі: романси, танго і балади, ностальгійно-настроєва і танцювальна музика. Люцина Хворост – українська поетеса, прозаїк, перекладач, журналістка, співачка-шансоньє, літературний редактор. Закінчила філологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна. У 2001-2003 роках була учасницею літературного конґломерату «VеСЛО СЛОва». У музиці тяжіє до жанрів вальсу, танґо, романсу, до стилю ретро-кабаре, до традиційної естради.
До участі запрошені: поети Лариса Вировець, Ольга Башкірова, Надія Гаврилюк, Наталія Науменко, Ольга Смольницька, Олександр Одрін, історик і письменник Роман Коваль.
Ведуча вечора Олена О’ЛІР.

Ì²É ÔÅÑÒÈÂÀËÜ_Kyiv.cdr

Виставки

Експонуються:

  • літературно-мистецька виставка «Людям дав я «Кобзаря» присвячена 158-й річниці від дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні. На ній представлені справжні шевченківські раритети з фондів Національного музею літератури України: «Кобзар» 1860, зредагований П.Кулішем і виданий в його друкарні на гроші Платона Симиренка, альманах «Хата», перший номер журналу «Основа» 1861 р., редагований Шевченком і Кулішем, унікальні женевські видання, здійснені М.Драгомановим та Ф.Вовком, два томи празького видання «Кобзаря» з передмовами Микешина та Костомарова, Тургенєва і Полонського, видані коштом Київської (Старої) громади, квітневий номер «Основи» 1861р. Єдине видання, яке поет видав за власні гроші (все життя перебуваючи у матеріальній скруті), – поема «Гайдамаки» 1841 р. Окремий розділ виставки демонструє пізніші унікальні видання «Гайдамаків» з ілюстраціями О.Сластьона та передмовою і примітками Д.Яворницького, видання 1911 року. «Кобзарі» з науковими коментарями і передмовами кращих шевченкознавців, яких репресували в 20-ті-30-ті роки, а видані ними книги знищили чи заборонили. На виставці представлені альбоми Мате 1911 та 1914 років, до кожного з яких видруковано  по 30 аркушів з малярськими творами Шевченка. Одразу після їх виходу тиражем 50 примірників ці альбоми стали раритетними. Виключно на оригіналах збудовано й розділ «Шістдесятники – і відновлення істинних смислів Слова Шевченка». Завершується виставка розділом «Видання Тараса Шевченка в незалежній Україні».

 21.05.2019 Афіша виставки Людям дав я Кобзаря_новый размер

  • виставка приватної колекції моделей автомобілів “Автопарк дитячих мрій” Олексія Рахуби, маленького, але досвідченого колекціонера. До вашої уваги потужна колекція: понад 200 моделей авто. Завдяки цій виставці ви познайомитесь із різними видами автомобілів – це пожежні, поштові, поліцейські машини, машини швидкої допомоги, різний громадський транспорт (автобуси, таксі), сільськогосподарська техніка, а також вантажні, легкові автомобілі (седани, кабріолети, пікапи, купе), ретро-автомобілі, гоночні автомобілі, мотоцикли та колекції “Hot Wheels” та “Mattel Cars”. Колекцію супроводжує виставка оригінальних робіт художника-шаржиста Віктора Зінченка “Машинки з усмішкою”, яка неодмінно підійме настрій та змусить полюбити світ авто ще більше!

 Афіша Машинки червень 2019._новый размер

  • виставка «Світ дитячих захоплень» до Міжнародного дня захисту дітей. Світ дитячих захоплень – незбагненний! Дитячі бажання намагатимемось вгадати разом з Леонідом Соколовим Головою правління Громадської організації «БФ «Серце до серця». Ляльки-клоуни, порцелянові ляльки, музейні книжки об’єдналися в єдину композицію світу дитинства. Колекція ляльок і клоунів Леоніда Соколова унікальна, адже зібрана ним впродовж багатьох років з різних країн світу.

 Афіша Ляльки2019._новый размер

  • виставка «Квітуча моя Україна», на якій представлені роботи вихованців студії «Мальовничий коктейль» Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району м. Києва (діти від 7 до 16 років) та їх керівника Ольги Машевської, яка вивчає Самчиківський розпис понад 2 роки та викладає його своїм учням. Також представлені роботи видатних майстрів Самчиківського розпису.

 Афіша Дит Квітуча Україна.19_новый размер

  • мобільна виставка „У двох світах – 25 німецьких історій. Німецькі меншини представляють себе“. Виставка розроблена і реалізована Робочою групою німецьких меншин (AGDM) при Федералістській спілці європейських національних меншин (FUEN) та за підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ Німеччини. А організували показ цієї виставки Рада німців України та Центр німецької культури “Відерштраль”. Виставка представляє німецькі меншини з 25 країн, їх роль у будівництві „міжкультурних мостів“, а також розглядає історичні теми і особисті історії. На виставці  йдеться про німецькі меншини з усіх куточків Європи та розповідається про історію, культуру про схожість і відмінність між ними. Головна мета виставки – показати діяльність німецьких переселенців в економічному, політичному і культурному житті країн Європи.

 62471299_2793446647393241_1906296233324969984_o

  • виставка живопису групи художників – однокурсники 88 – “Погляд крізь час”. Вутянов Сергій, Голутвіна Олена, Іванів Віктор, Орєхова-Сапєгіна Ірина, Полтавець Наталія, Тітов Микола. Ці художники навчалися разом (1982-1988 рр.) на живописному факультеті у Національній Академії образотворчих мистецтв та архітектури (раніше Київський державний художній інститут). Живопис, який несе світло. Якщо б Боже світло не торкнулося нашої землі, то вона досі перебувала б у темряві. Немає світла – нема кольорів. Засяє промінь – і ми бачимо не тільки сіре, а й увесь спектр з його різноманітними відтінками. У цьому і є краса природи. Поєднання мислення земного та космічно-абстрактного, а можливо для декого реально земне то і є космічне? Оце і є їх творча концепція…

 IMG_0892_новый размер