Липень 3, 2019

Анонс музейних заходів з 03 по 07 липня 2019 року

Заходи

04 липня о 16:00 Музична вітальня Національного музею літератури України запрошує на сольний концерт Олександра Василенка, народного артиста України, соліста-вокаліста Національного ансамблю солістів “Київська камерата”, почесного академіка Академії наук України “Від щирого серця”. Він – лауреат чисельних фестивалів та конкурсів, володар премії ім.С.С.Гулака-Артемовського, премії Дмитра Луценка, Гран-прі та диплому “За голос унікальної краси” на міжнародному фестивалі “Світ музики” в Італії. У репертуарі співака – твори композиторів-класиків, сучасна вокальна музика та шлягери минулих років, пісні народів світу. Олександр Василенко виступає з симфонічними, народними, духовими оркестрами та естрадними колективами. Тож запрошуємо вас насолодитися неповторним голосом Олександра Василенка під акомпанімент на фортепіано професора НМАУ ім.П.Чайковського, кандидата мистецтвознавства Ірини Шестеренко.

Афиша Василенко 04.07.19._новый размер

Виставки

Експонуються:

  • літературно-мистецька виставка «Людям дав я «Кобзаря» присвячена 158-й річниці від дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні. На ній представлені справжні шевченківські раритети з фондів Національного музею літератури України: «Кобзар» 1860, зредагований П.Кулішем і виданий в його друкарні на гроші Платона Симиренка, альманах «Хата», перший номер журналу «Основа» 1861 р., редагований Шевченком і Кулішем, унікальні женевські видання, здійснені М.Драгомановим та Ф.Вовком, два томи празького видання «Кобзаря» з передмовами Микешина та Костомарова, Тургенєва і Полонського, видані коштом Київської (Старої) громади, квітневий номер «Основи» 1861р. Єдине видання, яке поет видав за власні гроші (все життя перебуваючи у матеріальній скруті), – поема «Гайдамаки» 1841 р. Окремий розділ виставки демонструє пізніші унікальні видання «Гайдамаків» з ілюстраціями О.Сластьона та передмовою і примітками Д.Яворницького, видання 1911 року. «Кобзарі» з науковими коментарями і передмовами кращих шевченкознавців, яких репресували в 20-ті-30-ті роки, а видані ними книги знищили чи заборонили. На виставці представлені альбоми Мате 1911 та 1914 років, до кожного з яких видруковано  по 30 аркушів з малярськими творами Шевченка. Одразу після їх виходу тиражем 50 примірників ці альбоми стали раритетними. Виключно на оригіналах збудовано й розділ «Шістдесятники – і відновлення істинних смислів Слова Шевченка». Завершується виставка розділом «Видання Тараса Шевченка в незалежній Україні».

21.05.2019 Афіша виставки Людям дав я Кобзаря_новый размер

  • виставка приватної колекції моделей автомобілів “Автопарк дитячих мрій” Олексія Рахуби, маленького, але досвідченого колекціонера. До вашої уваги потужна колекція: понад 200 моделей авто. Завдяки цій виставці ви познайомитесь із різними видами автомобілів – це пожежні, поштові, поліцейські машини, машини швидкої допомоги, різний громадський транспорт (автобуси, таксі), сільськогосподарська техніка, а також вантажні, легкові автомобілі (седани, кабріолети, пікапи, купе), ретро-автомобілі, гоночні автомобілі, мотоцикли та колекції “Hot Wheels” та “Mattel Cars”. Колекцію супроводжує виставка оригінальних робіт художника-шаржиста Віктора Зінченка “Машинки з усмішкою”, яка неодмінно підійме настрій та змусить полюбити світ авто ще більше! 

Афіша Машинки червень 2019._новый размер

  • виставка «Світ дитячих захоплень» до Міжнародного дня захисту дітей. Світ дитячих захоплень – незбагненний! Дитячі бажання намагатимемось вгадати разом з Леонідом Соколовим Головою правління Громадської організації «БФ «Серце до серця». Ляльки-клоуни, порцелянові ляльки, музейні книжки об’єдналися в єдину композицію світу дитинства. Колекція ляльок і клоунів Леоніда Соколова унікальна, адже зібрана ним впродовж багатьох років з різних країн світу.

Афіша Ляльки2019._новый размер

  • виставка «Барви рідного краю» самчиківський та петриківський розписи, на якій представлені роботи видатних майстрів українського декоративно-орнаментально народного малярства. Якщо петриківський розпис уже набув світового визнання, адже в 2013 році був занесений до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, то самчиківський розпис тільки набуває своєї популярності. Самчиківка виконується великим зубчастим малюнком, де зображені безконечники й оживки (зубчики). Вона вирізняється яскравою кольористикою, в основі якої контрастні барви: жовті, зелені, червоні, сині, фіолетові, коричневі та ін. Варто зазначити, що в Україні є лише чотири майстри, які нині вже разом зі своїми учнями відроджують самчиківський розпис – це Олександр Пажимський, Михайло Юзвук, Віктор Раковський та Сергій Касьянов, кожен із яких колись відкрив для себе самчиківку й вирішив показати її світові. Поряд із полотнами визнаних митців на виставці представлено також роботи їхніх послідовників: Ольги Машевської, Олени Іващенко, Яни Власенко-Бернадської, Ангеліни Пан (Петрової) та Вікторії Радочиної, які поширюють цей вид мистецтва серед дітей та молоді. Окремим розділом експозиції є творчі роботи вихованців дитячої студії «Мальовничий коктейль» ЦДЮТ Деснянського району м. Києва, керівником якої є Ольга Машевська – учениця Віктора Раковського. Виставка триватиме впродовж липня 2019 року.

Афіша Барви рідного краю.2019_новый размер

  • виставка робіт вихованців КДШМ № 2 ім. М.І. Вериківського «Світ Марії Приймаченко очима сучасних дітей». 110 років назад на Поліссі, у тихому селі Болотня, народилась відома на весь світ Марія Приймаченко, лауреатка премії ім. Т.Г.Шевченка, твори якої стали класикою сучасного українського народного живопису. Творчість цієї художниці, фантастичні образи її декоративних композицій, надихають не одне покоління шанувальників її яскравого таланту до вивчення традицій народного мистецтва. Особливо щиро та безпосередньо сприймають живопис Марії Приймаченко діти. Побачивши дивовижно олюднених звірів, риб, птахів або небачених досі тварин, діти із захопленням починають творити на папері свої уявні світи та населяти їх своїми фантастичними образами. Надихаючись живописом Марії Приймаченко, який вона створювала гуашшю на папері, діти звертаються до традиційних матеріалів народного живопису а також застосовують більш сучасні художні матеріали та техніки виконаня. Це, наприклад комп’ютерна графіка, живопис акриловими фарбами, або складна техніка «холодний батік», яку дехто сполучає із вільним розписом на сучасних тканинах.