Вересень 20, 2019

Анонс музейних заходів та виставок з 23 по 28 вересня 2019 року

Заходи

24 вересня о 17:00 відбудеться перша осіння зустріч у рамках проекту «Майстри слова». Цього разу гостем стане Мирослав Лаюк — український поет і прозаїк, телеведучий, науковець і викладач. Мирослав Лаюк – автор трьох поетичних книжок («Осоте!», «Метрофобія», «Троянда») і двох романів («Баборня», «Світ не створений»), PhD, кандидат філологічних наук і викладач Києво-Могилянської академії, ведучий програми «Час поезії» на UA: Суспільне. Упорядник «Антології молодої української поезії ІІІ тисячоліття». Вірші перекладені на 11 мов. Нагороджений Премією Фундації Ковалевих, «Літакцент року», «Смолоскип», «Коронація слова» тощо. Пісні на слова Мирослава виконують Dakh Daughters та Oy Sound System. У 2018 видання Kyiv Post включило його до рейтингу Top 30 Under 30. Глядачі зможуть поспілкуватися з відомим літератором, поставити йому запитання, сфотографуватися, придбати книгу, отримати автограф.
Модератор зустрічі — Богдана Гайворонська.

70513769_2095305167238309_393347390028906496_o_новый размер

 

25 вересня о 14:00 відбудеться офіційне урочисте відкриття виставки Книжкової палати України імені Івана Федорова “Друковані видання періоду визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр.” На виставці будуть представлені книги, періодичні і продовжувані видання (газети, журнали), аркушева продукція (листівки, відозви, гасла тощо), образотворчі видання (плакати) того періоду. Відвідувачі матимуть нагоду ознайомитися з вітчизняною друкованою продукцією різного спрямування, а саме: суспільно-політичними виданнями, урядовими документами, науковими працями, підручниками, посібниками, словниками, художньою літературою тощо.

Афіша Книжкова палата 25.09.19._новый размер

 

25 вересня о 17:00 відбудеться зустріч з Миколою Кучерявим в рамках спільного проекту Національної спілки письменників України та Національного музею літератури України «НОВА ДОБА: ПОЕЗІЯ З ФІДБЕКОМ».
Микола Кучерявий – репер, поет. Переможець поетичного суб-фестивалю «Леся Фест 2019». Переможець музичного фестивалю «Live Music Awards 2019». Лауреат вокального конкурсу «Україна Єднає Світ 2019», один із переможців студентського конкурсу поезії 2018 – 2019р, учасник вокальної студії – «VoytVoice», студентський мер Києва, громадський діяч, волонтер. На вас чекає півтори години цікавого спілкування, український реп у виконанні автора – звісно ж, наживо! – та знайомство з поетичним доробком Миколи Кучерявого. «Нова Доба» відбудеться у форматі активного спілкування зі слухачами, тому готуйте запитання до нашого героя.
Куратор заходу та модератор — Єлена Дорофієвська, прес-секретар НСПУ.
Вхід за ціною музейного квитка.

Myk_Ku4_fb_новый размер

 

26 вересня о 17:00 відбудеться презентація поетичної збірки Юлії Косинської “На самоті зі світом”. Поетичний світ Юлії Косинської – то мандрівка краєм чекань, розставань і зустрічей. Подорож до світу осінніх роздумів і весняних висновків, діалоги з дощем на околицях снів і промовисте мовчання з морем… Це світ, в якому осінь пише листи, серпень пригощає вином, а весна замовляє в кав’ярні порцію щастя. А також – тиша, в якій народжується ніжність і промовляє самота. Однак самота – не в значенні самотність, а лише світло, яке допомагає віднайти дорогу до себе. На захід запрошені: Ганна Дудка, Тетяна Зінченко, Валентина Клименко, Роза Марченко, Олена Слюсаренко, Віктор Терен, Павло Щириця.

Косинська_А-3_новый размер

 

28 вересня о 14:00 відбудеться перший фестиваль молодих поетів «Поетична толока»!
Програма фестивалю:
14:00 – 15:00 – відкритий мікрофон – всі охочі зможуть прочитати власні поезії.
15:00 – 17:00 – виступи запрошених гостей серед яких: Світлана Дідух-Романенко, Юлія Шевель, Тетяна Яровицина, Анастасія Кабашня, Ірина Савчук, Оксана Якуніна, Валерія Матвієнко, Наталія Єфименко та інші.
Почесна гостя: Марійка Морозенко – голова Київської організація Національної спілки письменників України.
Партнери фестивалю: Київська організація НСПУ, Київська обласна бібліотека для юнацтва та видавництво «Час майстрів».
Запрошуємо всіх взяти участь!

Шаблон для Анонсів ПоетТолока_новый размер

 

Виставки

Експонуються:

  • літературно-мистецька виставка “В профіль і анфас” приурочена до 28-ї річниці Незалежності України. Вона представляє в образах пластичного мистецтва найвірніших синів українського народу, що творили Слово на нашій благодатній землі впродовж ХІ – ХХІ століть. Це вони, українські письменники, стояли на сторожі українського космосу: духовності, менталітету, території. І не дали численним загарбникам асимілювати наш народ. Через те особливе блаженне піднесення переживає кожен, хто загляне в обличчя наших митців на полотнах видатних художників – Івана Їжакевича,  Фотія Красицького, Алли Горської, Віктора Зарецького, Володимира Євтушевського, Рауля  Багаутдінова, Ольги Петрової, Любомира Медведя, Павла Громницького, Володимира Слєпченка тощо. Цікаву інтерпретацію внутрішнього світу митців подали скульптори Міртала Пилипенко, Галина Кальченко, Василь Завгородній. Володимир Луцак в скульптурних портретах Сергія Пилипенка, Лесі Українки, Пантелеймона Куліша, Олега Ольжича. Представлені на виставці картини, графіка й скульптура зберігаються у фондах музею. Деякі з них представлені вперше. Це лише невелика дещиця з портретної галереї письменників НМЛУ.

08.2019 Афіша до Дня Незалежності України_новый размер

 

  • літературно-мистецька виставка присвячена 250-літтю від дня народження Івана Котляревського. Сформована на основі трьох колекцій. Вперше у Національному музеї літератури України виставлена практично повна колекція художніх робіт Анатолія Базилевича – ілюстратора «Енеїди» Івана Котляревського. Також відвідувачі можуть ознайомитися з фрагментарною колекцією одягу народно-прикладного  мистецтва Полтавщини кінця ХІХ – початку ХХ століть, який вводить у світ барвистого, повнокровного національного буття народу, без якого здається не з’явилась би на світ ця безсмертна поема. Представлені також  унікальні видання творів І.Котляревського з фондів Національного музею літератури України. Відвідувачі побачать перше видання «Енеїди» І.Котляревського, що відкрило цілу епоху у свідомості самих українців і заполонило його на віки притягальним магнетизмом. Поряд третє прижиттєве та повне, посмертне видання поеми письменника. Музей володіє досить повною добіркою видань «Енеїди». Основні з них представлені на виставці, починаючи з 1872 року. «Енеїда» поширюється не лише на теренах тодішньої Російської імперії, а й на Західній Україні, насамперед у Львові. Великою епохальною подією для самоствердження нації, стало відкриття пам’ятника письменника у Полтаві 1903 року, куди з’їхалася українська інтелігенція із двох частин поневоленої України. Запрошення та програма цього свята на виставці. А також можна побачити унікальне видання книги, у якій вмістили свої творчі доробки тогочасні письменники Східної та Західної України – «На вічну пам’ять Котляревському» (Київ, 1903). Окремий композиційний комплекс присвячений ще двом талановитим творам Великого Полтавця – це «Наталка Полтавка» та «Москаль чарівник». Перший з них набув величезної популярності та став улюбленицею завдяки талановитій грі знаменитої примадонни театральної сцени Марії Заньковецької та наступних поколінь українських актрис: Наталії Ужвій, Наталії Сумської та інших.

афіша енеїда_новый размер

 

  • виставка “Друковані видання періоду визвольних змагань українського народу (1917–1921 рр.)” з нагоди 100-літнього ювілею від заснування Державної наукової установи “Книжкова палата України імені Івана Федорова”. На виставці представлені книги, періодичні і продовжувані видання (газети, журнали), аркушева продукція (листівки, відозви, гасла тощо), образотворчі видання (плакати) того періоду. Відвідувачі матимуть нагоду ознайомитися з вітчизняною друкованою продукцією різного спрямування, а саме: суспільно-політичними виданнями, урядовими документами, науковими працями, підручниками, посібниками, словниками, художньою літературою тощо. Експоновано раритетні видання столітньої давнини, серед яких праці видатних громадських і культурних діячів України Михайла Грушевського, Сергія Єфремова, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Івана Огієнка та інших. Значну частину експозиції займають наукові розвідки та навчальні посібники, як-то: монографічна праця І. Трахтенберга “Паперові гроші”, підручник з органічної хімії, написаний заслуженим професором університету св. Владимира С. Реформатським, арифметичний задачник О. Степовика, виданий коштом Полтавського земства у 1917 р., підручники С. Остапенка “Економічна географія України” та “Політична економія”, надруковані у Кам’янці-Подільському, Біблія Cтарого заповіту, видана вінницькою “Просвітою” тощо. До уваги відвідувачів кілька цікавих словникових видань, зокрема “Російсько-український словник”, укладений С. Іваницьким і Ф. Шумлянським, термінологічний словник з фізики (розділ “Статика”), “Московсько-український словник для військових”, підготовлений зусиллями секретаріату з військових справ УНР. У розділі художньої літератури експонуються твори Григорія Квітки-Основ’яненка, Івана Франка, Лесі Українки, Степана Васильченка, праці відомого історичного белетриста Адріана Кащенка та ін. Значну частину книжкової експозиції становлять різноманітні урядові документи (універсали Української Центральної Ради, Директорії, закони і розпорядження Генерального Секретаріату, Ради Народних Міністрів тощо) та суспільно-політична література (програми українських партій, агітаційно-пропагандистські видання, брошури з окремих питань громадського життя та ін.). До уваги відвідувачів підготовлено велику добірку аркушевих видань та плакатів – листівки, відозви, гасла, за допомогою яких теренами України швидко поширювалася інформація щодо пересування військ, встановлення нової влади, проголошення законів, наказів тощо. Ці видання віддзеркалюють діяльність національних органів влади (УНР, ЗУНР, Гетьманату Павла Скоропадського, Директорії) та органів радянської влади, розкривають особливості білогвардійського руху в Україні.
    Виставка триватиме з 18 вересня до 18 жовтня 2019 р.

Афіша Книжкова палата 25.09.19._новый размер

 

  • літературно-мистецька виставка «Літературний шкільний автобус» до Дня знань, де кожен має можливість помандрувати сторінками українських й іноземних казок разом із видавництвом «Веселка». Тут можна гратися і розважатися, складати пазли й малювати, а найдопитливіші зможуть не тільки почитати дитячі народні та авторські казки Тамари Коломієць, Івана Неходи, Віри Куліш-Гальчинської, Шарля Перро, Джанні Родарі та Редьярда Кіплінга, а також самостійно відшукати оригінали ілюстрацій на виставці. Адже мистецький ряд створюють напрочуд добрі й світлі роботи Юрія Галіцина, Наталії Котилевської, Георгія Малакова та Сергія Артюшенка, які створюють особливу затишну атмосферу на дитячому майданчику.
    Виставка триватиме до 10 жовтня.

29.08.2019 Афіша до Дня знань_новый размер

 

  • виставка робіт вихованців КДШМ № 2 ім. М.І. Вериківського «Світ Марії Приймаченко очима сучасних дітей». 110 років назад на Поліссі, у тихому селі Болотня, народилась відома на весь світ Марія Приймаченко, лауреатка премії ім. Т.Г.Шевченка, твори якої стали класикою сучасного українського народного живопису. Творчість цієї художниці, фантастичні образи її декоративних композицій, надихають не одне покоління шанувальників її яскравого таланту до вивчення традицій народного мистецтва. Особливо щиро та безпосередньо сприймають живопис Марії Приймаченко діти. Побачивши дивовижно олюднених звірів, риб, птахів або небачених досі тварин, діти із захопленням починають творити на папері свої уявні світи та населяти їх своїми фантастичними образами. Надихаючись живописом Марії Приймаченко, який вона створювала гуашшю на папері, діти звертаються до традиційних матеріалів народного живопису а також застосовують більш сучасні художні матеріали та техніки виконання. Це, наприклад комп’ютерна графіка, живопис акриловими фарбами, або складна техніка «холодний батік», яку дехто сполучає із вільним розписом на сучасних тканинах.

Afisha Primachenko_новый размер