Виставка «Сонячна повінь» художника Олеся Солов’я
Олесь Соловeй – широковідомий в просторі сучасного українського образотворчого мистецтва митець, який талановито реалізує себе як майстер монументального живопису, творчо продовжуючи мистецькі традиції свого вчителя Миколи Стороженка, та самобутній живописець-станковик, котрий яскраво проявив себе у жанрах історичної картини, портрету та пейзажу.
Окрім того, – він авторитетний педагог, який очолює кафедру живопису в столичній Національній Академії образотворчого мистецтва та архітектури, доцент, заслужений діяч мистецтв України.
Творам митця притаманна глибока відданість кращим духовним традиціям класиків українського колористичного малярства, а також – щира та органічна залюбленість у магнетичну красу та сакральність рідної батьківської землі.
Цикл живописних полотен «Сонячна повінь», створений художником упродовж двох років (2018-2019), демонструє його щиру закоханість у невичерпні таємничі принади рідної української природи, пильним спостерігачем якої він виступає, як філософ та митець.
Проживаючи на київській Оболоні, майстер уважно спостерігає з вікна висотної багатоповерхівки за життям правічного сивочолого Дніпра, та острова що мальовничо завмер на одній із заток Дніпра. Там, на невеликому острові, котрий дотримуючись календарного циклу занурюється у весняне водопілля, згодом шелестить величним зелом червня, багряніє у жовтні, щоб заховатись у туманах, і постати у німотній красі зимового інею січня – утворюється зримий колообіг вічного часоплину.
Митець знаходить красу і правдиве високе творче натхнення у цьому мотиві, який вихоплює своїм пензлем із веремії наших буднів, техногенного тиску на довкілля, опоетизовує його й возвеличує до рівня художнього епосу. Кожен краєвид – це рефлексія на зриму й незриму присутність в ньому людини. Людини міста, що перебуває у діалозі з храмом природи,.. який до болю програє в цьому діалозі!
У своїх проникливих картинах-роздумах художник в цьому спілкуванні на стороні природи і промовляє її мовою до нас…