Січень 20, 2020

Виставка «Маляткові дива»

Саме під такою назвою розгорнуто літературно-мистецьку виставку з нагоди ювілею журналу «Малятко».

20200122_112938_новый размер

Перший номер журналу вийшов у світ 13 січня 1960 року. Відтоді журнал щомісяця потішає українську дітвору на своїх сторінках вишуканим словом та розкішними малюнками. Тут друкуються казки, вiршi, пiзнавальнi оповiдки, загадки, саморобнi іграшки, проводяться конкурси серед читачів. І хоча перші читачі журналу вже поставали бабусями-дідусями, та і нині коло «Маляткових» друзів все шириться.

За цей час для «Малятка» писали Оксана Іваненко, Микола Вінграновський, Павло Глазовий, Олесь Гончар, Петро Панч, Євген Гуцало, Борис Харчук, Марія Познанська, Грицько Бойко, Платон Воронько, Андрій М’ястківський, Василь Чухліб, Наталя Забіла та ін. Нині «Малятковими» друзями є Дмитро Павличко, Наталка Поклад, Тамара Коломієць, Зірка Мензатюк, Анатолій Камінчук, Анатолій Григорук, Леся Мовчун та багато інших.

Уже понад 30 років редакція щороку відзначає автора найкращого літературного твору та найкращого ілюстрування. До речі, вручення премії імені Наталі Забіли традиційно відбувається в травні в Національному музеї літератури України. На ювілейній виставці представлено роботи більше десятка художників, котрі нині малюють для «Малятка»: Катерини Штанко, Володимира Штанка, Катерини Шалварової, Наталії Кохаль, Наталі Алексенко, Вікторії Дунаєвої, Якима Левича, Ольги Сови, Наталії Анікіної, Марії Закревської, Олесі Варкач, а також роботи художників попередніх років: Лідії Голембовської, Віктора Кавуна, Людмили Загорної, Людмили Задорожної, Людмили Мітченко, Валентини Серцової, Лариси Пуханової, Валерія Горбачова, Галини Бабенко, Олени Коркіщенко, Віри Морозової та інших.

20200122_113001_новый размер

Відвідувачі завдяки ілюстраціям можуть самостійно мандрувати  сторінками журналу, відгадуючи загадки, згадуючи народні казки, розгадуючи кросворди, а найменшенькі – пробуючи «прочитати самостійно» та погуляти лабіринтами. Захопливими для малечі, як завжди, будуть інтерактивні куточки, зокрема: «пальчиковий театр» та виготовлення саморобок.

Літературний ряд виставки представляють раритетні видання: номери журналів 1966, 1976, 1981, 1985, 1981 та інших років; «Збірка творів для дітей дошкільного віку» (1992); «Збірка коміксів про бешкетних мишенят» (1994). Для своїх маленьких друзів «Малятко» підготувало підбірку журналів за 2019 рік.

Виставка триватиме впродовж січня-лютого поточного року.

20200122_113033_новый размер 20200122_113044_новый размер 20200122_113053_новый размер