Січень 30, 2020

Художня виставка «Три погляди»

Національний музей літератури України та Дирекція художніх виставок України в рамках проекту «Мистецькі родини»  презентують виставку «Три погляди». Представниць чудової київської династії: Марію Скочок, Олександру і Ганну Лук`яненко об`єднують не тільки теплі родинні стосунки, але й спільні цінності, головна з яких полягає у глибинному зв`язку з європейськими та національними художніми традиціями. Але, безумовно, кожна з художниць має свої творчі уподобання та власний погляд на мистецтво та історію.

Марія Скочок

Основна тема її творчості – місце людини на планеті Земля, її буття та творче самовираження. Око художниці чуттєво сприймає розмаїття станів природи і віддзеркалює їх на полотні у точних живописних та пластичних рішеннях. Художниця здатна відтворити тонкі емоційні стани людини, яка сприймає музичний твір або виконує його, тому що з усіх мистецтв саме музика безпосередньо впливає на людські емоції.

Важливе місце в творчості майстрині займає натюрморт, робота над нам – це справжня творча лабораторія, в якій ретельно підбираються атрибути майбутнього натюрморту (учасники майбутнього «сценічного дійства»!), вивчаються та аналізуються найтонші кольорові та світлові ефекти.

Різноманітна та багатобарвна краса Землі хвилює та надихає художницю, яка глибоко переконана, що все на світі – і творіння природи і творіння людини, яка сповідує гуманістичні ідеали, є безумовно прекрасним.

Народилась 3 травня 1950р. у Вірменії, в місті Єреван

У 1974 році закінчила Київський державний художній інститут (зараз НАОМА), педагоги з фаху – В. Пузирьков, А. Пламеницький, В. Забашта, О. Будников

У 1981-1992 рр. – працювала в Київському ТВО «Художник», в живописному цеху художником-живописцем. Виконувала державні замовлення

З 1974 р.- учасниця Всеукраїнських виставок

З 1985 р. – член Національної Спілки Художників України

Твори зберігаються в приватних колекціях України, Франції, Польщі, Бельгії, Іспанії, Росії та США. Роботи, виконані на держзамовлення в ТВО «Художник», прикрашають громадські інтер`єри науково-дослідних інститутів, заводів, бібліотек, будинків культури тощо.

Олександра Лук’яненко

Безумовним взірцем для художниці з самого дитинства є творчість та особистість славетного художника епохи Відродження Альбрехта Дюрера. Його прискіпливе та уважне вивчення природи загалом та природи митця зокрема, відображене у його численних автопортретах, перший з яких було створено у 13 років. Сучасну художницю цікавить і глибоко хвилює його відношення до кольору, навколишнього світу, людей що його оточували… Вона схиляється перед його величною метою – бути найкращим художником свого часу, а також його різнобічно-обдарованою, енциклопедичною натурою. Дюрер однаково блискуче працював у різних видах і жанрах мистецтва, був непересічним вченим та дослідником. Сповідуючи такий самий підхід до творчості, художниця працює як у живописному так і графічному мистецтві, наближаючись до високих ідеалів класичної доби.

Народилася 23 січня 1980р. в місті Києві у мистецькій родині

З 1999 по 2005р.р. навчалася в НТУУ «КПІ» видавничо-поліграфічному факультеті, кафедра «Графіка»

У 2003 – 2007 рр. працювала художником – ілюстратором в виданнях для дітей та підлітків: «Країна Знань», «Планета Знань», «Природа рідного міста»

2008 р. – художник – дизайнер у видавництві «Книга роду»

З 2013 р.- учасниця Всеукраїнських виставок

Роботи знаходяться в приватних колекціях України та Франці.

Ганна Лук’яненко

Останнім часом, занурюючись у глибини  творчості Григорія  Сковороди, створила величну графічну серію за мотивами збірки метафізичної поезії «Сад божественних пісень».

Починаючи з 2013 працює над серією графічних творів «Небесна борозна», яка присвячена знаковим суспільно-політичним подіям в Україні, що розпочалися з Революції Гідності. Як відомо, до подій на Майдані Незалежності була прикута увага всього світу. Ця графічна серія спонукає кожного глядача зупинитись та сформувати своє особисте ставлення до буття у контексті конфлікту, протесту, війни… Серія «Небесна борозна» відображає проблему вибору, прийняття рішення, відстоювання своїх принципів, осмислення політичної ситуації, об’єднання навколо однієї ідеї.

Народилася 17 березня 1983 р. в м. Києві в родині художників

Працює у сфері станкової графіки, графічного дизайну

З 2000 р. по 2006 р. навчалася в НТУУ «КПІ» видавничо-поліграфічному факультеті кафедра «Графіка», куратор курсу народний художник України, академік НАОМА Перевальський В.Є. Отримала диплом з відзнакою

З 2015р.- член Національної спілки художників України

З 2003 р. по 2007 р. працювала художником-ілюстратором в виданнях для дітей та підлітків: «Країна Знань», «Планета Знань», «Природа рідного міста»

З 2012 р. – учасниця молодіжних та Всеукраїнських виставок

Отримала диплом II ступеню у виставці-конкурсі Національної академії мистецтв України (2016 р.)

Роботи знаходяться в приватних колекціях України, Франції, Німеччині та США.

20200130_134832_новый размер 20200130_134856_новый размер 20200130_134859_новый размер 20200130_134907_новый размер 20200130_134920_новый размер