Лютий 7, 2020

Виставка «Чарівник дитячих душ»

З нагоди 90-річчя від дня народження класика сучасної української дитячої літератури Всеволода Нестайка в музеї відкрито виставку «Чарівник дитячих душ»!

Афіша Нестайко 02.2020._новый размер

Свої перші оповідання для дітей він почав друкувати в журналах «Барвінок» та «Піонерія». Перша книжка «Шурка і Шурко» побачила світ у 1956 році. Всеволод Зіновійович працював у редакціях журналів «Дніпро», «Барвінок», у видавництві «Молодь». З 1956 по 1987 рік завідував редакцією у видавництві «Веселка». На початку 90-х років XX століття загальний тираж книжок Всеволода Нестайка сягнув позначки – три мільйони примірників! А трилогія «Тореадори з Васюківки», яка видавалася 32 рази, у тому числі й за кордоном, взагалі була внесена до Особливого Почесного списку Г. Х. Андерсена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури!

Перу письменника належать понад 30 книжок оповідань, казок, повістей і п’єc, а його твори перекладено 20-ма мовами. Найвідоміші з них – «В Країні Сонячних Зайчиків», «Супутник ЛІРА-3», «Космо-Натка», «Робінзон Кукурузо», «Тореадори з Васюківки», «Одиниця з обманом», «Незвичайні пригоди в лісовій школі», «Загадка старого клоуна», «П’ятірка з хвостиком», «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків», «Слідство триває», «Таємничий голос за спиною», «Неймовірні детективи» та інші.

20200207_162340_новый размер

За творами Всеволода Нестайка неодноразово знімалися фільми, що завоювали міжнародні нагороди. Телефільм «Тореадори з Васюківки» одержав на міжнародному фестивалі в Мюнхені Гран-прі (1968), на Міжнародному фестивалі в Алегзандрії (Австралія) – головну премію (1969). Кінофільм «Одиниця з обманом» премійовано на Всесоюзному кінофестивалі у Києві (1984) та відзначено спеціальним призом на кінофестивалі у Габрово (Болгарія, 1985).

На виставці представлено матеріали з фондів музею: книги, журнали, світлини та ілюстрації до творів Всеволода Нестайка художників Анатолія Василенка, Ольги Воронкової, Олени Чичик, Світлани Рудікової, Тетяни Юрченко, Валерія Харченка, Євгенії Житник, Юлії Радіч-Демідьонок та інших.

Запрошуємо відвідати виставку й поринути в дитячий загадковий світ пригод і відкриттів!

20200207_162250_новый размер 20200207_162303_новый размер 20200207_162327_новый размер