Липень 8, 2020

Виставка «Свою Україну любіть…»

Запрошуємо відвідати виставку «Свою Україну любіть…»

Виставка презентує шевченкіану одного з найвідоміших художників сучасності, народного художника України, дійсного члена Національної академії мистецтв України, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка Миколи Стороженка (1928 – 2015).

40 оригіналів – ілюстрацій до «Кобзаря» Т. Шевченка осявають любов’ю кожного, хто їх побачить. Адже лейтмотивом цих шедеврів, виконаних у самобутній авторській техніці і наданих для експонування у музеї вдовою митця Раїсою Стороженко, є Україна та її доля у величних і строгих законах Всесвіту. І посеред витвореного в необароковій манері світу, видимого і духовного, в якому пребуде наша Батьківщина, стоїть художник-ілюстратор, зажурений філософ-мудрець. Його любов, що межує з великим стражданням, така всеохопна і всерозквітла в пластиці світлоликих образів, в сприйнятті краси, цноти, добра і людяності українського світу. Душа Миколи Стороженка велична і разом з тим зболена – і Шевченко, і митець омріяли Україну щасливою:

І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.

Кожну роботу на виставці супроводжує текст автора. Ці тексти – заглиблення у космос образів Шевченка на фоні особистих переживань в процесі ілюстрування – художник близько 20 років працював над ними. Їх можна прослухати на виставці в аудіозапису у виконанні відомих акторів; а також почути голос незабутнього Майстра.
Ілюстрації розміщені в хронологічному порядку за періодами творчості Шевченка. На центральній стіні зали – оригінали в дещо іншому оформленні: так вони експонувались на міжнародній виставці у Львові 2019 року.