Травень 18, 2020

Вітаємо з Міжнародним днем музеїв

Вітаємо з Міжнародним днем музеїв всіх наших друзів, шанувальників, а особливо колег – музейних працівників!

Щиро вітаємо всіх, кому музей став рідним домом, хто присвячує всі свої дні рідкісним експонатам, проводить екскурсії і радісно приймає гостей у музейних стінах. Завдяки кропіткій щоденній праці співробітників музеїв, чия робота лежить на стику минулого і сьогодення, тим самим визначаючи майбутнє, у нас є можливість повною мірою відчути хід історії та еволюції.

Цього року тема святкування звучить так: «Музеї за рівність: різноманіття та інклюзія». Саме сьогодні, коли весь світ наче завмер в очікуванні змін, багато хто з нас усвідомив, наскільки все може змінитися в одну мить. Те, що раніше для більшості було непомітним через свою звичність – дружні розмови, теплі усмішки та щоденне спілкування – в умовах ізоляції набуло особливої цінності. Адже найважливіше, чого потребує людська натура – це інша людина поруч, яка підтримує, розуміє й сприймає тебе без будь-яких упереджень.

І важливо, аби існувало б таке місце, куди кожен міг би прийти й відпочити душею, де завжди радо зустрінуть, надихнуть і подарують яскраві емоції. Музеї в усій їхній різноманітності покликані бути такими майданчиками пізнавального й інтелектуального спілкування для всіх, незалежно від етнічної приналежності, освіти, фізичних можливостей, політичних чи релігійних переконань. Тож, зберігаючи традиції і таємниці минулого, саме музеї є тим місточками, що єднають сучасників із культурними багатовіковими надбаннями людства.

Зазвичай у цей день Національний музей літератури України широко відкриває двері всім охочим, запрошуючи відвідувачів до найрізноманітніших заходів, від ранкових творчих зустрічей з улюбленими письменниками та митцями для дітей, урочистим відкриттям мистецьких і літературних виставок, концертних вечорів та музично-поетичних виступів – аж до урочистої й загадкової «Ночі в Музеї» для шанувальників літератури та мистецтва.

Та життя вносить свої корективи, тому цьогорічне свято ми відзначаємо дистанційно!

Втім, незважаючи на це, ми зробимо усе, аби вам, як завжди, було цікаво й весело. Впродовж усього дня на нашій сторінці у Фейсбуці https://www.facebook.com/NMLUmuseumlit/ на вас чекатимуть різноманітні цікавинки: спілкування з письменниками, відео-поезії жестовою мовою; конкурсна вікторина на знання історії нашого незвичного приміщення та багато іншого. Залишайтеся з нами в цей день!

Тож запрошуємо у віртуальну подорож Музеєм літератури, де ми поринемо в зовсім інший світ та станемо трішки добрішими, щасливішими, ближчими один до одного! А ще:
- зануримося в таємниці минувшини нашої історичної та архітектурної пам’ятки;
- перегорнемо сторінки загадкових стародруків;
- запросимо до діалогу з літературними героями до музейної театральної вітальні, де актори – наші наукові співробітники;
- запропонуємо інтелектуальну вікторину, аби ви перевірити власні знання та відкрити для себе нове про такі знайомі експонати;
- почуємо привітання провідних письменників, митців, вчених, студентів, учнів і навіть дошкільнят та дізнаємося, що ж для них є Музей літератури;
- послухаємо програму «Незнане про знаних: із життєпису майстрів слова».

Святкуймо разом! І до зустрічі в Музеї!