Серпень 21, 2020

Виставка «Цвіте терен…»

Запрошуємо відвідати виставку «Цвіте терен…»

«Цвіте терен» – так художниця Любов Міненко назвала свою ювілейну виставку в Національному музеї літератури України.
Любов Міненко – знана українська художниця, членкиня Національної спілки художників України та Національної спілки театральних діячів України, лауреат Премії імені Василя Стуса.
Відомий український художник-сценограф Данило Лідер так відзначив особливість таланту художниці: «Її буйне обдарування, надзвичайна працездатність, дивовижна людська цільність, творча активність зробили Любов Міненко помітним явищем серед кола художників України».
На виставці представлено 50 художніх полотен, що різняться за тематикою, однак об’єднані неповторною колористикою та стилем написання авторки.
Запрошуємо відвідати напрочуд чуттєву та сонцесяйну виставку, що триватиме до 7 вересня 2020 року, у Національному музеї літератури України.

Любов Міненко народилася 5 травня 1950 р. в м. Каневі. В 1975 році закінчила Київський державний художній інститут. Будучи студенткою 4 курсу театрального відділення живописного факультету Л. Міненко взяла участь у всеукраїнській виставці художників театру і кіно в м. Харкові. По закінченню інституту Л. Міненко була направлена в Хмельницький музично-драматичний театр ім. Г. І. Петровського на посаду художника постановника театру де здійснила оформлення понад 10 спектаклей. В 1979 році, повернувшись до Києва, здійснила державне замовлення будинку шлюбу монументального панно в техніці карбування 9 кв. метрів. У 1992 році відкрила першу персональну виставку живопису та аплікації разом із ювелірним мистецтвом свого чоловіка М. М. Міненком в Національному музеї ім. Т. Г. Шевченка м. Києва. З цього періоду і по нинішній час Л. Міненко щорічно проводить свої персональні виставки в різних містах України, зокрема м. Київ, м. Канів, м. Черкаси, м. Львів. Нині в Національному музеї літератури вже 5 за рахунком ювілейна виставка що приурочена з нагоди Дня Незалежності України за змістом як і за формою є національною. В своїй творчості Л. Міненко виспівує долю українського народу дотримуючись народних традицій, що глибоко пронизані в її полотнах.

Любов Міненко лауреат премії ім. Василя Стуса в 2013 р.  Є членом Національної спілки художників України з 2000 р. та  Національної спілки театральних діячів України з 1999 р.
Л. Міненко багатократний переможець міжнародних конкурсів «Інше життя» з 2011 року.

В 2016 вийшла біографічна книга під назвою «МІНЕНКО» за участю творчого об’єднання ЧервонеЧорне, що на Княжій Горі м. Канева.