Жовтень 1, 2020

Персональна виставка Валерія Франчука “З Храму Душі…”

Запрошуємо на персональну виставку всесвітньо-відомого художника Валерія Франчука! Глибоко вдячні пану Валерію за щедрі його дари музею! Від його благородного серця музею було подаровано таку кількість художніх полотен, що ми змогли створити його ювілейну виставку «З Храму Душі…» для всіх шанувальників. В них – неповторний світ Валерія Франчука: від монументальних триптихів, зображення знакових сакральних топосів (Ганнозачатіївська церква), осмислення образів Семена Палія, Григорія Сковороди, Василя Стуса до виконаних у різній техніці пейзажних полотен. Деякі з них – в експозиції музею. Валерій Франчук – автор понад десятка монументальних серій і циклів робіт, кожна з яких осмислює й інтерпретує сутнісні, вагомі й болючі проблеми національної історії та її сьогодення. Серед інших: «Молюсь за тебе, Україно» (з історії козацької доби), «Розгойдані дзвони пам’яті» (про катастрофічні жертви голодомору), «Чорна-Биль» (присвячена жертвам і ліквідаторам Чорнобильської трагедії), «Осанна Творцю», «Героям Небесної сотні» тощо. Його полотна презентувалися на понад сотні виставок у різних країнах світу. І кожного разу вони відкривали для шанувальників мистецтва не лише певну грань майстерності художника, а й нашого такого непростого, болючого національного буття. Володіючи, сказати б, шекспірівською амплітудою пензля, Валерій Франчук своїми художніми роботами (а їх понад 6000) щось таки зрушив у самосвідомості українців і сприйнятті України у світі.
Можна з певністю сказати, що величезна кількість стилістично завжди впізнаваних, хоч і дуже різнорідних полотен та скульптур Валерія Франчука складають храм душі художника, в який він завжди гостинно запрошує та щедро ділиться його скарбами.

Виставка діятиме впродовж вересня – жовтня 2020р.

Афиша Франчук 10.09.20.

IMG_3812_новый размер IMG_3814_новый размер