Грудень 1, 2020

Виставкау живопису Марії Перевальської «Наше село»

Національний музей літератури України запрошує відвідати виставку живопису Марії Перевальської «Наше село».

01 Афіша Перевальська листопад 2020_новый размер

У сучасному світі надається багато уваги вивченню, популяризації та розвитку народних мистецтв, зокрема і так званого «наївного малярства», де безпосередньо і щиро авторами-самородками виявляються особисті світовідчуття і світорозуміння.

02а IMG_5393_новый размер 05 IMG_5493_новый размер

Так і у пані Марії темами й сюжетами її картин стали, переважно, знані з дитинства будні і свята сільських трудових людей, – творців хліба і пісні. Рідні люди і природа малої батьківщини назавжди закарбувалися у вразливій дитячій душі скромної авторки картин-споминів. Природне чуття гармонії кольорових поєднань та здатність малювати з пам’яті і за уявою, аби образно передати життя подільського села середини ХХ століття, роблять малювання Марії Перевальської цікавим явищем українського наївного малярства.
Її роботи експонувалися в Музеї книги і друкарства України, у Черкаському художньому музеї, у Банкнотно-монетному дворі НБУ, в Київській бібліотеці ім. Ярослава Мудрого, а також на всеукраїнських художніх виставках Національної спілки художників України та у Національній спілці майстрів народного мистецтва України.

03 IMG_5399_новый размер 06 IMG_5411_новый размер 04 IMG_5405_новый размер 07 IMG_5421_новый размер 08 IMG_5429_новый размер