Грудень 28, 2020

Літературно-мистецька виставка «Зимові дива»

«ЗИМОВІ ДИВА»
Афіша Зимові дива грудень 2020 - 2
Для маленьких віршолюбів, а також шанувальників оповідного жанру, – усіх, хто чекає на нові цікаві історії та приємні несподіванки, у музеї літератури розгорнуто літературно-мистецьку виставку «Зимові дива».
Виставка проходить у рамках АRT-проєкту «З книжкової полиці», тож презентує багату підбірку цікавого зимового чтива для малечі. Чекаємо як наших найменших відвідувачів, котрі читають книги, розглядаючи їх (для них пропонуємо книжки-розглядайки), так і тих, хто полюбляє захопливі історії. Пропонуємо для їхнього перегляду випробувану роками дитячу класику – твори М.Рильського, А.Лотоцького, Р.Завадовича, а також новинки сучасної літератури для дітей від Івана Андрусяка, Лесі Ворониної, Олександра Гавроша, Катерини Єгорушкіної, Катерини Михаліциної, Мії Марченко, Ольги Купріян, Грасі Олійко, Надійки Гербіш, Дзвінки Матіаш, Юлії Смаль, Олега Чаклуна, Олександра Дерманського, Ганни Осадко, Юліти Ран, Оксани Давидової, Олександри Дорожовець та ін. Виставку доповнюють тематичні збірки та антології, укладені для малечі, а також зарубіжна дитяча література в українських перекладах. Зокрема, представлено переклади Дмитра Чередниченка, Галини Кирпи, Володимира Чернишенка та ін.
Експозицію організовано в партнерстві з відомими українськими видавництвами: «Наш формат» (Київ), «Видавництво Старого Лева» (Львів), «Навчальна книга – Богдан» (Тернопіль), «Читаріум» (Харків), «КМ – БУКС» (Київ), «Знання» (Київ), «Свічадо» (Львів), «Каламар» (Київ), «Портал» (Київ).
Роботи сучасних українських художників: Катерини Штанко, Грасі Олійко , Інни Рудої, Богдани Бондар, Ольги Кузнецової, Надії Дойчевої-Бут, Ганни Осадко, Євгена Самойлова, Ксенії Маркевич, Євгенки Чугуй, Світлани Сови, Наталії Найди, Ірини Костиренко, Юлії Веретільник, а також репродукції зарубіжних ілюстраторів перетворили дитячий простір музею в незвичайну мистецьку галерею для малечі, у справжню Дивокраїну.
Тож усіх, хто розшукує цікаві книги для зимового читання, запрошуємо відвідати нашу виставку «Зимові дива. Цікаве чтиво для малечі», яка триватиме впродовж грудня 2020 – січня 2021.
«Подарунком під ялинку» будуть онлайн-огляд виставки, онлайн-зустрічі та презентації книг. Тож запрошуємо всіх охочих оглянути наші «Зимові дива» та поспілкуватися з письменниками, художниками та видавцями. Про заходи у рамках проекту будемо інформувати на музейній сторінці у фейсбуці.