Квітень 16, 2013

Тиждень дитячої книжки стартував!

«Як добре вміти читати!» Ці рядки з уже майже забутого дитячого віршика сьогодні добре було б розмістити на перших полосах газет та в  ефірі всіх радіо- і телестанцій. Таке враження, що Україна за темпами зниження у дітей інтересу до читання займає одне з перших місць. А цінність дитячого читання як джерела інтелектуального та емоційного розвитку особистості  визнана в усьому світі. І в розвинутих країнах на програми залучення дітей і молоді до читання витрачаються величезні кошти. Недарма світова спільнота навіть вирішила відзначати 2 квітня Міжнародний день дитячої книжки.

Щоб на нашому безгрошів’ї привернути увагу  до дитячої літератури, виховати у дітей постійну потребу у спілкуванні з книжкою, у бібліотеках, школах і, звичайно ж, у музеях проходять різні, конкурси, фестивалі читання та літературні свята.  Ці заходи – радість не тільки для організаторів, а й для читаючих і не дуже читаючих дітей.

І дитяча радість, що вирувала у музеї 15 квітня, першого дня нашого традиційного Тижня дитячої книги, запам’ятається всім його учасникам надовго. Професійні письменники й актори, художники і співаки, юні самодіяльні артисти –  всі разом творили диво спілкування довкола її величності Книги. І близько півтори сотні діток найрізноманітнішого віку – аж до немовлят у тата й мами на руках –  співали і пританцьовували із самодіяльним зразковим театром пісні «Ладоньки» Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва,  брали участь у веселому і дотепному літературно-театралізованому конкурсі від актриси Київського Молодого театру Ірми Вітовської, долучалися до співочого майданчика із народною артисткою України Марією Бурмакою та вихованцями спеціалізованої школи №194 м.Києва «Перспектива». Всі ці розважальні заходи були об’єднані однією темою – необхідно дружити з безцінним даром, який є у нашому житті, – з Книгою. Про це говорили Галина Сорока, генеральний директор Національного музею літератури України, відкриваючи свято, і лауреат Національної премії імені Т. Шевченка Кость Лавро – головний художник дитячого видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», і відомий дитячий письменник Анатолій Качан, і Юлія Джугастрянська, яка не тільки здійснила подорож дитячими книжками, а й представляла спонсорів Тижня –  конкурс «Коронація слова» та МБФ «Мистецька скарбниця».

А завершився перший день Тижня дитячої книги скайп-мостом «Швейцарія. Письменник на зв’язку»: діти залюбки спілкувалися з дитячим письменником Олесем Ільченком, який нині перебуває у Швейцарії.

Фотохроніка першого дня Тижня дитячої книги

Генеральний директор НМЛУ Г.О.Сорока

Актриса Молодого театру Ірма Вітовська