Квітень 16, 2013

Тиждень дитячої книжки стартував!

«Як добре вміти читати!» Ці рядки з уже майже забутого дитячого віршика сьогодні добре було б розмістити на перших полосах газет та в  ефірі всіх радіо- і телестанцій. Таке враження, що Україна за темпами зниження у дітей інтересу до читання займає одне з перших місць. А цінність дитячого читання як джерела інтелектуального та емоційного розвитку особистості  визнана в усьому світі. І в розвинутих країнах на програми залучення дітей і молоді до читання витрачаються величезні кошти. Недарма світова спільнота навіть вирішила відзначати 2 квітня Міжнародний день дитячої книжки.

Щоб на нашому безгрошів’ї привернути увагу  до дитячої літератури, виховати у дітей постійну потребу у спілкуванні з книжкою, у бібліотеках, школах і, звичайно ж, у музеях проходять різні, конкурси, фестивалі читання та літературні свята.  Ці заходи – радість не тільки для організаторів, а й для читаючих і не дуже читаючих дітей.

І дитяча радість, що вирувала у музеї 15 квітня, першого дня нашого традиційного Тижня дитячої книги, запам’ятається всім його учасникам надовго. Професійні письменники й актори, художники і співаки, юні самодіяльні артисти –  всі разом творили диво спілкування довкола її величності Книги. І близько півтори сотні діток найрізноманітнішого віку – аж до немовлят у тата й мами на руках –  співали і пританцьовували із самодіяльним зразковим театром пісні «Ладоньки» Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва,  брали участь у веселому і дотепному літературно-театралізованому конкурсі від актриси Київського Молодого театру Ірми Вітовської, долучалися до співочого майданчика із народною артисткою України Марією Бурмакою та вихованцями спеціалізованої школи №194 м.Києва «Перспектива». Всі ці розважальні заходи були об’єднані однією темою – необхідно дружити з безцінним даром, який є у нашому житті, – з Книгою. Про це говорили Галина Сорока, генеральний директор Національного музею літератури України, відкриваючи свято, і лауреат Національної премії імені Т. Шевченка Кость Лавро – головний художник дитячого видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», і відомий дитячий письменник Анатолій Качан, і Юлія Джугастрянська, яка не тільки здійснила подорож дитячими книжками, а й представляла спонсорів Тижня –  конкурс «Коронація слова» та МБФ «Мистецька скарбниця».

А завершився перший день Тижня дитячої книги скайп-мостом «Швейцарія. Письменник на зв’язку»: діти залюбки спілкувалися з дитячим письменником Олесем Ільченком, який нині перебуває у Швейцарії.

Фотохроніка першого дня Тижня дитячої книги 

Генеральний директор НМЛУ Г.О.Сорока

Актриса Молодого театру Ірма Вітовська

Гурт Ладоньки

Гурт Ладоньки

Дитячий письменник Анатолій Качан

Лауреат Національної премії України ім.Шевченка Кость Лавро

Народна артистка України Марія Бурмака з вихованцями школи №194

Юлія Джугастрянська

Радість спілкування