Листопад 7, 2014

У музеї відбувся творчий вечір Віри Вовк

21 жовтня у стінах музею відбувся творчий вечір української письменниці з Бразилії, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Віри Вовк та презентація її нових видань: збірки «Жіночі маски» (переклад польською Тадея Карабовича, Польща),  спогадів останніх років «Човен на обрію» та поетичної збірки «Вогонь купала».

IMG_9549

Серед гостей була присутня художниця Зоя Лісовська-Нижанківська (Швейцарія), близька подруга Віри Вовк і водночас художник-дизайнер багатьох видань творів письменниці, а також Тадей Карабович – перекладач драми Віри Вовк «Смішний святий» та поетичної збірки «Жіночі маски».

IMG_9563

Це була надзвичайно велелюдна, тепла і щира розмова – Віра Вовк читала нові поезії й бажала присутнім мужності. Звертаючись до молоді, пані Віра закликала рятувати Україну від неморальності, хабарництва, корупції, запроданства, егоїзму, лінивства. Це єдина дорога до самозбереження, наголосила  вона. За словами  письменниці, вона живе кожним словом з України, переймаючись її долею, вірою у перемогу рідного народу у цій несправедливій бійні, нав’язаній їй північним сусідом. У відповідь зворушливо прозвучали вітання на адресу письменниці від друзів-шістдесятників – відомої художниці Галини Севрук та  поета Богдана Бойчука.

IMG_9560

Гість із Польщі, викладач Люблінського університету Тадей Карабович  поділився досвідом перекладу творів Віри Вовк польською мовою, Олег Микитенко згадав про багаторічну співпрацю з Вірою Вовк як дописувачкою журналу «Сучасність».

IMG_9565

На вечорі також виступили  перекладач Всеволод Ткаченко, заступник головного редактора газети «Літературна Україна» Станіслав Бондаренко та літературознавець Ольга Смольницька. Виступаючі відзначали подвижницьку  працю Віри Вовк як письменниці, перекладача, видавця і  популяризатора української літератури та культури в світі.

IMG_9574

IMG_9548

Ведуча вечора, завідуюча відділом музею Галина Болотова, подякувала Вірі Вовк за постійне поповнення фондів музею виданнями своїх творів.

IMG_9577

На вечорі прозвучала класична музика у виконанні Христини Шестак та Тетяни Павлічук-Тишкевич, а також  народні українські пісні у виконанні популярної   співачки Наталки Ребрик.

Кошти від продажу власних творів Віра Вовк передала на підтримку Української армії.