Січень 15, 2015

До Дня соборності у музеї відкриється виставка «Мальовнича Україна»

22 січня 2015 року о 17:00 в Національному музеї літератури України (вул. Б. Хмельницького, 11) відкривається виставка творів «Мальовнича Україна».

На виставці експонуватимуться живописні полотна члена Національної спілки художників України, заслуженого діяча мистецтв України та Польщі, лауреата Міжнародної премії імені В. Винниченка Миколи Шелеста, який цього року номінується на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Картина Миколи Шелеста

Кияни та гості столиці зможуть ознайомитися з творчістю знаного митця, твори якого зберігаються більш як у 50 музеях та виставкових залах України, у 13 музеях зарубіжжя, приватних колекціях нашої держави, США, Канади, Польщі, Німеччини, Франції, Росії, Японії та ін.  Його заслужено і в Україні, і в зарубіжжі називають «сонячним художником», адже митець у своїх творах торкається таких тем, які близькі і зрозумілі глядачеві, які зігрівають і підносять людські душі, надовго лишаються в пам’яті шанувальників цього справді осяйного таланту.

На виставці представлено понад 40 полотен, виконаних у сюрреалістичній манері. Серед них –  твори живопису, на яких відтворено відомі місця, де бував Т. Г. Шевченко, зокрема «Густинський монастир», «Михайлівський Золотоверхий», «Чернігівський колегіум», «Седнівська церква» та ін., а також натюрморти «Поки горить свічка», «Кожному своє», «За все необхідно платити», «Бузок», «Натюрморти з українськими варениками»,  картини «Т. Шевченко та Варвара», «Чи хто згадає, чи забуде мене в снігах на чужині».

У кожному творі художника присутня оптимістична філософія сьогодення. Глядачі побачать сонячний день, схід, захід сонця, білі сніги та теплу воду, що виблискують під променями нашого світила. Створені автором образи випромінюють радість і красу, вони живуть серед нас, ми їх бачимо і збагачуємося ними.  Справжнє мистецтво у всіх його проявах супроводжує нас у повсякденному житті, надихаючи  до світлого, омріяного сприйняття буття попри всю його сьогоденну буремність.

Справедливо зауважено: кожен талановитий митець упродовж всього  творчого життя засіває власне поле так, щоб воно родило рясно. Нині Микола Шелест заслужено збирає щедрий творчий урожай, зітканий із барв, найтонших емоцій, найглибших переживань і, звичайно, таланту художника,  з якими він виходить на суд глядачів: побажаймо ж митцеві удачі в цьому серйозному творчому змаганні – здобутті найвищої державної нагороди, адже його твори гідно поповнюють мистецьку скарбницю України.