Червень 12, 2015

«Елегія любові» Марії Морозенко

У Національному музеї літератури України 11 червня відбувся літературно-мистецький захід «Елегія любові» Марії Морозенко»в рамках студії «Духовність української родини».

IMG_3060

Творча зустріч з Марійкою Морозенко відбулася в прекрасній, теплій  і задушевній атмосфері, на якій були слухачі Інституту післядипломної педагогічної  освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. Своїми творами письменниця зуміла достукатися до кожного, хто був присутній в історичному приміщенні Бібліотеки Колегії Павла Галагана.

Марія Морозенко вже десятий рік проводить заняття у культурологічній  студії «Духовність української родини» у нашому музеї. Марія Морозенко автор збірок «Зоряні перевесла» — 1999 рік; «Елегія любові» — 2006 рік; історичної поеми «Княгиня Ольга» — 2004 рік, а також драм «Марія Магдалина», «Вічність», «Князь Святослав». Автор дитячих казок: «Про країну ласунів», навчальних серій «Хто це?», «Що це?», віршованих казок «У зеленому ярочку», «Незвичайні пригоди Чока…», серії пізнавальних загадок, літературного переказу казки «Дванадцять місяців», «Вечорової пори», «Чарівна азбука».

Письменниця має багато творчих відзнак, серед них, віршована казка «Про незвичайні пригоди хлопчика Чока…» (видавництво «Преса України») відзначена золотою нагородою 3-ої Всеукраїнської виставки-ярмарку «Буквиця», лауреат конкурсу «Рукомесло» в номінації «Твори для дітей», етюд «Вони і лелеки» увійшов у сотню найкращих українських новел конкурсу «Сила малого», рукопис повісті «Великий характерник Іван Сірко» здобув перемогу в конкурсі «Українська сила»; ювілейна медаль «90-річчя карного розшуку України», грамоти численних пісенних фестивалів та міжнародних конкурсів.

IMG_3055

На заході переглянули цікавий відеофільм про життя і творчість Марії Морозенко, з любов’ю створений донечкою Марією. Фото із сімейного альбому, перші поетичні твори, вчителі, літературні зустрічі, громадська робота – калейдоскоп яскравого і насиченого подіями життя письменниці побачили  у фільмі. Із великим хвилюванням слухали розповідь Марії Морозенко про село Малин Млинівського району Рівненської області, звідки вона родом, про дружню багатодітну родину – дівчинка була дев’ятою дитиною із дванадцяти дітей. Коли Марії виповнилося дев’ять років, трагічно загинув батько. Дванадцять дітей піднімала на ноги самотужки мама, Неоніла Андріївна, «Мати-героїня».

З хвилюванням усі слухали вірш «Вершина», який пані Марія присвятила своїй мамі. На мистецькому заході звучала пісенна лірика «Спасибі, мамо», «Краю мій рідний». За відгуками педагогів такі творчі зустрічі вкрай необхідні. Адже саме культура врятує нас від загрузанні у часі і злобі дня.