Грудень 4, 2015

Анонс виставок та подій з 7 по 12 грудня

7 грудня о 16:00 відбудеться відкриття виставки творчості воїнів АТО «Ні, наші музи не мовчать!». Назвою виставки став рядок із вірша Олександра Стусенка. Це одна із виставок проекту «На цій землі нас не здолать!».

На виставці демонструватимуться експонати – рукописи, світлини, картини, які надіслані воїнами польовою поштою чи передані волонтерами та рідними.

воїни

 

8 грудня о 16:00 у музеї відбудеться творча зустріч з номінантом на Національну премію України імені Тараса Шевченка, відомим літературознавцем Григорієм Клочеком.

Григорій Клочек – один із провідних українських теоретиків літератури, який цілеспрямовано розробляє системологічну теорію літературного твору та похідну від цієї теорії рецептивну поетику, суть якої полягає в моделюванні впливу художнього тексту на читача.

Клочек

 

9 грудня о 10:00 у музеї відбудеться зібрання студії «Духовність української родини», яку веде письменниця Марія Морозенко.

На зустріч із слухачами Інституту післядипломної освіти завітає Лариса Недін актриса театру, кіно та естради, поетеса, дитяча письменниця, співачка, композитор, завідувачка редакції культурологічних передач радіо «Культура».

Лариса Недін – лауреат літературних премій імені С.Гулака-Артемовського, А.Малишка, М.Старицького та лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії «Тріумф».

Відбудеться презентація книги письменниці «Передчуття свята: казки та оповідки, вірші і пісні». Книга об’єднує кращі прозові, поетичні і пісенні твори, присвячені дітям дошкільного і молодшого шкільного віку.

 

9 грудня о 14:00 на прохання наших маленьких відвідувачів відбудеться зустріч з Анатолієм Григоруком.

Разом з письменником діти не тільки заглянуть до скарбниці народної мудрості, позмагаються у знанні народних приказок та прислів’їв, а й дізнаються всі таємниці невиправного фантазера та вигадника хлопчика Феді, що став героєм книги «Праправнук  барона Мюнхаузена».

 

10 грудня о 10:00 у музеї відбудеться захід до 150-річчя з дня народження відомого британського письменника Редьярда Кіплінга.

У програмі заходу презентація нового видання з благодійної серії «Книга одного вірша» «Солдат», яка покликана зібрати кошти для родини українського бійця, який загинув на Сході України.

Також запланований виступ перекладача творів Кіплінга Володимира Чернишенка.

Пісні на слова поета виконуватимуть барди Лесь Якимчук та Атанайя.

 

10 грудня о 13:00 у музеї відбудеться презентація літературної виставки «Співатиму, доки гласу стане…», присвячена 130-річчю пам’яті Миколи Костомарова.

У презентації братимуть участь відомі вчені, наукові працівники Інституту історії України. Музичний супровід від бандуристка Надії Боянівської.

Костомаров

10 грудня о 16:00 відбудеться ювілейний творчий вечір «До Карпат з Марією Влад».

У програмі авторське читання творів Марією Влад. Звучатимуть старовинні карпатські пісні у виконанні співачки-бандуристки Надії Боянівської.

Вестиме вечір директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України,  академік Микола Жулинський. На захід запрошена заслужений працівник культури України, головний редактор тижневика «Слово Просвіти» Любов Голота.

Марія Влад — українська письменниця, педагог та журналіст, громадський діяч. Друкується з 1950 року. Співфундатор Спілки солдатських матерів, низки жіночих спільнот та відома своїми журналістськими та громадськими проектами.

Влад

 

Виставки:

 

До 15 грудня у музею діятиме виставка «Жага до життя», присвячена 75-річчю Володимира Забаштанського, відомого українського письменника, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка та премії імені Володимира Свідзінського. Автор збірок «Запах долини», «Браїлівські балади», «Вірю в людину» та багато інших.

Забаштанський 

До 20 грудня діятиме  ювілейна виставка «Співатиму, доки гласу стане» до 130-річчя пам’яті Миколи Костомарова – громадського, політичного діяча, письменника (поета, прозаїка, публіциста, літературознавця), фольклориста, етнографа, дослідника історії України, Росії та Польщі, архіографа, архівознавця.

Представлена діяльність М.Костомарова Кирило-Мефодіївського періоду, досягнення його на письменницькій ниві як поета, прозаїка, літературознавця та історика з акцентацією його історіософських досліджень Южной Руси (України) від часів Київської доби до епохи гетьмана Івана Мазепи. Значна частина матеріалів виставки знайомить із прижиттєвими спогадами, розвідками про М.Костомарова 20-30-х років ХХ століття та періоду Незалежної України. Зокрема спогадами Катерини Юнге, дослідженнями Д.Мордовцева, М.Возняка, М.Зерова, В.Петрова, В.Шевчука, В.Панченка, Г.Грабовича, С.Павличко та інших.

У центрі виставки унікальні прижиттєві видання М.Костомарова-письменника: «Вєтка» (1840) з автографом П.Куліша, «Народні звичаї і обряди» (1860), публікації його творів у періодиці: «Молодик» (1843), «Основа» (1861) та історичні праці: 2-томне видання «Богдан Хмельницький» (1859), 2-томна монографія «Исторические изследования» (СПб., 1868).

Історичні дослідження М.Костомарова про добу Руїни: гетьманування І.Виговського, Ю.Хмельницького, Д.Многогрішного, Івана  Мазепи, видані українською мовою у Тернополі 1891-1896 роках та презентативні петербурзькі, львівські історичні монографії 1886, 1887, 1904-1906, 1915 років складають основу виставку.

На виставці також представлено ряд унікальних художньо-історичних документів – листівки Києва кінця ХІХ століття, доцільність демонстрації яких пояснюється роллю Києва у житті М.Костомарова, оскільки Київ став центром постання Кирило-Мефодіївського братства й тим визначив коло його наукових та художніх інтересів, ба навіть зіграв таку дивовижну роль у його незвичайній життєвій долі. Історія кохання Миколи Костомарова та Аліни Крагельської промовляє до глядача із їх листування, спогадів сучасників, романізованої біографії «Аліна і Костомаров» В.Петрова та інших матеріалів.

Доповнюють виставку фотографічні матеріали, художні полотна відомих художників. Зокрема В.Франчука, В.Лопати, А.Рак та інших.

Виставка сформована на основі фондової колекції Національному музеї літератури України.

 

 

 

До 13 грудня у музеї експонується персональна виставка художниці Наталі Голдман – «Рідна Україна».

На виставці представлено полотена, на які її надихнули подорожі Україною «Бути в гармонії з природою і людьми, творити красу, добро та мир на нашій Землі – головний лейтмотив виставки», – переконана художниця. Присутні можуть ознайомитись з картинами «Дзвіночки», «Оберіг», «Весна», «Зорепад», «Бажання», «Дерево щастя».

Всі роботи виконані акриловими фарбами. Пані Наталія не використовує олівців, чи ескізів під час роботи, навіть найдрібніші деталі на полотні промальовує тоненьким пензликом.

 афиша

 

До 15 грудня діє виставка  творчих робіт вихованців Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» м. Києва – «Шахові фантазії». На ній представлені композиції виготовлені руками юних майстрів – вихованців Лабораторії образотворчого мистецтва Студії «Бджілка» та гуртків «Образотворче мистецтво». На створення цієї виставки юних художників надихнула перемога вихованки шахового центру «Товариш» Вероніки Верем’юк у чемпіонаті Європи із класичних шахів серед дівчат віком 8-ми років. Виставка є продовженням багаторічної плідної співпраці музею та Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець».