Грудень 8, 2015

«Ні, наші музи не мовчать!»: у музеї відкрилась виставка творчості воїнів АТО

У рамках благодійного проекту «На цій землі нас не здолать!» грудня у музеї відкрилась виставки «Ні, наші музи не мовчать!», на якій представлено творчість воїнів та волонтерів АТО.

У центрі експозиції державний прапор, обладунок бійця, гільзи, передані нам зі Сходу України.

На відкриття завітали журналісти, воїни АТО, волонтери та родичі військових. До проекту долучилось близько 50-ти авторів, які надали для експонування більше двох сотень автографів, світлин, книжок, художніх робіт. Виставка буде доповнюватись новими матеріалами, які надійдуть до музею впродовж експонування.

Володимир Бойчук

Зокрема, вступне слово мав діловод Національної гвардії України, автор вірша «Слава Україні!» Володимир Бойчук: «Коли я мав велике поранення й у мене були уражені внутрішні органи, я вирішив побратимам, їдучи до лікарні, заспівати свою пісню. Коли дійшов до слів «За доню і сина, дружини вуста» я подумки збагнув, що і в мене є 5-річний син, якому я пообіцяв, що повернуся. І зібрав сили в кулак, я просив медичної допомоги. Я розумів – що це можуть бути мої останні хвилини». На виставці представлені рукописи військового та багато світлин.

На відкриття завітав знаний гурт «Немо», який кілька разів виконував пісню Володимира Бойчука «Гвардія. Слава Україні!».

Гурт «Немо»

Також окремо представлені рукописи та світлини снайпера Миколи Вороніна, який декламував свої твори та виконував авторські пісні. Микола поділився, що найважливішою зброєю для снайпера є блокнот, власне який і надав для експозиції військовий.

Микола Воронін

Радіожурналіст, тонкий поціновувач поезії, великий ерудит та блискучий перекладач, учасник АТО Микола Байдюк також завітав на відкриття і зачитав присутнім кілька своїх блискучих поезій та перекладів.

Микола Байдюк

Підтримати Антона Чеха та Ірину Цілик прийшов соліст гурту «KOZAK SYSTEM» Іван Леньо, який розказав, як вони із Сестрами Тельнюк писали пісню «Повертайся живим», в яку вклали так багато енергії та серця.

Іван Леньо

Групою підтримки художнику Володимиру Харченку були його друзі з видавництва «А-БА-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»: видавець Іван Малкович, художник Кость Лавро та родина митця.

Іван Малкович

До відкриття виставки долучились: Леся Воронина, Оксана Кротюк, Сергій Пантюк, які допомогли із організацією експозиції; вітали бійців АТО Олександр Козловський, Сергій Бондаренко, волонтер Олена Задорожна  та інші.

Леся Воронина

На пошану пам’яті письменника із Миколаєва Олексія Кваші, який загинув у липні 2015р., розгорнута окрема експозиція.  Це – книга, ілюстрації до неї, світлини зустрічей з читачами, – передані на виставку матір’ю бійця та миколаївським видавництвом «Шамрай».

Видавництво «Шамрай» представлено ще чотирьох своїх митців-земляків.

Окремою експозицією представлено творчість Сергія Гридіна, Ореста Стадника та Андрія Зелінського. Їх матеріали надані «Видавництвом Старого Лева».

На виставці широко представлені роботи волонтерів, зокрема наших друзів «Музейних бджілок»: їх поезія, мистецькі роботи, плетіння маскувальних сіток,кікімори… Волонтер Мар’яна Степанова не очікувала, що її запросять до слова і вийшла до мікрофону із заготовленими нитками для 50-тої кікімори, яку тут же презентували.

Мар’яна Степанова

До матеріалів, що надійшли для експозиції, і сподіваємося, що ще додадуться, хочемо зробити окрему книжечку. Через благодійні акції зберемо кошти для видання. Пропонуємо видавцям підтримати нас підтримати.

Виставка триватиме до 20 січня 2016 р.

Довідки за телефоном: (044) 235-12-96 Оксана Твердохліб.