Квітень 7, 2016

Четвертий день Тижня дитячої книги – «І дорослим, і малим…»

Четвертий день Тижня дитячої книги пройшов під гаслом «І дорослим, і малим…». 7 квітня у музеї відбулася низка подій присвячена дитячій літератури.

Із самісінького ранку в стінах музею проходив круглий стіл «Навіщо дитячій книзі науковий дискурс», який організований спільно з Центром Дослідження для Дітей та Юнацтва (м. Львів). Засідання відбувалося  в рамках Наукової конференції «Сучасна дитяча література: напрямки досліджень, тенденції, проблеми» VІІ Міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час». Модератор Уляна Баран.

IMG_0174

На круглому столі прозвучали цікаві лекції, доповіді та тези. Зокрема Галина Рис виступила із лекцією «Інтердисциплінарний підхід у дослідженні дитячої літератури», Також відбулася презентація підручника Тетяна Качан «Українська література для дітей».

IMG_0177

Виступ мала Раїса Мовчан — доктор філологічних наук, професор, автор рецензії на підручник. У круглому столі взяли участь письменники Зірка Мерзатюк, Катерина Штанко, Ірина Мацко, Тетяна Качан та ін.

На книжковій полиці новинок сьогодні у нас були книги відомого письменника Сергія Пантюка. Зокрема він презентував нове видання «Вінчі і Едісон» видавництва «Фонтан казок».

IMG_0210

Діти не лише ознайомились із новинкою, а разом із письменником взяли участь в поетичному майстер-класі – римували, вправлялися із скоромовками, а також вчилися динозаврології.

IMG_0201

А ввечері Тиждень продовжила гала-презентація «Дорослі таємниці дитячих письменників». Модераторувала зустріч Наталя Марченко. Захід пройшов спільно з Центром Дослідження для Дітей та Юнацтва (Львів).

Свою лірику читали Наталія Марченко, Тетяна Череп-Пероганич, Іван Григорук, Марія Морозенко, Олександр Зубченко. Автори, що не мали змоги дістатися Києва, «делегували» право озвучити свої таємниці друзям. Відкриттям для багатьох присутніх стали вірші про кохання дитячої письменниці Галини Малик.

Захід розпочався виступом чарівної Світлани Мирводи, заслуженої артистки України, яка виконала пісні на вірші поетеси Тетяни Череп-Пероганич. А закінчився авторськими піснями натхненної Валентини Захабури та українського музиканта, композитора, члена гурту «Рутенія» Григорія Лук’яненка.

Як і щодня, у нас відбувся Конкурс селфі «Музей. Книга. Я».

Нагадаємо, що 8 квітня вже останній день Тижня дитячої книги, який пройде під гаслом «Книги – морська глибина…»

Програма:

11.00

• Із золотої книжкової колекції Івана Франка: Іван Франко. Фарбований лис (Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014)
  • Палітра фарб Костя Лавра (майстер-клас)

14.00

• Книжкова полиця новинок: Іван Андрусяк. Магазин нових речей (Київ: Фонтан казок, 2016)
  • Загадковий світ перекладу від Тамари Жолобицької
  • Слайд-шоу «Селфі: Музей. Книга. Я. Хроніка тижня»
  • Підведення підсумку Тижня. Нагороди переможцям конкурсу селфі «Музей. Книга. Я»