Жовтень 18, 2016

У музеї вшанували естонського письменника Фрідеберта Тугласа

17 жовтня у Національному музеї літератури України відбувся урочистий захід, присвячений 130-річчю від дня народження відомого естонського письменника Фрідеберта Тугласа (1886–1971).

До присутніх звернулася генеральний директор музею Галина Сорока, яка наголосила на важливості подальшого розвитку українсько-естонських культурних та літературних зв’язків.

img_0790

Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Герт Антсу привітав учасників заходу з Днем фіно-угорських народів та побажав плідної співпраці учасникам зібрання.

img_0806

Голова Естонського земляцтва в Україні Маре Літневська розповіла про життя та діяльність естонської громади в Україні та поділилась планами на майбутнє.

img_0810

Особливий інтерес викликав виступ гості з Єстонії – наукового співробітника меморіального музею Ф.Тугласа в Таллінні  магістра Елле-Марі Талівєе.

Її розповідь про життєвий і творчий шлях одного з найвідоміших естонських письменників та культурних діячів ХХ століття Ф.Тугласа, а також діяльність меморіального музею звучала натхненно та цікаво.

img_0832

Сучасні українські дослідники Юрій Косенко та  Ольга Тимчишин поділились власними думками про місце та роль письменника Ф.Тугласа в естонській літературі та зупинились на особливостях його творчості.

img_0861 img_0799

Серед присутніх були народна артистка України Галина Яблонська. Цього разу вона представляла Всеукраїнський конкурс «Тарас Шевченко єднає народи», який успішно пройшов цьогоріч в Україні та під час якого поезія Великого Кобзаря звучала також естонською мовою.

На завершення заходу лунало слово самого Ф.Тугласа – уривки з автобіографічного твору про дитинство «Маленький Іллімар» та  поеми «Море» мовою оригіналу читала член Естонського земляцтва в Україні Марта Кулик.

img_0870

Цього вечора учасники заходу могли оглянути книжкову виставку, яка знайомила з історією, культурою та літературою сучасної Естонії.