Грудень 2, 2016

Іван Драч

Сьогодні Національний музей літератури України став колективним членом Товариства «Україна – Світ», громадської організації, яка розвиває співпрацю з українцями зарубіжжя. Хотів би з цієї нагоди зазначити, що колектив музею дуже багато робить для зміцнення зв’язків України з нашими земляками за її межами. Особливо активно, послідовно і широко пропагує музей літературу української діаспори, знайомить з видатними її постатями.

Про це розповідає не лише експозиція, а й численні виставки, презентації, зустрічі з літераторами зарубіжжя, які були і є частими гостями музею. Відзначаю це, бо неодноразово був безпосереднім свідком і учасником цих подій.

Принагідно додам, що в Національний музей літератури завжди приходжу з бажанням, бо зустрічаю тут небайдужих людей, справжніх професіоналів музейної справи, глибоких знавців нашої літератури, щирих патріотів України. Тут панує український дух, атмосфера взаємоповаги, тут відчуває до себе увагу кожен, хто переступає музейний поріг – від визнаних майстрів слова, діячів культури до відвідувачів-школяриків.

В утвердженні такого духу, створенні такої атмосфери заслуга всього колективу, але й, звісно, передусім, – його керівника, Галини Олексіївни Сороки, яка добре знана, високо авторитетна і глибоко шанована в українському світі духовності, культури і освіти. Користуючись можливістю, висловлюю підтримку її кандидатури на посаду генерального директора Національного музею літератури України.

Іван Драч

Поет, громадський діяч, Герой України