Березень 23, 2017

Анонс музейних заходів з 27 березня по 1 квітня 2017 року

27 березня о 16:00 відбудеться вечір вшанування пам’яті класика естонської та світової літератури Маріє Ундер. Участь у заході візьмуть представники естонської діаспори в Україні та співробітники Посольства Республіки Естонія в Україні на чолі з паном послом Гертом Антсу. На вечорі планується показ відео та фотоматеріалів, присвячених Маріє Ундер, виступи українських діячів, котрі займаються вивченням естонської культури та естонського досвіду – Ю. А. Косенко та О. В. Тимчишин. Даний захід зорганізовано спільно з громадською організацією «Українська ініціатива».

30 березня о 12:00 відбудеться зустріч з поетом, прозаїком, перекладачем, журналістом Анатолієм Григоруком до ювілею письменника. Читання творів, спогади, поради та приємна розмова – все це чекає наших відвідувачів.

О 13:15 свою роботу продовжить Клуб дитячих письменників. Запрошуємо всіх охочих зустрітися з авторами дитячих книг, дослідниками дитячої літератури, а також поговорити про її проблеми та виклики. Яким був клуб кілька років тому і з якою метою його засновано, – спогадами поділиться скап зв’язком зі Швейцарії Олесь Ільченко, також на зв’язок вийдуть закарпатські письменники Галина Малик, Олександр Гаврош та інші. Модератором зустрічі буде голова творчого об’єднання дитячих письменників НСПУ Марія Морозенко.

О 17:00 відкриється виставка до Великодня «Сад чеснот» Анжеліки Рудницької, де буде представлений найбільший цикл її робіт – «Дерева-писанки» та невелика приватна колекція писанок. Під час заходу також будуть збиратися подарунки для дітей з зони АТО.

1 квітня о 12:00 відбудеться традиційне весняне Свято гумору «Язик до Києва доведе», в якому поряд із відомими київськими письменниками-гумористами візьмуть участь юні автори, декламатори і актори театральних гуртків столичних шкіл, інших навчальних заходів, читачі дитячих бібліотек. Кращі юні виконавці – учасники Свята гумору та дитячі творчі колективи  будуть відзначені призами та грамотами.

О 14:00 відбудеться Клуб вихідного дня: «Пісня над піснями: відлуння». Захід присвячено одній з найзагадковіших книг Святого Письма – Пісні Над Піснями. Тексти прозвучать у виконанні актриси, лауреата премії ім. Василя Стуса Галини Стефанової та співачки Надії Боянівської. Про книгу розповідатиме старший науковий співробітник музею Наталя Кучер.

0001

О 15:00 відкриється виставка шаржів сучасної української літератури, на якій будуть представлені шаржі на відомих українських письменників Ліну Костенко, Валерія Шевчука, Івана Драча, Василя Голобородька, Юрія Андруховича, Галину Пагутяк, Юрія Винничука, Василя Шкляра, Григорія Гусейнова, Євгенію Кононенко, Василя Портяка, Олександра Ірванця, Дмитра Лазуткіна, Анну Малігон, Вано Крюгера та інших сучасних авторів. Автор робіт – художник із Луцька Володимир Черняк. У відкритті виставки візьмуть участь письменники, на яких намальовано шаржі, мистецтвознавці, літературні критики, журналісти.

О 16:30 у рамках програми «Мистецькі родини у духовному просторі України» відбудеться відкриття виставки мистецьких робіт родин Ірен Роздобудько, Ігоря Жука, Яни Роздобудько, Нораїра Кьосаяна «З родинного архіву». На виставці презентуватимуться графіка, скульптура, вітражі.

У Музеї продовжує діяти виставка «Під знаком Леся Курбаса», яка організована до 130-річчя від дня народження відомого режисера, актора, драматурга, публіциста і перекладача Леся Курбаса (1887-1937).  Відвідувачі ознайомляться з кращими зразками української драматургії через творчість Леся Курбаса та його співпрацю з відомими українськими митцями.  На виставці експонуватимуться матеріали з фондів Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України, Національного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса,  Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури та Національного музею літератури України.

620kurbas

У рамках програми «Мистецькі родини у духовному просторі України» з 1 по 25 квітня експонуватимуться мистецькі роботи родини Ірен Роздобудько, Ігоря Жука, Яни Роздобудько, Нораїра Кьосаяна «З родинного архіву». На цій виставці відвідувачі зможуть ознайомитися з графікою, скульптурою та вітражами.

З 30 березня почне діяти виставка до Великодня А. Рудницької – «Сад чеснот», де буде представлений найбільший цикл її робіт – «Дерева-писанки», невелика приватна колекція писанок, а також об’ємно-просторові композиції з лози художниці декоративного мистецтва, члена Національної спілки художників України Галини Дюговської. Виставки Анжеліки Рудницької побували  у багатьох країнах Європи – від Литви до Болгарії, від Грузії до Франції та Бельгії (більше 80 виставок).  Справжній ажіотаж її мистецтво, що поєднує у собі візуальні артефакти і сучасне відчуття світу, викликало в Південній Кореї, де Анжеліці Рудницькій 2010 року було присвоєно звання «Світового майстра».

620

Готуючись до Світлого Христового Воскресіння, Музей пропонує для найменших відвідувачів літературно-мистецьку виставку «Сонячні барви Великодня» (роботи вихованців школи-студії «ARTLife» та книги з фондової колекції музею), котра діятиме з 1 квітня. На виставці пройде низка заходів «Грайте, радісні дзвони!» у рамках Тижня дитячої книги: зустрічі з дитячими письменниками, майстер-класи з писанкарства, виготовлення святкових листівок та іграшок, конкурси, флешмоби.

З 1 квітня також почне діяти виставка «Шаржів сучасної української літератури».