Березень 24, 2017

У Музеї презентували книгу, присвячену поетові доби «Розстріляного Відродження» В. Свідзінському

22 березня у Музеї було презентовано перевидання монографії «Невпізнаний гість» Елеонори Соловей, котра присвячена українському поетові Володимиру Свідзінському.

12

2

В. Свідзінський – один з найяскравіших і найтрагічніших геніїв ХХ століття. “Поет мовчання”, якого Василь Стус згадував поряд із Ґьоте і Рільке, перекладач Арістофана і Овідія, спалений НКВС у 1941 році. Перші більш-менш розгорнуті публікації про В. Свідзінського стали можливими в Україні лише через кілька років після реабілітації і то в доволі дозованих формах, а видання його творів окремою книжкою припало на перебудовний 1986 рік. Представлене видання знайомить з творчим доробком поета Володимира Свідзінського, ім’я та трагічна доля якого довгі роки замовчувалися. Перша частина книги – біографія, друга й третя присвячені проблемам поетики Свідзінського. Сутєєве місце в книжці посіли компаративні студії: типологічне співвіднесення художнього досвіду поета з європейським та російським символізмом, з творчістю Б. Лесьмяна, М. Волошина, О. Мандельштама, українських неокласиків тощо. Перше видання монографії (2006 р.) було відзначене премією ім. В. Стуса.

З вітальними словами до аудиторії звернулася старший науковий співробітник Музею Мирослава Тарахан.

3

Літературознавець Олексій Сінченко поділився своїм враженням про презентовану книгу: “Заслуга Елеонори Соловей в тому, що вона вписує творчість Володимира Свідзінського в світовий контекст і показує якість цієї поезії” та підкреслив, що авторка здійснила титанічну роботу по поверненню імені В. Свідзінського в літературу. Також пан Олексій звернув увагу на ті унікальні риси, котрі притаманні цій праці: налаштованість на діалог з читачем, відсутність героїзації письменника.

11

Літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент Людмила Кісельова у своєму виступі проаналізувала стилістичні особливості поезії В. Свідзінського.

6

Кандидат філологічних наук, доцент Олег Рарицький високо поцінував дану працю. Пан Олег підкреслив, що заслугою Елеонори Соловей є повернення імені та популяризація творів В. Свідзінського, науковець вперше відкрила про поета раніше невідомі факти.

9

Також мали можливість виступити – поет, громадський діяч Микола Горбаль та письменник Василь Горбатюк.

7

Пані Елеонора подякувала аудиторії за висловлений до творчості В. Свідзінського та її книги інтерес.

10