Березень 30, 2017

Анонс музейних заходів з 3 по 8 квітня 2017 року

З 3 квітня в музеї стартує традиційний Тиждень дитячої книги, який організовується уже впродовж останніх десяти років за окремо розробленою програмою. Упродовж шести днів відбудеться низка різноманітних заходів «Грайте, радісні дзвони!»: зустрічі з дитячими письменниками, майстер-класи з писанкарства, виготовлення святкових листівок та іграшок, конкурси, флешмоби.

Учасниками заходів будуть учні київських шкіл та вихованці інтернатів.

TDK

6 квітня о 17:00 відбудеться презентація книги-прозріння Юрія Щербака «Україна в епіцентрі світового шторму» [оцінки, прогнози, коментарі]. До участі у заході запрошені письменники, науковці, громадські діячі –Дмитро Павличко, Максим Стріха, Вадим Скуратівський, Олександр Скіпальський, Володимир Загорій, Валерій Гужва, Павло Мовчан, Павло Гриценко, Любов Голота, Сергій Грабар.

Під час презентації книги обговорюватимуться актуальні питання життя сучасної України: як боротися з «рускім міром» і п’ятою колоною, що спільного між Путіним і Гітлером, чому Путін програв війну, чи витримає Україна силу світового шторму та ін.

Модератор заходу – Михайло Слабошпицький.

З 30 березня діє виставка до Великодня А. Рудницької – «Сад чеснот», на якій представлено найбільший цикл її робіт – «Дерева-писанки» (вишитий живопис), невелика приватна колекція писанок, а також об’ємно-просторові композиції з лози художниці декоративного мистецтва, члена Національної спілки художників України Галини Дюговської. Виставки Анжеліки Рудницької побували  у багатьох країнах Європи – від Литви до Болгарії, від Грузії до Франції та Бельгії (більше 80 виставок).  Справжній ажіотаж її мистецтво, що поєднує у собі візуальні артефакти і сучасне відчуття світу, викликало в Південній Кореї, де Анжеліці Рудницькій 2010 року було присвоєно звання «Світового майстра».

620

Готуючись до Світлого Христового Воскресіння, Музей пропонує для найменших відвідувачів літературно-мистецьку виставку «Сонячні барви Великодня» (роботи вихованців школи-студії «ARTLife» та книги з фондової колекції музею), котра діє з 1 квітня. На виставці пройде низка заходів «Грайте, радісні дзвони!» у рамках Тижня дитячої книги: зустрічі з дитячими письменниками, майстер-класи з писанкарства, виготовлення святкових листівок та іграшок, конкурси, флешмоби.

vyst1

У рамках програми «Мистецькі родини у духовному просторі України» з 1 по 25 квітня експонуватимуться мистецькі роботи родини Ірен Роздобудько, Ігоря Жука, Яни Роздобудько, Нораїра Кьосаяна «З родинного архіву». На цій виставці відвідувачі зможуть ознайомитися з графікою, скульптурою та вітражами.

vyst2

З 1 квітня також почала діяти виставка «Шаржів сучасної української літератури» на якій будуть представлені шаржі на відомих українських письменників Ліну Костенко, Валерія Шевчука, Івана Драча, Василя Голобородька, Юрія Андруховича, Галину Пагутяк, Юрія Винничука, Василя Шкляра, Григорія Гусейнова, Євгенію Кононенко, Василя Портяка, Олександра Ірванця, Дмитра Лазуткіна, Анну Малігон, Вано Крюгера та інших сучасних авторів. Автор робіт – художник із Луцька Володимир Черняк. У відкритті виставки візьмуть участь письменники, на яких намальовано шаржі, мистецтвознавці, літературні критики, журналісти.