Березень 31, 2017

Презентація виставки вишиваного живопису “Сад чеснот” Анжеліки Рудницької

30 березня у Музеї відбулася презентація виставки до Великодня «Сад чеснот» Анжеліки Рудницької, на якій представлений найбільший цикл її робіт – «Дерева-писанки» та невелика приватна колекція писанок, а також об’ємно-просторові композиції з лози художниці декоративного мистецтва, члена Національної спілки художників України Галини Дюговської.

2

Вишиті картини та подушки Анжеліки Рудницької вже побували на виставках у різних країнах світу: від Литви і Естонії до Болгарії і Македонії, від Грузії і Румунії до Франції, Бельгії та Голландії. Загалом, майстриня показала світу вже понад сімдесят виставок).

3

17

Роботи художниці беруть початок від джерел багатовікових традицій народного мистецтва, є авторськими, абсолютно українськими, в той же час модерними та мультиетнічними. Мистецтвознавці стверджують, що А. Рудницька створила іконостас генетичної пам’яті українського народу, поєднавши два прадавніх українських символи – дерева життя і писанки.

14

Анжеліка Рудницька звернулася до публіки з вітальним словом  та зазначила, що унікальність цієї виставки полягає в тому, що вона вперше виставляє роботи одного циклу  (бл. 40 робіт дерев-писанок і 4 роботи присвячені Великодній тематиці). Пані  Анжеліка пояснила – яйце є символом вічного життя, символом тієї структури з якої народжується всесвіт.

5

Зворушливим був виступ генерального директора Музею Галини Сороки, яка поділилася, що з кожною своєю новою виставкою А. Рудницька не перестає дивувати та відкриває нові грані свого таланту і новий дивовижний чарівний світ, з цих робіт струменіє любов до свого коріння, до України, до кожного з нас.

16

Свої враження та теплі побажання висловили:  художниця декоративного мистецтва Галина Дюговська, ювелір, член Національної спілки художників України Володимир Балібердін, скульптор Віктор Коновал, художник, голова Спілки художників Івано-Франківська Микола Якимечко, голова Асоціації благодійників України Олександр Максимчук, голова наглядової ради Національного проекту «Книги рекордів України» Олег Іваненко голова Правління Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Марина Антонова та ін.

12

Окрасою вечора стали виступи: вокально-хореографічного ансамблю  «Зернятко» і студентів-фольклористів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

9

15