Квітень 10, 2017

Підсумовуємо Тиждень дитячої книги

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить традиційне і довгоочікуване свято —Всеукраїнський тиждень дитячого читання — час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів. Deti-chitayut-knigiІсторія виникнення свята:

Щорічно, в Україні під час шкільних канікул, навесні, проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цю традицію було започатковано ще у 1943 р. російським дитячим письменником Львом Кассилем під назвою «Книжкові іменини», і вже більше 70-ти років несе радість читання, спілкування з творцями книги, розширює кругозір. У незалежній Україні  Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року, а з 2009 року він отримав назву Всеукраїнський. Тиждень дитячої книги зібрав до себе на гостину усіх тих, хто любить читати і цінує книгу, як духовну святиню, джерело мудрості і розуму.

Цьогорічний Тиждень дитячої книги в Музеї був неймовірно насиченим та приніс купу сюрпризів. З метою заохочення дітей до читання, пропаганди української книги, розвитку естетичних потреб особистості, виховання в учнів любові до книги, культури читання з 3 по 8 квітня у нашому музеї проходив традиційний Тиждень дитячої та юнацької книги.

3 квітня у музеї літератури розпочався традиційний Тиждень дитячої книги! Діти зустрілися із письменницею Зіркою Мензатюк, а також виготовляли листівки для воїнів АТО (у техніці монотипії) під керівництвом художниці Ольги Сови. Листівки відразу були вручені “Музейним бджілкам” (волонтерам, які плетуть маскувальні сітки й кікімори у музеї літератури).Вже скоро щирі слова дітей дійдуть до наших воїнів на фронті, щоб підтримати їх та привітати з Великоднем.

4 квітня разом із дитячим фольклорним гуртом “Первоцвіт” (КДМШ №2 ім.М.Вериківського, під керівництвом Юлії Герштун) у Музеї закликали весну, співаючи веснянки і гаївки. Також був проведений майстер-клас із живопису від художника-графіка Ольги Сови. Частина малюнків була передана волонтерам “Музейні бджілки”.

5 квітня у музеї літератури готувалися до Світлого Христового Воскресіння разом з дитячою письменницею Оксаною Кротюк. Письменниця розповідала про українські народні традиції святкування Великодня, свої книги, творчість. Також разом з дітьми робили витинанку “Дерево роду”. Вперше, саме у музеї літератури, на широкий загал була презентована книжка Оксани Кротюк про традиції весняного народного календаря “Прилетіла пташечка”.

6 квітня в рамках Тижня дитячої книги у нашому музеї відбулася зустріч з дитячою письменницею Галиною Кирпою. Вона зізналася дітям, що відчуває себе їхньою ровесницею.
Говорили про Великдень, а також про книгу Галини Кирпи “Як гарно все придумав Бог”. Окрім того, майстриня Ірина Соломко провела майстер-клас з виготовлення святкової іграшки – великоднього зайця.

7 квітня ми продовжили готуватися до Великодня. Дитяча письменниця, голова творчого об’єднання дитячих письменників Національної спілки письменників України, Марія Морозенко розповіла дітям, як прикрашати великодній кошик, а також прочитала правдиву історію із своєї книжки “Вечорової пори” про великоднє диво. А майстриня Ірина Соломко провела майстер-клас з писанкарства. Художниця Ольга Сова підготувала велику писанку, яку музей літератури й школа-студія Art Life розмалюють для воїнів АТО.

8 квітня підійшов до кінця надзвичайно бурхливий і насичений Тиждень дитячої книги у нашому музеї! 8 квітня ми завершили розписувати писанку для воїнів АТО, підсумували результати голосування на кращий малюнок до Великодня вихованців школи-студії Art Life, а також мали змогу побачити чудовий концерт!

Основне завдання проведення тижня книги — залучити дітей до читання, домогтися щоб друковане слово – книга, газета, журнал – стали їх постійною потребою. Книга має стати їм добрим другом, мудрим порадником, хорошим учителем. Хто не долучився до цілющого джерела Слова в дитинстві, той може вважати себе обікраденим. Радість спілкування з книгою не можна нічим замінити. Всеукраїнський тиждень дитячої книги — це свято для дітей, в якому вони є і глядачами, і учасниками. Його головною метою завжди було зробити так, щоб діти поспішали на зустріч з доброю книгою не лише під час весняних канікул, а й протягом усього життя. Тиждень дитячої книги – це справді свято для всіх шанувальників дитячої книги.